Zeptejte se lékárníka

Dotaz z 28. 8. 2026

Neovlivňují se tyto léky navzájem

Lékové interakceLéky

Dobrý den ráda bych věděla zda se tyto léky můžou brát dohromady? Euthyrox 175mg(2×denně) - Velaxin 150mg 1×denně (beru dlouhodobě) - Prosulpin 50mg 2×denně (beru 2 měsíce) - Gapulsid 1mg 2×denně(beru měsíc) - Helicid 40mg (měsíc) -Ursofalk 500mg(dlouhodobě) - Duspatalin 200mg retard 2×denně ( také měsíc) - Pregabalin 75mg 1xdenně (půl roku) - Exacy 500mgl (při menstruaci) - Stugeron 25mg 2×denně( půl roku) - Detralex a ted jsem vyčetla, že by se Gapulsid neměl brát s Prosulpinem a Velaxinem ? Moc dobře se teda necítím, ale nevím zda to mohu přisoudit novým lékům protože ani předtím jsem se necítila dobře, ale neměla jsem takové záškuby v těle jako teď a nohy musím mít neustále v pohybu nemůžu kvůli tomu ani usnout .Před rokem mi dávali pregabalin na syndrom neklidných nohou, ale teď to pociťuji ještě jednou tolik na to že už se to před tím sklidnilo. A pregabalin teď beru z neurologie na karpální tunely. A jsem unavená ještě víc než předtím.Moc děkuji za odpověď

zobrazit odpověď
Dotaz z 27. 8. 2026

problém s pupínky a dírkami v oblasti genitálií mé přítelkyě

KůžeZdraví a prevence

Dobrý den , píšu s dotazem ohledně mé přítelkyně jelikož sama už to nějak řeší a já bych chtěl přidat ruku k dílu jelikož bych ji chtěl strašně rád pomoct a sama už je z toho neštastná a už zhruba 3. rokem se trápí s problémem pupínků neboli váčků které jsou plné hnisu v tříslech ale byla na gynekologii a na různých vyšetřeních a vyloučili ji i tu fokulitidu jelikož po holení nebo i se nemusí holit a vytvoří se jí to,dělali ji i nějaké testy ale furt jsme pořádně bez informací co s ní je nebo jak to vyléčit a zbavit ji toho protože když prasknou ty váčky plné hnisu vytvoří se ji dírka která ji střasně pálí a furt je ji tvoří nové a nové , sám osobně jsem ji doporučil at jde k dermatoložce . předem děkuji mnohokrát za odpověd a jsem schopen poslat i fotku v oblasti třísel kdyby bylo nutné

zobrazit odpověď
Dotaz z 27. 8. 2026

Zoloft a bolest břicha

Duševní zdravíLéky

Dobrý den, je mi 59 let, od března užívám Zoloft 50 mg jednu tabletu ráno. Při začátku léčby (1. týden 1/2 tablety, od druhého týdne celá) jsem pociťovala sucho v ústech, žádné jiné nežádoucí účinky jsem nepociťovala a zhruba po měsíci toto odeznělo a bylo mi velmi dobře. V poslední době - zhruba 3 týdny - pociťuji břišní diskomfort, bolest břicha - ale nijak silnou. Některý den vůbec a další den břicho zase začne pobolívat. Ale trávení je v pořádku, od žaludku mi špatně není, vše snědené strávím, průjem jen velmi zřídka. Žádné jiné léky neberu, s ničím se neléčím, jen mám dost nízký krevní tlak a jsem velmi hubená. Je možné, že bolest břicha způsobuje až po téměř půl roce užívání Zoloft? Četla jsem, že se po Zoloftu přibírá na váze, já mám pocit, že spíše ještě hubnu. Mnohokrát děkuji za odpověď.

zobrazit odpověď
Nahoru