trubice, může to způsobovat tento lék?

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
sice může, ale stejně tak to může být i příznak infekčního onemocnění (močová nebo gynekologická infekce většinou).
Částečně může napovědět doba, kdy se potíže objevily - Pokud až po zahájení léčby a po aplikaci se zhoršují, tak je skutečně možné, že souvisejí a pokud by se jednalo o výrazné lokálního podráždění nebo i alergickou reakci, tak by měl lékař léčbu upravit nebo přerušit.
Nicméně pokud se jedná o příznak onemocnění, tak je třeba ho řádně zaléčit (na bakteriální infekci právě Polygynax a pokud by nebyl účinný, tak zrevidovat jeho léčbu lékařem a pokud by se např. jednalo i o mykotickou infekci - tak ta se léčí jinými přípravky typu Cotylena, Canesten).
Tedy dovolím si vypsat krátké vodítko - pokud je pálení jen mírné, sledovat, zda se objevuje hlavně po zavedení Polygynaxu, jestli je pálení výrazné nebo se zhoršuje, další použití řešit s gynekologem. A pokud je pálení hlavně při močení, je časté nucení na močení apod., tak opět lékař a nechat vyšetřit moč, protože může jít o močovou infekci.
Rovněž lze zvážit i možnost užívání vaginálních probiotik - např. Gynocaps, Gynimun.
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené produkty
Doporučené kategorie
Podobné dotazy
Bolest na pravé straně v podbřišku
Močové cestyZdraví a prevenceŽenské zdravíDobrý den, vysadila jsem antikoncepci. Bolí mě v podbřišku na pravé straně, bolest mi vystřeluje do zad. Bolí mě to i při pohybu, když si sedám, zvedám se, nebo na toaletě při močení. Co by to mohlo být? Děkuji
zobrazit odpověďBolest trisla
Močové cestyZdraví a prevenceŽenské zdravíDobrý den,měla jsem před měsícem zánět močových cest a antibiotika .teď mě poboliva v právo tříslo a sem tam i u stydké kosti,co to může být?Ultrazvuk močového měchýře,ledvin dopadl v pořádku.Furt jim blokurima.dekuji
zobrazit odpověďNedostala jsem menstruaci
AntikoncepceDoplňky stravyInfekceIntimní problémyLékyMenstruaceMočové cestyNemoci a příznakyZdraví a prevenceŽenské zdravíDobrý večer, v úterý jsem měla dostat menstruaci (dostávám ji často v tento den), ale stále jsem ji nedostala. Těhotenský test jsem si dělala ve čtvrtek a vyšel mi negativní. Příznaky těhotenství kromě vynechání menstruace, lehké únavy a častějšího chození na wc nemám. Je mi 23 let a antikoncepci užívám už od puberty (nejprve Gentilion, nyní Omisson). Zítra mám v plánu si udělat další test a pokud mi vyjde opět negativní, nevím, jestli si mám vzít 1. prášek z antikoncepce (v neděli ho vždy pravidelně užívám). Mám si ho vzít nebo ne? A mam popřípadě navštívit gynekologa?
Děkuji
Nejnovější dotazy
Přechod léků
Léky Dobrý den,
prosím o odborné upřesnění postupu při přechodu z Trittica AC 100 mg na Trittico Prolong 150 mg.
Současně začínám postupně vysazovat Rivotril, který užívám od června. Po přechodu z 1mg tablet na kapky (první den 10 kapek, nyní 9 kapek) se budím kolem 3. hodiny ranní a cítím výraznou únavu. Kapky užívám třetí den.
Prosím o doporučení, jakým způsobem se obvykle provádí přechod na Trittico Prolong a jaký je obecně bezpečný postup při postupném snižování Rivotrilu, aby se minimalizovalo ranní probouzení a zhoršení spánku.
Děkuji. Ilona Pavlovská
svědění kolem konečníku
KůžeZdraví a prevenceJiž delší dobu mě svědí kolem konečníku. Před 15 lety operace hemeroidů Staplerovou metodou. Konečník omývám bylinkovým tekutým mýdlem po každé stolici, mazala jsem dubovou mastí, stolice pravidelná, každé ráno. Někdy je stav lepší ale pocit svědění mám. Moje psychika není nejlepší, málo spím (asi hodiny denně), zhoršila se při péči o nemocnou psychicky labilní maminku (90 let) a to 24/7 hodin. Maminka v březnu zemřela.
Děkuji
Zeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.



