Energetické tyčinky/gely - Bez barviv (1 produktů)

Energetické tyčinky nebo gely jsou oblíbeným a rychlým způsobem, jak dodat tělu potřebnou energii. Obsahují jednoduché sacharidy, které jsou pro tělo nejdostupnější palivo, které může okamžitě využít a tím překonat energetický deficit. Některé z …

Zobrazit více

Energetické tyčinky nebo gely jsou oblíbeným a rychlým způsobem, jak dodat tělu potřebnou energii. Obsahují jednoduché sacharidy, které jsou pro tělo nejdostupnější palivo, které může okamžitě využít a tím překonat energetický deficit. Některé z tyčinek na energii obsahují navíc také složité sacharidy, které se uvolňují postupně a tím dodávají energii v dlouhodobějším horizontu. Na další a pomalejší zdroje živin energetické tyčky a gely zaměřené nejsou. Přesto některé obsahují i menší množství bílkovin a tuků. Jiné výrobky mají tyto složky naopak úplně potlačené.

Velkou výhodou je jejich přenosnost. V opravdu malém množství se nachází maximální koncentrace. Jednotlivé porce jsou zpravidla balené samostatně, tudíž si je můžete vzít všude s sebou.

Složení energetických tyčinek

Kromě zdroje sacharidů obsahují tyčinky a gely pro energii i další složky. Často se v nich nachází vitamín C. Objevit ve složení také můžete povzbuzující kofein nebo a ionty pro doplnění minerálů a udržení hydratace organismu. Pro konzumenty se speciálními požadavky je dobrou zprávou, že existují energetická pití a tyčky bez lepku, bez laktózy nebo třeba s přírodním složením bez chemických konzervantů, stabilizátorů a barviv.

Kdo využije energetické tyčinky?

Energetické tyčinky jsou primárně určené pro sportovce s vysokou a dlouhodobou fyzickou zátěž. Může se jednat například o běžce, cyklisty nebo triatlonisty. Kromě vytrvalostních sportovců ale může energetické gely a tyčky konzumovat každý, kdo potřebuje rychle dodat energii. Ať už jste celý den na nohou při chození po městě nebo i když jen sedíte u psychicky náročné práce – i mozkovou aktivitou spotřebováváte energii. Energetický gel či tyčinka vám také mohou pomoci celkovou překonat únavu a vyčerpání. Vždy je nejlepší si vyzkoušet na sobě, jak a kdy vám budete rychlý zdroj energie potřebovat.

Energetickou tyčinku, nebo gel?

Tyčinky jsou oblíbenou klasikou, která zároveň více zažene hlad a dodá nám pocit, že jsme trošku najedení a tudíž máme více síly. Tento "placebo" efekt se hodí zejména pro běžnou každodenní konzumaci. Naopak při sportu má tekutá forma energie nesporné klady. V první řadě je tekutina rychleji vstřebatelná než pevná strava a tudíž se vám energie doplní za kratší čas. Také energetický gel běh nebude nijak přerušovat a nebude vás při sportu zdržovat. Vypijete ho rychleji, než kdybyste jedli tyčinku. Také dodá energii a přitom nezasytí, a tudíž se vám nebude pohybem hýbat plný žaludek. Ne všechny gely na energii však jsou opětovně uzavíratelné. Je nutné je tudíž vypít celé a nelze si nechat trošku napotom. To ovšem nepředstavuje problém, protože balení jsou malá a určená pro jednu porci.

Uživatelé nejlépe hodnotí řady peeroton®, Penco a Chimpanzee. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Chimpanzee Energy bar Espresso 55 g.

Penco Sport jellybar jablko 30 g

Můžete mít dnes
Banner
Energetické tyčinky/gely - Bez barviv - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Energetické tyčinky/gely - Bez barviv ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Energetické tyčinky/gely - Bez barviv lidé hodnotí na 86 %
Recenze produktu: Nutrend Carbosnack Gel Meruňka 50 g
5 / 11x
Super produkt, ktery vam doda potrebnou energii - Mel jsem moznost otestovat na B7
Recenze produktu: Penco Energy gel long trail, růžový grep 35 g
5 / 3x
Dobrý
Recenze produktu: Amix ATP Energy Liquid, Lemon, 10 x 25 ml
5 / 1x
Super
Recenze produktu: Chimpanzee Energy gel Citron 35 g
5 / 2x
Gely jsem si objednala jako rychlou energii potřebnou před výkonem (v mém případě běhání). Je to rychlá kapesní varianta, není potřeba něco předem připravovat, jen sbalit do kapsy a vyrazit. Chuťově moc dobré, žádná chemická chuť, a přestože gelová hutná až lepivá forma nemusí každému vyhovovat, já jsem spokojena :-)
Recenze produktu: Penco Sport jellybar jablko 30 g
5 / 1x
Jeste nezkousel
Recenze produktu: Chimpanzee Energy bar Rozinka/Vlašský ořech 55 g
4 / 3x
rychlé dodání energie
Recenze produktu: Lifefood Rawsage vegan klobáska RAW BIO 25 g
1 / 1x
nedá se absolutně pozřít/ nechutné

Produkty z kategorie Energetické tyčinky/gely jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších produktů jsme seřadili kategorii Energetické tyčinky/gely. V kategorii Energetické tyčinky/gely najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.