Energetické tyčinky/gely - Bez lepku (0 produktů)

Energetické tyčinky nebo gely jsou oblíbeným a rychlým způsobem, jak dodat tělu potřebnou energii. Obsahují jednoduché sacharidy, které jsou pro tělo nejdostupnější palivo, které může okamžitě využít a tím překonat energetický deficit. Některé z …

Zobrazit více

Energetické tyčinky nebo gely jsou oblíbeným a rychlým způsobem, jak dodat tělu potřebnou energii. Obsahují jednoduché sacharidy, které jsou pro tělo nejdostupnější palivo, které může okamžitě využít a tím překonat energetický deficit. Některé z tyčinek na energii obsahují navíc také složité sacharidy, které se uvolňují postupně a tím dodávají energii v dlouhodobějším horizontu. Na další a pomalejší zdroje živin energetické tyčky a gely zaměřené nejsou. Přesto některé obsahují i menší množství bílkovin a tuků. Jiné výrobky mají tyto složky naopak úplně potlačené.

Velkou výhodou je jejich přenosnost. V opravdu malém množství se nachází maximální koncentrace. Jednotlivé porce jsou zpravidla balené samostatně, tudíž si je můžete vzít všude s sebou.

Složení energetických tyčinek

Kromě zdroje sacharidů obsahují tyčinky a gely pro energii i další složky. Často se v nich nachází vitamín C. Objevit ve složení také můžete povzbuzující kofein nebo a ionty pro doplnění minerálů a udržení hydratace organismu. Pro konzumenty se speciálními požadavky je dobrou zprávou, že existují energetická pití a tyčky bez lepku, bez laktózy nebo třeba s přírodním složením bez chemických konzervantů, stabilizátorů a barviv.

Kdo využije energetické tyčinky?

Energetické tyčinky jsou primárně určené pro sportovce s vysokou a dlouhodobou fyzickou zátěž. Může se jednat například o běžce, cyklisty nebo triatlonisty. Kromě vytrvalostních sportovců ale může energetické gely a tyčky konzumovat každý, kdo potřebuje rychle dodat energii. Ať už jste celý den na nohou při chození po městě nebo i když jen sedíte u psychicky náročné práce – i mozkovou aktivitou spotřebováváte energii. Energetický gel či tyčinka vám také mohou pomoci celkovou překonat únavu a vyčerpání. Vždy je nejlepší si vyzkoušet na sobě, jak a kdy vám budete rychlý zdroj energie potřebovat.

Energetickou tyčinku, nebo gel?

Tyčinky jsou oblíbenou klasikou, která zároveň více zažene hlad a dodá nám pocit, že jsme trošku najedení a tudíž máme více síly. Tento "placebo" efekt se hodí zejména pro běžnou každodenní konzumaci. Naopak při sportu má tekutá forma energie nesporné klady. V první řadě je tekutina rychleji vstřebatelná než pevná strava a tudíž se vám energie doplní za kratší čas. Také energetický gel běh nebude nijak přerušovat a nebude vás při sportu zdržovat. Vypijete ho rychleji, než kdybyste jedli tyčinku. Také dodá energii a přitom nezasytí, a tudíž se vám nebude pohybem hýbat plný žaludek. Ne všechny gely na energii však jsou opětovně uzavíratelné. Je nutné je tudíž vypít celé a nelze si nechat trošku napotom. To ovšem nepředstavuje problém, protože balení jsou malá a určená pro jednu porci.

Uživatelé nejlépe hodnotí řady peeroton®, Penco a Chimpanzee. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Chimpanzee Energy bar Espresso 55 g.

Vymazat všechny filtry

Nenašli jste, co jste hledali?

Pošlete nám tip na produkt a my ho zkusíme zařadit do nabídky.

Doporučit produkt
Nenašli jste, co jste hledali?

Potřebujete poradit?

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem a vyhledáváním vhodného produktu.

Potřebujete poradit?

Produkty z kategorie Energetické tyčinky/gely jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších produktů jsme seřadili kategorii Energetické tyčinky/gely. V kategorii Energetické tyčinky/gely najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.