Dobrý den,
Mohlo by jít například o počáteční fázi atopického ekzému, alergii nebo reakci na kosmetiku nebo prací prostředky, případně o mírnou formu jiné dermatitidy. Někdy se podobné flíčky objeví i po mírném podráždění kůže, suchém vzduchu nebo po slunění.
Zkuste postižená místa promazávat několikrát denně obyčejnou hydratační mastí (Dexeryl) nebo krémem bez parfemace, případně zinkovou mastí pro zklidnění.
Pokud se stav nezlepší během 1–2 týdnů, skvrny se začnou šířit, měnit vzhled nebo se přidají další příznaky (svědění, olupování, zarudnutí), doporučuji navštívit kožního lékaře, aby se vyloučily jiné možné příčiny.
S pozdravem
Pavel Horký
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mohu používat Hydrocortison v těhotenství? Od dětství trpím na atopický ekzém, který se zlepšil, ale teď se v těhotenství zhoršil. Pokud ho nesmím používat, máte nějaké doporučení na jinou mast, prosím? Děkuji za odpověď.
zobrazit odpověďDobrý den. Už xelší dobu se mi na pažích a stehnech tvoří malé bílé flíčky. Vidět jsou hlavně v létě. Nékteré jsou jako takový uzlíček na kůži, jiné úplně ploché, povrchově se z nich čas od času sloupne úplné jemná suchá kůžička.
Dále se mi na podzim začali dělat po hrudníku nezvyčejnè útvsry - je to vystouplé, ale není to vyrážka, v barvě kůže, když svědí, zrůžovějí... na doyek jako suvhá vystouplá bulka kůže.
Věděli byste mi poradit, co s tím pidniknout?
Děkuji
D
Lekař na ORL mi změnil tablety Nolpazy za Emozul.Které mám užívat 12 týdnů! 40 mg.Nejprve 2 týdny 2x denně po té 1x deně.Dávky i délka se mi po příbal.letáku zdá vysoká. Neměla bych doplnit nějaké vitamíny atd? Po Nolpaze jsem měla hrozné křeče v podbřišku které vystřelovaly do celých nohou.:( Děkuji za odpověď.
zobrazit odpověďOdborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.