Helicid ® 10 mg 28 tobolek

Přípravek Helicid 10 se používá u dospělých k léčbě příznaků refluxu …

Zobrazit více

Přípravek Helicid 10 se používá u dospělých k léčbě příznaků refluxu (například pálení žáhy). Reflux je návrat kyselého obsahu žaludku zpět do jícnu, který se může zanítit a bolet.

Velikost balení
289 Kč
Cena za 1 tobolku: 10,32 Kč
Můžete mít za 8 dní v pondělí 29. 7.  více info
Skladem u dodavatele
V Pilulka Boxu již v pondělí 29. 7. od 17:00
Pilulka Expresem již v pondělí 29. 7. od 13:00
Dostupné na  
6 lékárnách
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

Při kojení Při kojení
Pro těhotné Pro těhotné
V Pilulka Lékárně
4.9
Zákazník doporučuje

100% zákazníků doporučuje

Hodnotilo 13 zákazníků
Napsat hodnocení
5
12x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Účinnost
100%
Má výhodné balení
100%
Komfort při užívání
100%
Zentiva, 10 Helicid 10mg

Zbavte se nepříjemných pocitů „kyselého žaludku“

Přípravek Helicid 10 Zentiva obsahuje léčivou látku omeprazol. Omeprazol patří do skupiny léčiv nazývaných „inhibitory protonové pumpy“. Účinkují tak, že snižují množství kyseliny, která se tvoří ve vašem žaludku. Bez porady s lékařem se přípravek používá u dospělých k léčbě příznaků refluxu. Reflux je návrat kyselého obsahu žaludku zpět do jícnu, který se může zanítit a bolet. To může způsobit příznaky, např. bolestivý pocit pálení na hrudi stoupající až do úst (pálení žáhy) a kyselý pocit v ústech (kyselá regurgitace).

Zentiva, 10 Helicid 10mg, omeprazol

Obsahuje léčivou látku omeprazol

Zentiva, 10 Helicid 10mg

Stačí jedna tableta denně

Zentiva, 10 Helicid 10mg

Zlepšení během 2–3 dnů

Co je pálení žáhy?

Pálení žáhy je nepříjemný bolestivý pocit pálení za hrudní kostí, který se pohybuje od oblasti žaludku směrem vzhůru, jícnu (do krku). Pálení žáhy je častým příznakem nemoci nazývané refluxní choroba jícnu – porucha funkce jícnového svěrače (gastroezofageální reflux), a vyskytuje se při trávicích potížích (dyspepsie) spojených s překyselením žaludku (hyperaciditou).

Zentiva, 10 Helicid 10mg, pálení žáhy

Kdy Helicid 10 mg použít?

 • Ke krátkodobé i dlouhodobé léčbě vředu dvanáctníku a žaludku, vředů dvanáctníku a žaludku způsobených podáváním léčiv proti bolesti a zánětu kloubů a svalů
 • Pro vředové choroby dvanáctníku a žaludku s bakteriální infekcí žaludku
 • Při zánětu jícnu způsobeného návratem žaludečního obsahu do jícnu (refluxni ezofagitida) u dospělých a dětí od jednoho roku
 • Při nemoci s příznaky způsobenými návratem žaludečního obsahu do jícnu (symptomatická refluxní choroba jícnu), trávicích obtíží projevujících se bolestí v nadbřišku i jiných částech břicha, pálením žáhy, návratem kyselého nebo hořkého žaludečního obsahu do jícnu a celkovou poruchou chuti k jídlu

Kontraindikace

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. Pouze na doporučení a pod dohledem lékaře se přípravek používá k léčbě následujících sta­vů:

Zentiva, 10 Helicid 10mg, Dospělí

Dospělí

Refluxní choroba jícnu (GERD). Žaludeční kyselina se v tomto případě vrací do jícnu (trubice, která spojuje ústa a žaludek) a vyvolává bolest, zánět a pálení žáhy. Vředy horní části tenkého střeva (duodenální vředy) nebo žaludku (žaludeční vředy). Vředy, které jsou infikovány bakterií nazývanou „Helicobacter pylori“. Pokud máte toto onemocnění, lékař vám může též předepsat antibiotika k léčbě infekce a hojení vředu. Vředy, které jsou způsobeny užíváním léčiv označovaných jako „nesteroidní protizánětlivé 2/8 léky“ (NSAIDs). Přípravek HELICID 10 ZENTIVA lze podávat, aby se zabránilo tvorbě vředů, když užíváte NSAIDs. Nadměrná tvorba žaludeční kyseliny způsobená nádorem slinivky břišní (Zollinger-Ellisonův syndrom).

Zentiva, 10 Helicid 10mg, Děti

Děti

Děti od 1 roku a s hmotností 10 kg a vyšší: Refluxní choroba jícnu. Žaludeční kyselina se v tomto případě vrací do jícnu (trubice, která spojuje ústa a žaludek) a vyvolává bolest, zánět a pálení žáhy. U dětí mohou příznaky zahrnovat i návrat žaludečního obsahu do úst (regurgitace), nucení na zvracení (zvracení) a pomalé přibývání na váze. Děti od 4 roků a dospívající: Vředy, které jsou infikovány bakterií nazývanou „Helicobacter pylori“. Pokud má vaše dítě tuto infekci, lékař mu může předepsat antibiotika k léčbě infekce a hojení vředu.

Složení

Léčivou látkou je omeprazolum 10 mg v 1 tobolce. Pelety: pomocnými látkami jsou zrněný cukr (obsahuje nejvýše 92 % sacharosy, zbytek obsahuje kukuřičný škrob a může také obsahovat škrobové hydrolyzáty a přísady barviv), laktosa, hypromelosa 2910/6, hyprolosa, natrium-lauryl-sulfát, dodekahydrát hydrogenfosfo­rečnanu sodného, disperze kopolymeru MA/EA 1 : 130 % (obsahuje natrium-lauryl-sulfát, polysorbat 80 a čištěnou vodu), makrogol 6000, mastek. Tělo tobolky: černý oxid železity (E 172), červený oxid železitý (E 172), žlutý oxid železity (E 172), oxid titaničitý (E 171), želatina. Víčko tobolky: červený oxid železity (E 172), žlutý oxid železity (E 172), oxid titaničitý (E 171), želatina.

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Složení

 • Léčivou látkou je omeprazolum 10 mg v 1 tobolce
 • Pelety: Pomocnými látkami jsou zrněný cukr, laktosa, hypromelosa 2910/6, hyprolosa, natrium-lauryl-sulfát, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, disperze kopolymeru MA/EA 1:1 30% (obsahuje natrium-lauryl-sulfát, polysorbát 80 a čištěnou vodu), makrogol 6000, mastek.
 • Tělo tobolky: Černý oxid železitý (E 172), červený oxid železitý (E 172), žlutý oxid železitý (E 172), oxid titaničitý (E 171), želatina
 • Víčko tobolky: Červený oxid železitý (E 172), žlutý oxid železitý (E 172), oxid titaničitý (E 171), želatina

Zkuste také další výrobky značky Helicid, které naleznete v kategoriích Pálení žáhy, překyselení žaludku, Trávicí soustava a Léky. Produkt hodnotilo 13 zákazníků a 100 % z nich ho doporučuje. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Pálení žáhy, překyselení žaludku.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN8594739221901
ZnačkaHelicid
SUKL kód0215608
ATCA02BC01
Velikost balení28 tobolek
Věk>1 let
Cesta podání  Perorálně - polyká se
Forma  Tvrdé tobolky
Pro  Pro děti  Pro dospělé
Vlastnosti  Při kojení  V těhotenství
Váha>10 kg
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Účinná látka  Omeprazol
Originální názevHelicid 10 Zentiva cps.etd.28x10mg
Ke staženíPříbalová informace

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy