Zpět do poradny
Dotaz z 15. 3. 2026

Hubnutí

Hubnutí
Prosím poradit mi dostupný lek při podpore hubnuti
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

volně prodejný lék na podporu hubnutí je např. orlistat (např. Orlistat Sandoz, Teva). Působí tak, že ve střevě blokuje vstřebávání tuků ze stravy a ty pak odejdou stolicí, čímž se sníží příjem kalorií a podpoří úbytek hmotnosti.

Důležité je užívat ho vždy s hlavním jídlem a současně držet nízkotučnou dietu, jinak se mohou objevit trávicí potíže (mastná stolice, průjem).

Jako doplněk lze přidat vlákninu (např. psyllium nebo rozpustnou vlákninu), která zvyšuje pocit sytosti, zpomaluje vstřebávání cukrů a může pomoci snížit celkový příjem energie. Orlistat i vláknina ale fungují hlavně tehdy, pokud jsou spojeny s úpravou jídelníčku a pohybem.

S pozdravem

Pavel Horký

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceDuševní zdravíŽenské zdravíZažíváníKůžeAntikoncepceBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntibiotikaMagnesiumTěhotenstvíPohybový systémProbiotikaDermokosmetikaDětiAlergieIntimní problémyHubnutíMenstruaceVztahy a sexOči a ušiŽíly a cévyVýživaKloubyMužské zdravíMočové cestyNervový systémCholesterol a krevní tlakDotaz na lékárnyÚsta a zubyDiabetesKašelVitamin DIntimní hygienaErekcePéče o těloHomeopatieLaktobacilyEkzémOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníNespavostKojeníDýchací soustavaBolest v krkuNadýmáníVitamin CDezinfekceVlasy a nehtyHorečka, zvýšená teplotaCestování a výletyPéče o pleťZácpaDětské nemociMazlíčciRegeneraceAlkoholDetoxikaceSpánekSportSvalyVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveOstropestřecReceptyKrásaPrvní pomocOběhový systémRýmaDětská výživaOpalováníDomácnostProstataNáplastiOparKoronavirusDomácí cvičeníPřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyČlánkyKontraindikaceLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Dotaz z 11. 10. 2026

weight loss failure at 46 years

HubnutíLéky

Hello,

I tried Mounjaro 0.5 mg for one month, but the clinic administered the injections as they were not provided through a pen device. The doctor advised that, since I did not lose any weight during that month, it was not worth continuing the treatment. However, I feel that one month may not have been enough time to properly assess its effectiveness.

Over the past year, I have gained weight and have found it extremely difficult to lose it. I am wondering whether this could be related to changes in my metabolism, as I am currently going through menopause. I have always been a very active person. In the past, dieting worked well for me, and I typically ate only once or twice a day. Now, nothing seems to make a difference on the scale.

I have tried Mounjaro, Orlistat, and other weight-loss medications without significant results. I am also working with a nutritionist, walking approximately 15,000 steps per day, and exercising regularly, yet I am seeing very little change.

I am becoming increasingly frustrated and discouraged because I do not feel comfortable in my current body, and the situation is starting to affect my mood and mental well-being.

Could you please advise what additional steps I should take or what might be causing this lack of progress?

Kind regards,

zobrazit odpověď

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy