jak vybrat šampon na vlasy, jak vybrat šampon, šampony na vlasy, mytí vlasů

Výběr správného šamponu může být pěkný oříšek. Na trhu najdete velké množství produktů, vybrat však ten správný není vůbec jednoduché. Potřebují vaše vlasy hydratovat, vyživit, zbavit mastnoty nebo dodat objem či lesk? Ještě než po některém produktu sáhnete, odpovězte si na tyto otázky:

<font color=„e6007e“­>Jaký typ vlasů máte?</font>

<font color=„e6007e“­>Jaký problém chcete vyřešit?</font>

jak vybrat šampon, správný šampon, starostlivost o vlasy, mytí vlasů

Základem zdravých vlasů je zdravá vlasová pokožka

Důkladná očista pokožky hlavy je velmi důležitá pro celkovou vitalitu vlasů. Stejně jako je čistá pleť podstatná pro správnou péči obličeje, tak je čistá vlasová pokožka důležitá pro krásné vlasy. Nezáleží na tom, jestli jsou vaše vlasy příliš suché nebo příliš mastné, věnujte pokožce své hlavy zaslouženou starostlivost.

šampony podle typu vlasů, typy vlasů, šampony podle vlasů

Typ vlasů je nejzásadnějším kritériem, kterým byste se měli řídit. Složení šamponů se liší právě dle typu vlasů a účelu, za jakým bude použit. Pokud se chystáte na boj proti lupům nebo se chcete zbavit mastných vlasů apod., počítejte s tím, že se jedná o dlouhodobější proces.

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

jak poznat dobrý šampon, dobrý šampon, podle čeho vybrat šampon

Velmi podstatným faktorem při výběru je složení šamponu. Zaměřte se tedy na to co obsahuje šampon, který se chystáte koupit. Rozhodně se vyvarujte sulfátům, parabenům, silikonům, flatátům a hexylům. Třeba silikon zpočátku dodá vlasům lesk, ale také je postupně obaluje, co způsobuje, že takto obalené vlasy nedokážou vstřebat výživu z kondicionéru nebo masky. Častým používáním jsou vlasy tvrdé a rozcuchané. Sáhnout můžete i po přírodních šamponech, které tyto látky neobsahují. Naopak jsou plné vitamínů, přírodních olejů, ceramidů a kreatinu.

Investovat do šamponu se vyplatí

Správně zvolený šampon promění vaše vlasy v krásnou hřívu. A to rozhodně není vše! Šampony také mají regenerační schopnost, chrání vlasy před škodlivým UV zářením, dodávají objem a lesk, můžou vás zbavit nežádoucí mastnosti nebo lupů. Připlatit si za šampon není vůbec na škodu. Levné šampony totiž obsahují velké množství barviv a pečující látky jsou nahrazeny levnými a nekvalitními složkami. Poznáte je podle vůně, nekvalitní látky ji mají velmi ostrou.

kvalitní šampon, investice do šampon, vůně šamponu

Přírodní šampony

Šampony bez chemických složek

Šampony bez silikonu

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

šampony podle účinku, šampony podle účinků

Šampony na lupy

Šampony na vši

Šampony na seboreu

Šampony na lupénku

Šampony proti vypadávání vlasů

Šampony pro růst vlasů

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

konzistence šamponů, složení šamponů
suchý šampon, tekutý šampon, tuhý šampon

Tekutý, suchý nebo tuhý šampon?

  • Tekutý šampon – Klasická forma dostupná v každé drogerii. Jedná se o kapalnou hmotu hustějšího rázu. Na trhu najdete velké množství druhů těchto produktů.
  • Suchý šampon – Má práškovou konzistenci a lze ho zakoupit ve dvou formách, a to jako sypký pudr nebo sprej. Stačí ho nasypat nebo nastříkat na hlavu a pomocí prstů vetřít do vlasů. Vhodný je tehdy, když nemáte čas na umytí vlasů přirozenou cestou a potřebujete se rychle zbavit nevzhledné mastnoty. Vlasy oživí a budou vypadat jako právě umyté.
  • Tuhý šampon – Podobá se mýdlu. Potřete ním mokré vlasy a vytvoříte na hlavě pěnu, kterou aplikujete od kořínků vlasů až do délek. Tento druh šamponů bývá velmi šetrný k pokožce hlavy, většina těchto přípravků se totiž vyrábí z přírodních surovin.

Suché šampony

Tuhé šampony

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

pánské vs. dámské šampony, pánské šampony, šampony pro muže, šampony pro děti, dětské šampony

Určitě jste si všimli, že šampony jsou rozděleny i podle pohlaví. Většina lidí si ale mylně myslí, že se liší primárně v jejich složení. Není to však pravda. Šampony jsou na tyto kategorie rozděleny jen z důvodu výsledné vůně. Výjimkou jsou šampony, které řeší vlasové problémy, jako například vypadávání vlasů. Šampony jsou většinou přizpůsobeny danému pohlaví.

Šampony pro muže

Šampony pro děti

TIP:

Pokud jsou vaše vlasy zplihlé, vyhněte se přípravkům označeným jako 2v1 nebo 3v1 a tak dále. Vlasy zbytečně zatěžují a mohly by jim spíše uškodit. Jestli se po umytí chystáte vlasy kulmovat, nepoužívejte šampon s kondicionérem.

 

Autor článku

Nela Hrníčková

Mám za sebou více než osm let zkušeností v psaní o zdravém životním stylu a beauty tématech. Ve volném čase si vedle sportu užívám i relaxační aktivity, jako je četba, malování a jóga.

Všechny články od autora