Lněné semínko - Bez sladidel (1 produktů)

Věděli jste, že lněné semínko může být tou pravou volbou pro vegany či alergiky, protože je skvělou alternativou k vejci? Stačí 1 lžíci mletého semínka smíchat s 3 lžícemi horké vody a nechat chvíli bobtnat. Toto množství lněného gelu zastoupí …

Zobrazit více

Věděli jste, že lněné semínko může být tou pravou volbou pro vegany či alergiky, protože je skvělou alternativou k vejci? Stačí 1 lžíci mletého semínka smíchat s 3 lžícemi horké vody a nechat chvíli bobtnat. Toto množství lněného gelu zastoupí jedno vajíčko například při pečení různých dezertů. To je ovšem jen nepatrný zlomek toho, čeho je lněné semínko schopné. Pojďme se na něj podívat zblízka.

Účinky lněného semínka na zdraví

Na první pohled nenápadné semínko, na ten druhý superpotravina, která překypuje zdraví prospěšnými látkami. Abychom je dostali ze semínek v nejvyšší možné míře, je dobré je pomlít nebo konzumovat ve formě lněného oleje. A nebo řádně rozkousat! Co v sobě tato semínka skrývají za poklady?

  • díky obsažené vláknině podporují správné fungování střev
  • jsou zdrojem omega 3 nenasycených mastných kyselin - správné fungování imunity, nervové soustavy a mají protizánětlivý účinek
  • snižují hladinu „špatného“ cholesterolu
  • působí preventivně proti rakovině a kardiovaskulárním onemocněním
  • dokáží si poradit s kožními nemocemi (akné, ekzémy, popáleniny,...)

Těhotenství

Odvar z lněného semínka se doporučuje pít přibližně 3 týdny před porodem. Díky vysokému obsahu slizových látek dokáže působit jako prevence zácpy či hemeroidů. Stačí 2 polévkové lžíce povařit v 0,5 litru vody a nechat 15 minut odstát.

Použití lněného semínka v kuchyni

Jak jíst nebo dokonce pít lněná semínka? Zkrátka a jednoduše, můžete je přidat prakticky do každého pokrmu. V polévce poslouží jako zahuštění, při pečení jimi můžete nahradit vajíčko. Oblíbená jsou v jogurtech, snídaňových kaších nebo na pečivu. Pokud budete lněné semínko mixovat nebo drtit v hmoždíři, myslete na to, že je třeba je co nejdřív zpracovat, aby se nezkazila. 

Ze lněných semen lze připravit i lahodný nápoj, který pomáhá při detoxikaci, trávicích potížích nadýmání nebo zácpě. Připravuje se stejně jako výše zmíněný odvar a dosladit ho můžeme oblíbeným sirupem. Je vhodný pro těhotné i pro děti.

Maska na vlasy ze lněného semínka

Potřebujete dodat svým vlasům energii? Semínka lnu zlepšují celkový stav vlasů i vlasové pokožky. 

Připravte si: 1/4 šálku lněného semínka, 1 šálek vody, jemný cedník, hrnec, misku, skleněnou uzavíratelnou nádobu

  • semínka nechte namáčet ve vodě přes noc
  • ráno slijte vodu ze semínek, dolijte trochou čerstvé a přiveďte k varu
  • až se voda začne vařit, přidejte předem namočená semínka a občas zamíchejte
  • vařte dokud nevznikne pěnivý gel, poté přeceďte a přelijte do skleněné nádoby
  • uchovávejte v lednici po dobu 2 týdnů a používejte dle potřeby

 

Uživatelé nejlépe hodnotí řady Wolfberry a Salvia Paradise. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Salvia Paradise Lněné semínko mleté 300 g.

Lněné semínko - Bez sladidel - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Lněné semínko - Bez sladidel ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Lněné semínko - Bez sladidel lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Wolfberry Lněné semínko zlaté BIO 500 g
5 / 2x
Velmi spokojen
Recenze produktu: Salvia Paradise Lněné semínko mleté 300 g
5 / 2x
Je vyborne,je po nem dobra stolice,celkove dobre citim pusobeni na sliznice ,na zaludek ,streva.
Recenze produktu: Najtelo Lněná mouka (hnědý len) 500 g
4.7 / 10x
:)

Zboží z kategorie Lněné semínko jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. V kategorii Lněné semínko najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků. Ty nejprodávanějších kousky v kategorii Lněné semínko najdete mezi prvními.