Neo-angin šalvěj 24 pastilek

Antiseptikum a mírné analgetikum dutiny ústní založené na kombinaci …

Zobrazit více

Antiseptikum a mírné analgetikum dutiny ústní založené na kombinaci dichlorbenzenmethanolu, amylmetacresolu a levomentholu. Má antiseptické účinky, zasahující široké spektrum bakterií, které vyvolávají záněty horních cest dýchacích.

Můžete mít v pondělí 29. 4.  více info
Skladem u dodavatele
V Pilulka Boxu již v pondělí 29. 4. od 17:00
Pilulka Expresem již v pondělí 29. 4. od 13:00
V Pilulka  
Lékárně
  již v pondělí 29. 4. od 17:00
259 Kč
Cena za 1 pastilku: 10,79 Kč
 • Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

  Nejrychlejší doručení domů s Pilulka Expres

 • Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

  Vyzvednutí bez front a čekání v Pilulka Boxech

 • Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

  Široká síť kamenných lékáren po celé ČR

V Pilulka Lékárně
4.9
Zákazník doporučuje

99% zákazníků doporučuje

Hodnotilo 87 zákazníků
Napsat hodnocení
5
82x
4
3x
3
1x
2
1x
1
0x
Účinnost
93%
Má výhodné balení
87%
Komfort při užívání
93%
Aneta L.
review
3Recenze
1Hodnocení
3Objednávek
0Bod

Efektivně zbavuje bolesti v krku

Aneta L. doporučuje
Varianta Neo-angin bez cukru 24 pastilek

Neo-angin je pro mě číslo jedna, pokud mě bolí v krku. Pokud jej začnu brát hned v počátcích bolesti, téměř vždy mi bolest do druhého dne poleví. Doporučuji jej tedy mít doma v záloze, aby mohl být v případě prvních příznaků hned použit.

 • plus účinek
 • plus příjemná chuť
 • plus rychlá úleva od bolesti
 • plus vyšší cena
Užitečné Užitečné (0) Neužitečné Neužitečné (0)
Markéta S.
review
176Recenzí
7Hodnocení
260Objednávek
1Body

Rychle pryč s bolestí v krku

Markéta S. doporučuje
Varianta Neo-angin šalvěj 24 pastilek

Bolest v krku si nevybírá a postihnout může každého z nás. Někdy je tato bolest slabší, ale někdy si nejsme jisti, zda se nejedná o počínající angínu. Ani v jedné z těchto chvil mě nikdy nenechal na holičkách Neo-angin.

 • plus Rychlý nástup účinku
 • plus Chuť
 • plus Pro děti již od 6ti let
 • plus Obsahuje cukr
Užitečné Užitečné (0) Neužitečné Neužitečné (0)
Neo-angin šalvěj 24 pastilek

Na bolest v krku - zvolte neo-angin®

Nachlazení je často doprovázeno bolestí v krku. Škodlivé mikroorganismy (patogeny), které pronikly do sliznic dutiny ústní a krku (infekce) zde spouští zánět způsobující bolest v krku.

Díky unikátnímu složení ze tří účinných látek amylmetakresolu, dichlorobenzy­lalkoholu a levomentolu tzv. TriActive formula pomáhá neo-angin®:

Neo-angin šalvěj 24 pastilek

Mírnit bolest

Neo-angin šalvěj 24 pastilek

Potlačovat infekci

Neo-angin šalvěj 24 pastilek

Léčit zánět

Charakteristika

Bakterie a viry představují nejčastější příčinu bolestí v krku. Při oslabení organismu nachlazením není imunitní systém schopen adekvátní obrany proti těmto škodlivým mikroorganismům (patogenům). Pronikají do sliznic v dutině ústní a v krku (infekce) a množí se zde. Proto je velmi významný antiseptický (dezinfekční) účinek všech tří účinných látek obsažených v neo-anginu®. Při invazi patogenů do sliznic dutiny ústní a krku při nachlazení je odezvou organismu zánět doprovázený typickými projevy bolestí v krku jako je pocit škrábání v krku, zarudnutí, otok v krku a potíže s polykáním.

Neo-angin šalvěj 24 pastilek

Všechny tři účinné látky neo-anginu® (amyl­metakresol, dichlorobenzy­lalkohol i levomentol) blokují látky podporující zánětlivou reakci. To vede ke zmírnění bolesti v krku, ústupu otoku a ke zlepšení polykaní. Účinná složka levomentol mírní bolest v krku působením na tzv. chladové receptory. Působí tedy chladivě na zanícené, horké a bolestivé místo.

Dávkování

Dávkování

 • Dávkování: dospělí a děti starší 6 let užívají jednu pastilku po 2–3 hodinách (ne však více než 6 za 24 hodin)
 • Balení 24 pastilek s příjemnou příchutí šalvěje
 • Bez cukru či antibiotik, vhodné pro diabetiky

Hodnocení zákazníků

Ladislava

Kdykoliv mně začne bolet v krku, přijde jasná volba – Neo-Angin. Spolehlivě pomůže a je bez cukru, tedy i pro mě, diabetika.

Gabriela

Tento produkt používám při nachlazení a vždy mi zatím pomohl.

Ivana

Zabralo okamžitě při prvních náznacích škrábání v krku.

Irena

Pastilky Neo-Angin používám při začínajících zánětech horních i dolních cest dýchacích, je dobré je použít i jako prevenci, když se pohybujete v prostředí s větším množstvím lidí a hrozí možná nákaza.

Klára

Pastilky jsou výborné, oblíbili jsme si je všichni v rodině a hlavně rychle zabírají.

Josef

Opravdu doporučuji, hrdlo hezky zklidní, úleva nastoupí vcelku brzy a i chutná.

neo angin

Bolest v krku - příčiny a projevy

Bolest v krku nejčastěji vzniká v důsledku nachlazení a je způsobena viry nebo bakteriemi pronikajícími do sliznic dýchacího traktu (infekce), kde spouští zánět. Bolest v krku může rovněž doprovázet jiná onemocnění jako je např. zánět mandlí (tonzilitida) nebo zánět hrtanu (laryngitida).

Typický průběh nachlazení

 1. Vysychání oblasti dutiny ústní a krku, pocit škrábání v krku
 2. Osídlení sliznic viry a bakteriemi
 3. Bolest v krku
 4. Zarudnutí a otok v oblasti krku
 5. Angína

Pokud vás bolí v krku při nachlazení, pak vám přípravky jako je neo-angin® mohou pomoci od bolesti v krku, od infekce a zánětu. Tyto účinky lze ještě podpořit několika jednoduchými opatřeními jako je klid na lůžku, dostatečný příjem tekutin apod. Ve složitějších případech – zvláště při bakteriální infekci – může být nutná další léčba, např. antibiotiky. Zde je vhodný neo-angin® do kombinace s ATB jako podpůrný lék. Lékař by měl být vyhledán zvláště při vysoké horečce nebo při zhoršení celkového stavu.

Více o bolesti v krku

Bolest v krku je nejčastějším projevem nachlazení, jež dospělý člověk prodělá několikrát do roka. Nachlazení bývá nejčastější v zimě, kdy je oslabený imunitní systém. Může se ale vyskytnout i v letních teplých měsících např. v důsledku používání klimatizace či při expozici kolísavých teplot. Na počátku nachlazení vysychají sliznice dutiny ústní a krku. Ve zvýšené míře se v nich akumulují viry a bakterie. Nachlazením oslabený imunitní systém se nedokáže adekvátně bránit. Důsledkem je průnik těchto škodlivých mikroogranismů (patogenů) do dutiny ústní a oblasti krku (infekce). Zde se množí a spouští zánět jako obrannou reakci těla. Tuto reakci provází typické projevy jako je zpočátku pocit suchosti v hrdle, následně pocit škrábání, otok a zarudnutí a poté rozvoj bolestivosti a obtíží při polykání.

neo angin

Upozornění

Přípravek neužívejte při alergii na léčivé látky nebo na kteroukoli další složku přípravku a při zánětu hrtanu (projevuje se dráždivým kašlem, chrapotem či ztrátou hlasu), chronickém zánětu hltanu, astmatu, přecitlivělosti (alergie) na silice.

 

Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.

Složení

Léčivými látkami jsou Dichlorbenzenmethanolum (1,2 mg v 1 pastilce), Amylmetacresolum (0,6 mg v jedné pastilce), Levomentholum (5,9 mg v jedné pastilce).

Pomocnými látkami jsou silice máty peprné, isomalt, kyselina vinná, šalvějová silice, ponceau 4R (E 124), chinolinová žluť (E 104), patentní modř V (E131).

Zkuste také další výrobky značky Neo-angin, které naleznete v kategoriích Dýchací soustava, Chřipka a nachlazení a Léky. Produkt hodnotilo 85 zákazníků a 99 % z nich ho doporučuje. Pokud si nejste jistí volbou tohoto produktu, zkuste se ještě podívat do kategorie Bolest v krku.

Upozornění:
Upozornění: Volně prodejný lék. Přečtěte si pozorně celou příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat.
EAN4008617151111
ZnačkaNeo-angin
SUKL kód0148543
ATCR02AA03
Farmakoterapeutická skupinaOtorinolaryngologikum, antiseptikum
Velikost balení24 pastilek
Věk>6 let
Cesta podání  Do dutiny ústní
Forma  Pastilky
Pro  Pro děti  Pro dospělé
Indikační skupina  Otorhinolaryngologica
Režim výdeje  Volně prodejné HVLP
Originální názevNeo-angin šalvěj orm.pas.24
Ke staženíPříbalová informace

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy