Léto

Víte, že...

Sluneční faktor (SPF) určuje, jak dlouho můžeme pobývat na slunci, než se pokožka spálí?
Ochranný faktor prodlouží možnost vystavení se slunečnímu záření, ale neznamená to však, že se můžeme opalovat jak dlouho chceme. Nezapomínejte: neexistuje nic, jako nekonečná ochrana a také záleží na tom, jaký fototyp jste.

Víte, jaký jste fototyp?

fototyp 1

Fototyp 1

Pro tento fototyp je typická velmi světlá pokožka a zrzavá nebo světlá blond barva vlasů. Kůže se na slunci téměř vždy spálí a těžko se opaluje.

Doporučujeme opalovací krémy SPF 50+

fototyp 2

Fototyp 2

Pro tento fototyp je typická barva kůže před opálením světlá nebo bledá a barva vlasů nejčastěji blond. Kůže se často spálí a jen těžko se opálí.

Doporučujeme opalovací krémy SPF 50+

fototyp 3

Fototyp 3

Tento fototyp má barvu pokožky světlou až béžovou, proto postačuje při opalování nižší ochranný faktor. Přirozenou barvou vlasů bývá většinou tmavá blond.

Doporučujeme opalovací krémy SPF 30

fototyp 4

Fototyp 4

Typickými znaky pro tento fototyp jsou olivová nebo světle hnědá barva kůže a tmavě hnědá barva vlasů. Tento fototyp se málokdy spálí a většinou se pěkně opálí.

Doporučujeme opalovací krémy SPF 25

fototyp 5

Fototyp 5

Typickým znakem tohoto fototypu je tmavě hnědá až černá pokožka a tmavá barva vlasů. Osoba s tímto fototypem se téměř nikdy nespálí a kůže při opalování tmavne.

Doporučujeme opalovací krémy SPF 15

fototyp 6

Fototyp 6

Typickým znakem pro osobu s tímto fototypem pokožky je tmavá barva pleti a černá barva vlasů. Kůže reaguje na slunce tak, že se téměř nikdy nespálí.

Doporučujeme opalovací krémy SPF 10

Opalovací přípravky

Kvalitní opalovací přípravky jsou jedním ze zásadních způsobů ochrany před spálením pokožky, zvláště pokud víme, že na slunci budeme opravdu dlouho. V dnešní době jsou na trhu dostupné výrobky, které umí ochránit i velmi citlivou, problematickou nebo fotosenzitivní pleť, či výrobky bez chemických filtrů. Jaké jsou naše tipy pro vás?
opalovací krém

Krémy

Krém nebo mléko na opalování je nejčastěji se vyskytujícím přípravkem.

Nabídka krémů

opalovací gel

Gely

Gel na opalování je vhodný na citlivou pokožku. Výhodou je rychlé vstřebávání.

Nabídka gelů

tyčinky na opalování

Tyčinky

Tyčinka je vhodná na ochranu citlivých partií, jako je okolí očí, rtů či pigmentové skvrny.

Nabídka tyčinek

opalovací spreje

Spreje

Sprej na opalování nabízí snadnou a rychlou aplikaci. Vhodné pro děti.

Nabídka sprejů

Opalování se s rozumem

Čas dovolených a opalování opět začíná. Často čteme o nebezpečích UV záření a s tím spojených rizicích. Slunci se zcela vyhnout nedá a hlavně by to nebylo rozumné. Antidepresivní účinky slunečního záření a jeho význam při tvorbě vitamínu D jsou pro nás nesmírně důležité.

Opalujte se dle vašeho fototypu

Opatrně na první sluneční paprsky

Pečlivě si vyberte opalovací přípravky

Namažte se pořádně a pečlivě

Nezůstávejte na slunci moc dlouho

Poctivě a pravidelně doplňujte tekutiny

Nezapomínejte na sluneční brýle

Používejte přípravky po opalování

Opalování vašich ratolestí

Sluneční paprsky a letní teploty lákají děti a dospělé, aby trávili čas venku. Určitě při plánování svých výletů za sluncem nezapomeňte na krém na opalování pro děti. Dětský opalovací krém je možné používat od půl roku věku dítěte.

Opalování dětí
Po opalování

Co dělat po opálení?

Po opálení dermatologové doporučují použít přípravek po opalování. Nejčastěji se jedná o přípravky s obsahem Panthenolu anebo Aloe Vera. Nejlépe pomáhají pokožku hydratovat a regenerovat. Zároveň se doporučuje dodržovat zvýšený pitný režim.

betakaroten

Podpořte krásné opálení doplňky stravy

Chcete si krásné opálení udržet o něco déle? Podívejte se na doplňky stravy s Betakarotenem, které vám pomohou získat krásné opálení a udrží vaši pokožkou zdravou.