Zpět do poradny
Dotaz z 28. 5. 2024
Mám náročné období, povedlo se mi upadnout a naslouchat si zadek (3t zpet). Bolelo koleno, kycel, lytko...později dolní zada...pak přišla MS, to vždy bolí vše. Pak bolela hlava, před týdnem se začala hlava točit a nyní už je to lepší, ale začala jsem cítit "ocasek", konec patere, divne pocity v dolní pateri, pali mne cele nohy. Čeká mne rhb vyšetření a za 14 dní i neurologie. Taky mám značný stres, diagnózu RS a před sebou změnu zaměstnání. Můžou ty aktuální projevy tosouviset s pádem na zadek? Děkuji
Na dotaz odpovídá:

Mgr. Martina Macfeldová

Dobrý den,

určitě bude nutné zkonzultovat váš aktuální zdravotní stav s ošetřujícím lékařem, který zná vaši anamnézu, může navrhnout různá vyšetření, zjistit diagnózu a nastavit odpovídající léčbu. Je možné, že po úraze máte následné projevy, ale mohou to být i příznaky dalších onemocnění.

V případě úrazu doporučím aplikovat na bolestivá záda náplasti Flector, náplast určena pro lokální léčbu bolesti a zánětů šlach, kloubů a svalů, způsobených úrazem, jako je vyvrtnutí kloubů, pohmoždění a natržení svalů a šlach. Náplasti obsahují účinnou látku diclofenac patřící mezi nesteroidní antiflogistika . Dávkování je 1-2 náplasti denně, jedna aplikace každých 12 nebo 24 hodin maximálně po dobu 14 dní. Pokud nedojde ke zlepšení během doporučované doby léčby, je třeba se poradit s lékařem. I tak o podání Flectoru náplasti se poraďte s vašim ošetřujícím lékařem vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu.

S přáním pěkného dne Martina Macfeldová

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyDoplňky stravyBolestLékové interakceInfekceŽenské zdravíDuševní zdravíZažíváníKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntikoncepceTěhotenstvíAntibiotikaMagnesiumProbiotikaIntimní problémyDermokosmetikaDětiPohybový systémMenstruaceAlergieVztahy a sexVýživaHubnutíOči a ušiŽíly a cévyKloubyNervový systémMužské zdravíCholesterol a krevní tlakMočové cestyIntimní hygienaÚsta a zubyVitamin DDiabetesPéče o těloKašelDotaz na lékárnyErekceLaktobacilyEkzémHomeopatieOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníKojeníDýchací soustavaVitamin CBolest v krkuVlasy a nehtyPéče o pleťDezinfekceCestování a výletyHorečka, zvýšená teplotaNespavostNadýmáníDětské nemociRegeneraceZácpaDetoxikaceSpánekAlkoholSportSvalyMazlíčciVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveOstropestřecReceptyKrásaOběhový systémPrvní pomocDětská výživaOpalováníDomácnostRýmaNáplastiOparKoronavirusProstataDomácí cvičeníPřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyČlánkyKontraindikaceLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Dotaz z 14. 11. 2025

Léky

AlergieNemoci a příznaky

Pěkný den.
Mám jít na test na alergologii na Marcain .Dříve jsem měl u zubaře problém se supracainem jenž obsahuje adrenalin.Projevilo se to křečemi v rukách.Mám i HIT a leiden.A bude se testovat jestli jsem alergický na místní anestezii nebo čím to tenkrát bylo.A chci se zaptat.Pacinent je jištěn tím že je napojen aby v případě anafilaktického šoku a dávají mu krotikoidy a adrenalin/informovali mě že musí být oboje/.A v minulosti jsem měl i panické ataky.Jak doktor pozná že při testování Marcainu se nejedná o anafilaktický šok , ale že to je jen například pan. ataka nebo reakce na histaminovou intoleranci?Aby mě zbytečně nedávali ty kortikoidy a adrenalin?Co jsem se díval tak například anafilaktický šok,panické ataky i HIT se mohou projevovat bušením srdce.Jak tedy se rozliší ten anafilka.šok od těch ostatních problémů?

zobrazit odpověď

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy