
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
příznaky pravděpodobně nesouvisí čistě se zády. Může jít o problém se žlučníkem, trávením tuků, podrážděným tračníkem nebo i přemnožením střevních bakterií. Espumisan často nestačí, pokud je příčina hlubší. Vhodné bude zajít k praktickému lékaři nebo na gastroenterologii – ideálně udělat ultrazvuk břicha a krevní testy. Mezitím můžete zkusit trávicí enzymy (např. Pangrol, Pancreolan), vyhýbat se těžkým jídlům a sledovat, co nafouknutí zhoršuje. Fyzioterapie na hrudní páteř může taky pomoct, ale podle popisu to zatím vypadá spíš na vnitřní příčinu.
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené produkty
Doporučené kategorie
Podobné dotazy
Bolest v boku
BolestZažíváníZdraví a prevenceDoibrý den,
Prosím o radu, je mi 72 let . Už více než týden mě bolí v boku. Bolest začíná v levém boku pod žebry, pak se přesune doprostřed a nakonec do levého boku. byla jsem u lékaře i na ultrazvuku, myslela jsem si, že se jedná o žlučník. Na ultrazvuku mně bylo zjištěno že je žlučník bez konkrementů s vrstvičkou zahuštěné žluči. Na játrech je několik cystických formací. Lékař mně předepsal kapky Algifen Neo a Pankreolan. Před návštěvou lékaře jsem sama užívala Isochol a Rennie. Cítím se však pořád stejně, někdy i půl dne je mi dobře a pak se zase bolest objeví. Někdy je to po jídle, někdy mě to probudí k ránu. Prosím o radu, chystám se v pondělí znovu navštívit lékaře.
Děkuji, Marie
Nejnovější dotazy
Můžu mít perinopauzu?
MenstruaceŽenské zdravíMám 39 a menstruace se dostavila po 70ti dnech až s vyvolàvací injekcí.. Gynekolog je přesvědčen že za to může obezita že že ženy vážící víc než 60Kg nemenstruují.. Doteď jsem mívala zpoždění jen pár dní.. Vyšetření nic neobjevilo,vše je gynekologicky v pořádku.Četla jsem o Perinopauze a sedí to až na to že tam píšou že to je až po čtyřicítce.. Měla jsem brzký začátek první menstruace takže si myslím že proto tak dřív..S gynekologem se o tom nedá vůbec mluvit,ten je přesvědčen o své pravdě..
Otok, brnění a palčivá bolest
Nemoci a příznakyDobrý den už více jak půl roku mě trápí změna barvy rukou hřbet prsty do fialová a jsou ledové bylo mi řečeno že se jedná o Raynauduv fenomén a začalo kolečko po Dr . Vysoké dávky KS nezabraly ani plaquenil nic revmatologie bezradná protože cévní lékař mi řekl že to RS není ležím na zemi a každou noc chladím ruce o zem díky palčivé bolesti (jakoby to někdo spálil) při doteku pravá ruka palec ukazováček i prostředníček brnive bolí a mravenčí při každém pohybu imunologie je také negativní už nevím jak dál čeká mě MR ale bojím se že se tam také nic neukáže a hlavně mám i bolestivé blokační křeče.... Prosím poradíte mi? Už jsem zoufalá
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.



