Vegan proteiny - Perorálně - polyká se (2 produktů)

Je možné získat dostatek proteinů pro vybudování vysněných svalů při veganské dietě? Odpověď je jednoznačně ano. Ačkoli různé názory prezentují, že dostatek bílkovin je možné dodat tělu pouze ze živočišné stravy, jednoznačně se nezakládají na pravdě. Vegetariánský a veganský jídelníček při správném a pestrém složení obsahuje pro organismus všechny potřebné aminokyseliny.

Zobrazit více

Je možné získat dostatek proteinů pro vybudování vysněných svalů při veganské dietě? Odpověď je jednoznačně ano. Ačkoli různé názory prezentují, že dostatek bílkovin je možné dodat tělu pouze ze živočišné stravy, jednoznačně se nezakládají na pravdě. Vegetariánský a veganský jídelníček při správném a pestrém složení obsahuje pro organismus všechny potřebné aminokyseliny.

Jaké jsou rostlinné potraviny bohaté na proteiny? Mezi potraviny rostlinného původu s vysokým obsahem důležitých bílkovin patří jednoznačně sója, která dokonce obsahuje všech 9 esenciálních aminokyselin (tj. aminokyseliny, které si tělo nedokáže samo vytvořit). Mezi další potraviny s vysokým obsahem proteinů patří například hrách, fazole, rýže, lněné, slunečnicové a chia semena. Avšak při aktivním sportování a náročných trénincích příjem proteinů ze stravy nebude dostačující. Naštěstí je dnes dostupná široká nabídka nejen proteinů vyrobených ze živočišných produktů, ale také speciálních veganských proteinových doplňků výživy vyrobených ze 100% rostlinných surovin.

Který je nejlepší vegan protein?

Při výběru veganského proteinu je důležité sledovat hlavně podíl důležitých aminokyselin v jednotlivých přípravcích. Nejčastěji výrobci kombinují několik rostlinných zdrojů proteinu v jednom přípravku pro pokrytí celého spektra aminokyselin. Dostupné jsou však i jednosložkové veganské proteiny. Mezi nejoblíbenější patří sójové, rýžové a konopné proteiny.

Druhy veganských proteinů

  • Sójový protein - obsahuje všech 9 esenciálních aminokyselin, včetně BCAA. Také obsahuje málo sacharidů, vysoký poměr glutaminu (pomáhá předcházet přetížení svalů). Kvůli nízkému obsahuj sacharidů je obzvlášť vhodný při hubnutí. Také pomáhá snížit hladinu „špatného" (LDL) cholesterolu a naopak zvýšit množství „dobrého" (HDL) cholesterolu.
  • Konopný protein - vyrábí se z konopných semen, resp. z jejich zbývající části po vylisování oleje. Neobsahuje THC, tedy je zcela bezpečný a nezpůsobuje žádné halucinogenní stavy. Složení aminokyselin má podobné jako sója, obsahuje tedy všech 9 esenciálních aminokyselin, avšak má nízkou koncentraci lysinu. Proto se nepovažuje za kompletní protein. Obsahuje hodně vlákniny, je bohatý na minerální látky (zejména magnézium, vápník, železo, mangan, zinek a měď), a omega 3 a 6 mastné kyseliny.
  • Rýžový protein - většinou je vyroben z hnědé rýže. Přestože obsahuje všech 9 esenciálních aminokyselin, kvůli nízkému obsahu lysinu ho nelze považovat za kompletní protein. Má však vysoký obsah BCAA, které jsou nejdůležitější pro budování svalové hmoty. Je také lehce stravitelný, hypoalergenní a nezpůsobuje trávicí potíže.

Jak užívat vegan protein?

Přestože jsou vyrobeny ze 100% rostlinných složek, jsou vegan proteiny vhodné i pro všechny všežravce a masožravce. Veganské proteiny lze užívat jako náhradu klasického syrovátkového (whey) proteinu, nebo jako jeho doplněk. V porovnání se syrovátkovým proteinem je snadněji stravitelný, avšak déle se vstřebává. Nezpůsobuje však žádné trávicí potíže jako je nadýmání, plynatost apod. Je vhodný i pro lidi s laktózovou intolerancí, lidi s alergií na mléčnou bílkovinu, a také na lepek. Jsou snadno rozpustné a mísitelné, takže bez problému obohatí váš šejk o potřebné proteiny. Výborné jsou i na doplnění proteinů do zdravých pamlsků (např. do proteinových koláčů a palačinek).

Pokud jste si nevybrali v této kategorii žádný produkt, zkuste se podívat také na kategorie Hrachový protein, Konopné proteiny a Sojové proteiny.

Vegan proteiny - Perorálně - polyká se - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Vegan proteiny - Perorálně - polyká se ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Vegan proteiny - Perorálně - polyká se lidé hodnotí na 80 %
Recenze produktu: Inkospor Active Protein shake čokoláda 450 g
5 / 4x
Kupovala jsem pro kamarádku, která nesmí lepek ani laktózu a byla moc spokojená.
Recenze produktu: Puhdistamo Rice Protein vanilka 600 g
5 / 1x
Protein v kasi naprosto super,vypití s vodou neni moc chutovy zazitek,ale i tak bych rekla s vegan proteinu a jeho slozeni chvalim
Recenze produktu: Nutrend Delicious Vegan 60% Protein čokoláda/oříšek 450 g
5 / 1x
Moc dobře chutná.
Recenze produktu: Naturalis BIO Rýžový Protein 250 g
3.5 / 4x
Plní svůj účel skvěle.
Recenze produktu: Naturalis BIO Hrachový Protein 250 g
3.5 / 4x
Dobrý za dobrou cenu
Recenze produktu: Natu Hrachový protein BIO 200 g
2 / 1x
kupuji už měsíce, a vždy byl zcela v pořádku, ale tentokráte má podivnou chuť ... obě balení, která jsem už otevřel

Produkty z kategorie Vegan proteiny jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Od nejlevnějších produktů jsme seřadili kategorii Vegan proteiny. V kategorii Vegan proteiny najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.