Gainery a sacharidy - Živočišné (1 produktů)

Sportovci a osoby se zvýšenou tělesnou aktivitu vyžadují vyšší příjem sacharidů, který by za normálních okolností nezískali z běžné stravy. Sacharidy jsou nepostradatelnou součástí výživy a představují hlavní a nejrychlejší zdroj energie. Jeden gram sacharidů poskytuje přibližně 17 kJ energie. V jídelníčku normálního člověka představují sacharidy 50 – 55 % celkového energetického příjmu. V naší nabídce naleznete sacharidové doplňky stravy ve formě kapslí, tyčinek i prášků pro přípravu nápojů.

Zobrazit více

Sportovci a osoby se zvýšenou tělesnou aktivitu vyžadují vyšší příjem sacharidů, který by za normálních okolností nezískali z běžné stravy. Sacharidy jsou nepostradatelnou součástí výživy a představují hlavní a nejrychlejší zdroj energie. Jeden gram sacharidů poskytuje přibližně 17 kJ energie. V jídelníčku normálního člověka představují sacharidy 50 – 55 % celkového energetického příjmu. V naší nabídce naleznete sacharidové doplňky stravy ve formě kapslí, tyčinek i prášků pro přípravu nápojů.

Primární palivo pro prvních 90–120 minut cvičení jsou zásoby uhlohydrátů ve formě svalového glykogenu. Po jeho vyčerpání se začnou spalovat tukové zásoby spolu se sacharidy a bílkovinami. Vytrvalostní tréninky zvyšují kapacitu uskladněného glykogenu a efektivnost jeho využití. Důležitou součástí tréninku je jeho doplnění, neboť hladina glykogenu ve svalech je významným faktorem pro zvýšení dalšího sportovního výkonu. Důležité je proto doplnění sacharidů ihned po tréninku, abyste využili aktivitu glykogensyntházy (enzym, který ukládá glykogen), která je nejvyšší okamžitě po cvičení. Syntéza glykogenu z příjmu uhlohydrátů probíhá nejrychleji první hodinu po cvičení a trvá při nižších hladinách až o 4 až 6 hodin déle. Jednoduché, rychle se absorbující sacharidy, jako je glukóza a dextróza, mají při užívání bezprostředně po cvičení výhodu díky svému vysokému glykemickému indexu. To znamená, že se rychle metabolizují a dodávají unavenému tělu okamžitou energii. Komplexní polysacharidy, jako je maltodextrin, jsou ideální palivo pro doplnění glykogenu po náročném tréninku. Mají vysoký glykemický index, snadno se tráví a poskytují tělu mnoho kalorií.

Na co je dobrý gainer?

Gainer, jak vyplývá z jeho názvu (ang. Gain – nabrat), je určen zejména pro ty, kteří potřebují zvýšit svůj kalorický příjem, a tím pomoci k nabrání nové svalové hmoty. Kvalitní gainer obsahuje kombinaci sacharidů a bílkovin, spolu s vitamíny, minerály, vlákninou a dalšími živinami. Obvykle mají vyšší množství sacharidů než bílkovin, proto má gainer vyšší energetickou hodnotu. Při nabírání váhy je totiž důležité, aby byl energetický příjem vyšší než výdej. Proteiny jsou zas důležité pro budování svalů. Podle typu gaineru obsahují od 30 až do 50 % bílkovin, většinou se jedná o syrovátkový protein (hlavně koncentrát a izolát), ale i hovězí protein, vaječný protein, ale i vegan proteiny, případně kombinace více druhů proteinů pro pokrytí potřeby širšího spektra aminokyselin.

Kdy brát gainer? Pro koho je určen?

Gainer je určen pro každého, kdo má problém s nabíráním váhy. Je vhodný pro ženy i pro muže v každém věku. Gainer je možné užívat kdykoli, v den tréninku ale i během volných dní. Optimální dávku třeba přizpůsobit pro každého individuálně. Při nesprávném dávkování sice budete rychle přibírat, ale přírůstek na hmotnosti bude tvořen zejména tukem, ne svaly. Gainer je vhodné užívat zejména těsně po tréninku na obnovení glykogenových zásob ve svalech.

Uživatelé nejlépe hodnotí značky Amix, Reflex Nutrition a Nutrend. Pokud jste si nezvolili v této kategorii žádný produkt, podívejte se také na kategorie Glukóza a dextróza, Hard - vyšší podíl sacharidů a Soft - vyšší podíl bílkovin. Nejlépe hodnoceným produktem je Amix CarboJet Mass Pro 30, Strawberry-Banana 3000 g.

Gainery a sacharidy - Živočišné - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Gainery a sacharidy - Živočišné ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Gainery a sacharidy - Živočišné lidé hodnotí na 94 %
Recenze produktu: Extrifit Hardcore Gain 21 Borůvka 3 kg
5 / 3x
Výborný protein hlavně skvělá chuť.
Recenze produktu: Prom-In Glucose 1000 g
5 / 2x
\ud83d\udc4c
Recenze produktu: Prom-In Maltodextrin 1300 g
5 / 1x
zatím nemám co vytknout
Recenze produktu: Weider Giant Mega Mass 4000 Gainer Vanilka 3000 g
5 / 7x
Super rychlý obchod, skvělé zbozi
Recenze produktu: Weider Giant Mega Mass 4000 Gainer čokoláda 7000 g
5 / 7x
Oproti Fit obchodom vysoká cena !!! Preto by som to na vašom e-shope nekúpil.
Recenze produktu: GymBeam Vitargo Energy 1000 g
5 / 1x
Nemal som ho lebo som zrusil objednavku.
Recenze produktu: Weider , Mega Mass 4000, Gainer, , Čokoláda 3000 g
5 / 7x
Pro někoho kdo chce opravdu přibrat na váze i objemu. Příchuť čokoláda je fajn
Recenze produktu: Extrifit G 15 Anabolic Gainer jahoda banán 3000 g
5 / 2x
Dobrej poměr cena/výkon :)
Recenze produktu: Penco After Activity Q10, Vanilka 1500 g
4.7 / 3x
Overene, kupovane opakovane
Recenze produktu: Nutrend Mass Gain chocolate cacao 1050 g
4.2 / 5x
S produktem a doručením spokojen s tím co je objednáno a co ve skutečnosti doručeno úplně ne.

Od nejlevnějších produktů jsme seřadili kategorii Gainery a sacharidy. V kategorii Gainery a sacharidy najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků. Podívejte se na produkty z kategorie Gainery a sacharidy seřazené od těch nejprodávanějších.