sláva nazdar výletu
Cestování s dětmi bývá někdy pěkně náročné. Obzvláště, pokud se jedná o několikadenní rodinný výlet a dětí máte několik. Balení zabere i víc než jeden den a ke konci už vám z toho jde hlava kolem. Co je tedy opravdu potřebné a co nechat doma? A jak zabavit děti během cesty, nebo když venku prší?
ikona
rozdělovník

Zábava na každý výlet

děti a dřevo

Udělejte z každého výletu průzkumný výlet

Přiznejme si, že zaujmout malé děti není vůbec hračka. Ono to může vypadat vlastně celkem neškodně. Zabalíte svačinu, obujete boty a vyrazíte směr hrad nebo rozhledna. Teoreticky vás čeká krásný den. Teoreticky. Pokud vaše děti patří k těm náročnějším, chce to pořádnou přípravu předem. Jedete třeba na hrad? Co takhle z toho udělat rytířskou výpravu, naplánujte zábavné úkoly, které cestou budete plnit, vemte s sebou meče a kořist může být třeba zdravá, ale chutná svačinka.

Piknik nemusí pořádat jen maminka

Zapojte děti do výběru surovin a vůbec do přípravy svačin na cesty. To je jeden ze základů úspěchu, jak je pro podobný způsob stravování nadchnout. A proč by všechno taky pořád měla dělat maminka. Zkuste ji překvapit a připravte piknik, který si pak společně užijete.

piknik
odrážedla

Odrážedla všeho druhu

Každé dítě má rádo odrážedla. Neutuchající radost z pohybu je vlastní snad všem dětem, není tedy divu, že odrážedla se stala přirozenou součástí dětských životů stejně jako třeba míč. Od radosti z jízdy už je to pak jen krůček k dětskému kolu.

Společné hry

Společenské hry, které zabaví úplně celou rodinu, jsou tou nejlepší volbou na deštivé odpoledne či pohodové večery. Společenské hry přináší spoustu zábavy i nových vědomostí. Je to ten nejlepší nástroj jak děti zabavit, naučit je hrát férově i prohrávat.

společenské hry
rozdělovník

Je čas na svačinu

zdravé svačinky

Jak na zdravou a chutnou svačinku na výlet?

Svačina je jednou z nejdůležitějších věcí, kterou nesmíme na výlet zapomenout. Pokud nechcete zrovna stavět v „mekáči“, je dobré si ji nachystat už doma. Připravit zdravou a zároveň chutnou svačinku není zas tak těžké. Nezapomínejte na zeleninu, čokoládu vyměňte za ovoce a nebo si vyberte z naší široké nabídky zdravých svačinek.

Svačinka se musí podávat stylově

Chutně a stylově? Tomu neodolá ani ten největší frfňa. Taky si pamatujete na svoji dětskou lžičku a talířek bez kterého by jídlo nechutnalo tak dobře? Děti jedí očima a svačinka musí být zábavná. Zároveň by se měla nenáročně a rychle vybalovat. Rodiče zase požadují, aby vydržela neporušená, čerstvá a její balení nezabralo mnoho času.

stylové svačinky
svačinka do ruky

Svačinka do ručičky

Když před mámou malého dítěte řeknete slovo kapsička, vybaví si malý zázračný pytlíček, který v sobě ukrývá různé náplně. Taky ji hned napadne, že má snadno vyřešenou svačinku, kterou dítku dá do ručky a má klid. U ovocných kapsiček si jen pohlídejte, aby obsahovaly 100% ovoce a hurá na výlet.

Good Gout BIO

BIO zdravé kapsičky do ruky

Holle

Praktické balení na každý výlet

Ovocňák

Hravé svačinky plné ovoce

Sunar

Cool kapsičky do kapsy

Sladké a křupavé svačinky

Samozřejmě, ani se zdravou stravou se to nemá přehánět a děti jistě ocení, když k jídlu přibalíte i něco menšího sladkého, třeba jako motivační odměnu za zdolání velkého kopce. Vhodná je kvalitní čokoláda, ovšem v horku to může být problém, pak mohou být lepší méně sladké sušenky nebo domácí muffinky. Anebo si dopřejte během svého putování porci zmrzliny.

svačinky
rozdělovník

Praktická lékárnička

lékárnička

Připravte se na všechno a nenechte si zkazit žádný výlet

Každý rodič ví, že horečka, průjem i další obtíže se u dětí objevují nečekaně a v nejméně vhodnou dobu. Výlety ani dovolená nejsou výjimkou, proto je důležité si při každé výpravě mimo domov přibalit i cestovní lékárničku. Moc místa nezabere, ale vám ušetří spoustu starostí. Nezapomeňte taky přibalit kartičku zdravotní pojišťovny.

lékárnička

Spreje do nosu a léky na alergii

Něco na nevolnost

Na drobné ranky

děti a slunění

Děti a slunění

Sluníčko a letní teploty lákají děti i dospělé k venkovním aktivitám včetně koupání. Při plánování svých výletů nebo pobytu na zahradě či chalupě určitě nezapomínejte na solární kosmetiku pro děti a chraňte jejich citlivou pokožku před slunečními paprsky. Dětský opalovací krém je možné používat od půl roku věku dítěte.

Cestování

cestování s dětmi

Cestování s dětmi

Než vyrazíte na výlet musíte se připravit na několik věcí, v neposlední řadě na stále se opakující větu kdy už tam budem? Dopředu si pečlivě naplánujte cestu, aktivity do auta a přizpůsobte náročnost podle možností vašich dětí a také vašich možností, protože kdo je bude nosit když je začnou bolet nožičky?