Svědění genitalu
Ženské zdravíMgr. Dominika Zourková
Dobrý den,
dle vašeho popisu se může jednat o kvasinkovou infekci. Kvasinková infekce se obvykle projevuje zarudnutí, otokem a svěděním, přičemž výtok bývá hustý a bílý, ale bez zápachu. Na rozdíl od bakteriální vaginózy, která má vodnatý výtok a specifický zápach, kvasinková infekce vyžaduje jiný způsob léčby.
Pro léčbu bych doporučila antimykotické přípravky jako je Cotylena nebo Fungicidin, které se aplikují přímo na postižené místo. Přípravky se nanášejí 2-3x denně. Pro podporu léčby jsou vhodné také vaginální výplachy Rosalgin s dezinfekčním účinkem a doplnění laktobacilů pomocí přípravku Gynimun. Pro zachování hygieny v intimních oblastech a zklidnění je doporučuji speciální gel, například Lactacyd.
Je důležité mít na paměti, že pokud se příznaky nezlepší do 7 dní nebo se vrátí, je nutná návštěva lékaře. Samoléčba může přinést dočasnou úlevu, ale pro správnou diagnostiku a léčbu je důležité vyhledat odbornou pomoc.
Pokud se skutečně jedná pouze o vysušení sliznice, doporučuji aplikovat gel Vagisan, díky kterému sliznice znovu zregeneruje.
Přeji hezký den,
Mgr. Dominika Zourková
Podobné dotazy
Menstruace
MenstruaceZdraví a prevenceŽenské zdravíDobrý den, chtěla bych poradit, co mám dělat, když mám cyklus delší než normálně, aktuálně 37 den a stále nemám krvácení. Přitom jsem měla před cca 10 dny příznaky PMS a stále mě mírně pobolívá v podbřišku. Jaky problém za tím může být a co s tím dělat? Jinak běžně mívám pravidelně menstruaci (30 dní ).Těhotná nejsem. Děkuji za odpověď
zobrazit odpověďZvýšená sliznice
Ženské zdravíDobrý den, v únoru jsem podstoupila zákrok na odstranění děložní sliznice a polypu v celkové narkóze.Hystologie a kontrola po zákroku vše v pořádku. Po dvou měsících děložní sliznice narůstá znovu.Nasazeny hormony na zastavení po dobrání by se měla dostavit menzes.A když se nedostaví jaký postup se volí.Nebylo by vhodné odstranění dělohy.Operaci bych zatím nechtěla pokud by byly jiné alternativy. Děkuji za odpověď
zobrazit odpověďNejnovější dotazy
Antidepresiva
Doplňky stravyDuševní zdravíLékyDobrý den. užívám ráno Argofan a Progabalin stejně mě po nich není líp můžu přestat užívat , když se necítím lépe. Užívám již delší dobu chci to zkusit jestli se mi neudělá lépe. Začala jsem je brát kvůli závislosti na alkohol který jsem dobře zvládla si odepřít.Byla jsem v psychiatrické léčebně ,protože mě nebylo dobře a není mi do dnes. Děkuji za odpověd.
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.



