Zeptejte se lékárníka

Dotaz z 18. 8. 2024

Asumate a pocit těžké nohy

AntikoncepceDoplňky stravyLéky

Dobrý den, mám dotaz prosím.
Po přestávce 3 roky cca beru opět antikoncepci (Asumate). Dříve jsem brala 15 let Mercilon před těhotenstvím.
Mám teď udělaný test na trombofilní mutace, ten dopadl v pořádku.
Ale pár dní nazpět mám pocit těžké nohy, mravenčení do chodidla, pak to přejde a zase dobrý a pak zase. Úplně se mi vybavilo, že to jsem kdysi taky před lety měla, když jsme brala antikoncepci, ještě před těhotenstvím, ten pocit "těžké nohy". Antikoncepci beru vždy večer a ráno to pociťuji, občas i přes den, včera i večer. Včera večer jsem si nevzala tabletku a dneska ráno o něco lepší, ale pořád cítím trochu mravenčení. Beru ještě Magnerot 1-0-1. Nohu jsem si i namazala roll on od Puresential a bylo to o něco lepší bych řekla.
Může to být z té antikoncepce? Mám hned vysadit nebo si vzít včera nevzanou tabletku, mám v platíčku ještě cca týden.
Moc děkuji

zobrazit odpověď
Nahoru