Co si sbalit na dovolenou?

Léto, dovolená, opalování

Co nakoupit do letní výbavy?

Sluníčko, šplouchání vody a studené pití – léto je tady, tak si ho pojďme pořádně užít. Bez správné letní výbavy bude ovšem zábavy o něco méně. Takže než popadnete slaměný klobouk a vyběhnete k vodě či za turistikou, nezapomeňte si obstarat tyto letní nezbytnosti:

Opalování

Po opalování

Ochrana před hmyzem

Péče o tělo

Do lékárničky

K pohybu

léto

Opalování

K dovolené neodmyslitelně patří pobyt na sluníčku a opalování. Všichni už jsme někdy slyšeli o rizicích spojených s UV zářením, a proto se opalujme s rozumem. Slunci se přece jen nevyhneme a ani by to nebylo rozumné. Antidepresivní účinky slunečního záření a jeho význam při tvorbě vitamínu D jsou pro nás nesmírně důležité. Kvalitní opalovací přípravky jsou jedním ze zásadních způsobů ochrany před spálením pokožky, zvláště pokud víme, že na slunci budeme opravdu dlouho. Nezapomeňte, že pro maximální ochranu je nutné opalovací krém nebo sprej nanášet opakovaně během dne.

Jaký faktor opalovacího krému si vybrat?

SPF je míra ochranného faktoru proti slunci – vyšší číslo, vyšší ochrana. Panuje ovšem názor, že SPF 50+ potřebují jen lidé s přecitlivělou pokožkou na slunce a ti, co se opálit nechtějí. Vysoké SPF ale nefunguje jako fyzický štít proti opálení. Pouze dává pokožce více času, než se spálí. Faktor se navíc snižuje podle toho, kolik krému nanesete. Nerovnoměrně a tence nanesený krém s SPF 50 bude pořád chránit víc, než dobře nanesený krém s SPF 15. Za to malé množství SPF 15 nechrání téměř vůbec, proto je vyšší faktor lepší obranou proti spálení pro kohokoliv, nejen pro ty bledé a citlivé.

Opalování dětí

Sluneční paprsky a letní teploty lákají děti a dospělé, aby trávili čas venku. Určitě při plánování svých výletů za sluncem nezapomeňte na krém na opalování pro děti. Dětský opalovací krém je možné používat od půl roku věku dítěte.

Opalování dětí

Bioderma Photoderm PEDIATRICS mléko SPF 50+ 200 ml

Můžete mít zítra589 Kč
Akce: Sleva 200 Kč při nákupu nad 790 Kč

Bioderma Photoderm PEDIATRICS sprej SPF 50+ 200 ml

Můžete mít zítra719 Kč
Akce: Sleva 200 Kč při nákupu nad 790 Kč
po opalování

Po opalování

Pro zdravý bronz nevynechávejte přípravky po opalování. Nejčastěji se jedná o kosmetiku s obsahem Panthenolu anebo Aloe Vera. Pomáhají pokožku hydratovat a regenerovat po náročném dni na slunci (tedy, náročném alespoň pro pokožku). Zároveň se doporučuje dodržovat zvýšený pitný režim.

Bioderma Photoderm After Sun gel-krém 500 ml

Můžete mít zítra619 Kč
Akce: Sleva 200 Kč při nákupu nad 790 Kč

Bioderma Photoderm After Sun gel-krém 500 ml

Můžete mít zítra619 Kč
Akce: Sleva 200 Kč při nákupu nad 790 Kč
opalování, betakaroten

Podpora zdravého opalování

Bronzové pokožce můžete prospět i zevnitř užíváním betakarotenu a vitamínu C. Oba jsou antioxidanty, tedy pomáhají mimo jiné proti stárnutí pokožky. Betakaroten je zároveň barvivo, které napomáhá ke krásně bronzovému opálení. Ačkoliv je to spíše babská rada, některým lidem betakaroten uleví od alergie na slunce, pokud je berou alespoň 3 týdny před dovolenou.

ochrana proti hmyzu

Nezapomeňte na ochranu před hmyzem

Opět nastává období, kdy se začínáme potýkat se záplavami otravného hmyzu. Komáři a další hmyz nám umí pořádně znepříjemnit krásné jarní a letní období. Obzvláště nepříjemné jsou pak štípance, které po bodavém hmyzu zůstávají. Pozor i na přemnožená klíšťata, která přinášejí riziko v podobě přenášení zárodků nebezpečných nemocí. Pro ochranu je nezbytné používat repelenty. Pokud se vám již nějaký ten štípanec objevil, zmírnit příznaky vám pomohou přípravky po poštípání.

hmyz, repelent, bodnutí
Product image

Predator Repelent forte sprej 150 ml

Můžete mít zítra179 Kč

Fenistil gel 1mg/g při svědění pokožky 50 g

Můžete mít zítra319 Kč
Datum expirace: 29. 2. 2024
Product image

Alfa Vita Pinzeta na klíšťata

Můžete mít zítra54 Kč
péče o tělo

Péče o tělo

Slunění a koupání dokáží opravdu vysušit naši pokožku. Aby zůstala vláčná a hebká, každý večer ji pořádně hydratujte tělovým mlékem. Po návratu domů či na hotelový pokoj není nic lepšího, než osvěžující sprcha. Dopřejte si voňavý sprchový gel a obnovte namáhanou kůži tělovým peelingem.

deodorant, antiperspirant, pocení

Skoncujte s pocením

Pocení je přirozený a pro lidské tělo velmi důležitý proces. Jeho hlavní úlohou je termoregulace. Při nadměrném pocení bez patologické příčiny je nejsnazší použití antiperspirantů v kombinaci s deodoranty. Jaký je mezi nimi rozdíl? Deodoranty obsahují antibakteriální látky omezující působení bakterií, a tím pomáhají předcházet vzniku nepříjemného zápachu. Antiperspiranty snižují tvorbu potu v potních žlázách.

Hladké nohy v sandálech

Léto a dovolená je čas, kdy se nosí sandály, pantofle, oblíbené žabky a samozřejmě krásné nohy. Jemnost a krásu vašich nohou zajistí pouze pravidelná péče, pro kterou není třeba vynaložit velké úsilí. S naší nabídkou přípravků na nohy to bude ještě jednodušší.

péče o nohy, léto
sport
léto, sport, aktivní dovolená

Dovolenkujte aktivně

Sport a aktivní dovolená, nebo relax a slastné nicnedělání? Pokud jste si vybrali první možnost, pravděpodobně patříte k lidem, kteří zbožňují pohyb a preferujete cestování spojené s relaxací formou sportu. Aktivní dovolenou si každý může představovat různě. Rafting či canyoning po řece? Jízda na kole? Lezecká skála a turistika? Toto všechno jsou možnosti aktivní dovolené. Je však jen na vás, zda si vyberete aktivní odpočinek nebo pasivní dovolenou.

lékárnička

Lékárnička na cesty

Při balení na dovolenou určitě nesmí ve vašem zavazadle chybět lékárnička. Její obsah by měl odpovídat vašim potřebám. Určitě v ní mějte náplasti na rány, dezinfekce, obvaz, léky proti horečce. V případě potřeby i léky proti alergii a další léky, které pravidelně užíváte.

Vyhněte se zažívacím potížím na dovolené

Jaká by to byla dovolená, kdybychom neochutnali místní speciality. Poznávání tradic, kultury, ale i domácí kuchyně k dovolené patří. Jako prevenci je vhodné začít měsíc před odjezdem na dovolenou s užíváním probiotik a stejně tak nezapomenout ani na 15denní kúru po svém návratu. Takto můžete předejít žaludečním problémům, které by vás během nebo po dovolené mohly překvapit.

cestování, léky na trávení
co si sbalit na dovolenou, léto

Autor článku

Ivana Starjová

Popsala bych se dvěma slovy: kreativní dříč. Láska k psaní mě provází celý život, od roku 2014 píšu blog, kde řeším nejčastěji zdravotnická témata. Když se zrovna nenacházím za monitorem, trávím volno v přírodě se psem.

Všechny články od autora