Dioptrické brýle - nejlevnější produkty (7 produktů)

Dioptrické brýle jsou prostředek, který se používá ke korigování zrakových vad, jako je například krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus. Tyto vady jsou způsobeny tím, že oční čočka není schopna přenést světlo správně na sítnici oka, což …

Zobrazit více

Dioptrické brýle jsou prostředek, který se používá ke korigování zrakových vad, jako je například krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus. Tyto vady jsou způsobeny tím, že oční čočka není schopna přenést světlo správně na sítnici oka, což vede k rozmazanému vidění. Dioptrické brýle jsou navrženy tak, aby korigovaly tento problém tím, že na oko působí optický tlak, který vyvažuje chyby v očním systému. Alternativou jsou kontaktní čočky, které slouží ke stejnému účelu jako dioptrické brýle, ale umisťují se přímo na oční rohovku.

Jak fungují dioptrické brýle?

Dioptrické brýle se skládají z obrouček, které drží skla před očima a sklíček, která jsou vyrobená z optického skla nebo plastu. Sklíčka jsou navržena tak, aby korigovala zrakovou vadu konkrétního jedince a způsobila, že světlo vstupující do oka je správně lomeno a vytváří ostrý obraz na sítnici. Existují různé druhy dioptrických brýlí, včetně těch s jedním sklem pro každé oko, tzv. monokulárních brýlí, a těch s různými skly pro každé oko, tzv. bifokálních nebo trifokálních brýlí.

Používání dioptrických brýlí může pomoci zlepšit kvalitu vidění u osob s různými zrakovými vadami. Je důležité si pravidelně nechat zkontrolovat zrak a nosit vhodné brýle nebo kontaktní čočky, pokud jsou potřeba, aby se zabránilo dalšímu zhoršení zraku.

Jak vybrat dioptrické brýle?

  • Síla čoček - U dioptrických brýlí je nutné určit sílu čoček, která je potřeba ke korigování vady. Tuto sílu stanoví oční lékař nebo optometrista na základě vyšetření očí pacienta.
  • Design a pohodlí - Poté můžete začít vybírat obroučky, které se vám líbí a dobře vám sedí. Když si vybíráte obroučky, zkontrolujte, zda jsou pohodlné a bezpečné pro nošení. Měly by sedět dobře na nose a za ušima a neměly by klouzat nebo tlačit na oblast kolem očí. 
  • Materiál - Další věci, na které byste měli věnovat pozornost při výběru dioptrických brýlí, jsou materiál obrouček a typ čoček. Obroučky mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako je plast, kov nebo karbon. Každý materiál má své vlastnosti a výhody, takže si můžete vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje. Dále můžeme brýle rozdělit na dámské, pánské a dětské dioptrické brýle. Typy čoček zahrnují standardní plastové čočky, skleněné čočky, čočky s povrchovou úpravou nebo fotochromatické čočky, které se mění podle intenzity světla. 

Co jsou nastavitelné dioptrické brýle?

Nastavitelné dioptrické brýle jsou brýle s dioptrickými skly, které mají nastavitelné sklo nebo skleněnou čočku. To znamená, že můžete měnit dioptrickou sílu skla nebo čočky, abyste mohli lépe vidět při různých vzdálenostech nebo při různých aktivitách. Nastavitelné dioptrické brýle jsou obvykle vybaveny malými kolečky nebo páčkami na rámu brýlí, kterými můžete měnit dioptrickou sílu skla. Tento druh brýlí může být užitečný pro lidi s proměnlivým dioptrickým požadavkem nebo pro ty, kteří potřebují brýle pro různé aktivity nebo na různé vzdálenosti.
nastavitelné dioptrické brýle

Vybrali jste si dioptrické brýle? Tak teď mrkněte ještě do kategorie slunečních brýlí. Ať máte sbírku brýlí kompletní :)

Uživatelé si nejvíc oblíbili řady Glassa a Keen. Nejlépe hodnoceným produktem je Glassa Brýle na počítač PCG010, různé varianty.