Doplňky stravy
Vitamíny a minerály
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
většina přípravků na doplnění vápníku je buď ve formě tablet, kapslí nebo šumivých tablet.
Nicméně určitě najdeme vhodnou variantou na základě vašich požadavků. Nabízí se použití přípravku Generica Kalciový sirup. Doporučuje se k pokrytí zvýšené potřeby vápníku zejména v období růstu u dětí, během rekonvalescence, v období těhotenství a kojení a rovněž pro běžné použití u dospělých. Dospělí užívají 15 ml sirupu 2 krát denně.
Rovněž by se daly použít menší tablety v přípravku Calcii carbonici. Dospělí užívají 2 až 4 tablety denně při preventivním podávání, při terapeutickém lze dávkování zvýšit podle doporučení lékaře.
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené produkty
Doporučené kategorie
Podobné dotazy
pálení rukou v noci (pod pokrývkou)
Vitamíny a minerályZdraví a prevenceV noci, zejména k ránu, pokud mám ruce pod pokrývkou, mi pálí ruce až k zápěstí. Nebolí, nebrní jen pálí a mám pocit že nabíhají. Děkuji za odpo
Dobrý den ,
v noci, zejména k ránu, pokud mám ruce pod pokrývkou, mi pálí ruce až k zápěstí. Nebolí, nemravenčí, jen pálí a mám pocit, že nabíhají.
Děkuji za odpovědˇ
Nejnovější dotazy
Výsledky krve
Nemoci a příznakyDobrý den chtěla bych se zeptat.Hodnotu GGT mam1,28 a ALP 3,51.CRP mi sice kleslo ze 13,8 na 2,5.Doktor mi řekl,že jak jsem měla dva záchvaty v pravém podžebří tak že se tam něco dělo ale že je nepřesný určit co,protože nemáme ultrazvuk.Bud že bych tam měla blátíčko,že by se samo vyloučilo.Nevim mne to teda přijde divný a nebo že by tam bylo zúžení žlučových cest nebo by mi špatně odtýkala žluč.Děkuji za odpověď
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.



