Zpět do poradny
Dotaz z 28. 6. 2025

Inzulínové pero

Těhotenství
Dobrý den, je možné se nakazit přes úplně zavřené inzulínové pero? Bylo zavřené i vrškem. Pracuji na hotelu jako recepční a paní mě poprosila, zda bych jí mohla schovat inzulínové pero do lednice. Nehrozí nějaké riziko? Řeším to spíše z toho důvodu, protože jsem ve 20t těhotenství. Děkuji.
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

žádné riziko nákazy z úplně zavřeného inzulínového pera nehrozí. Pokud nebylo nijak porušené nebo potřísněné krví, není infekční. Přenos virů jako je hepatitida B nebo C, by mohl hrozit jen v případě kontaktu s jehlou nebo otevřenou krví. Samotné pero z vnější strany není nijak rizikové – slouží k aplikaci léčiva.

Těhotenství samozřejmě přirozeně zvyšuje opatrnost, ale v tomto případě šlo o naprosto bezpečnou situaci. 

S pozdravem

Pavel Horký

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyDoplňky stravyBolestLékové interakceInfekceŽenské zdravíDuševní zdravíZažíváníKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntikoncepceMagnesiumAntibiotikaTěhotenstvíProbiotikaDětiPohybový systémDermokosmetikaIntimní problémyAlergieMenstruaceHubnutíVztahy a sexVýživaOči a ušiŽíly a cévyKloubyMužské zdravíNervový systémMočové cestyCholesterol a krevní tlakÚsta a zubyDotaz na lékárnyKašelVitamin DIntimní hygienaDiabetesErekcePéče o těloHomeopatieLaktobacilyEkzémOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníKojeníDýchací soustavaNespavostBolest v krkuVitamin CDezinfekceVlasy a nehtyHorečka, zvýšená teplotaNadýmáníCestování a výletyPéče o pleťZácpaDětské nemociMazlíčciRegeneraceAlkoholDetoxikaceSpánekSportSvalyVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveOstropestřecReceptyKrásaPrvní pomocOběhový systémRýmaDětská výživaOpalováníDomácnostProstataNáplastiOparKoronavirusDomácí cvičeníPřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyČlánkyKontraindikaceLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Dotaz z 19. 3. 2026

Dotaz k podání nouzové antikoncepční pilulky 3 dny před plánovanou menstruací

Těhotenství

Dobrý den,
včera večer, tzn. 4 dny před plánovaným začátkem menstruace se stala chyba s ochranou. Hledala jsem si, jaká pravděpodobnost otěhotnění je v této fazi cyklu, a ze spousty zdrojů mi vyšlo, že pokud mám dlouhodobě pravidelný cyklus, ovulace musela proběhnout již cca. pred 10 dny., tím pádem i kdyby telo zrovna tento mesic bylo vychylene z normálu, napr. ovulace zpozdena o 5 dni, nyní uz je temer nulova sance na otehotneni. Jelikoz plan b pilulka utlumuje ovulaci, ze spousty zdroju dohromady mi vyslo, ze pilulka by pro mé tělo ted byla spis zbytečný šok a hormonální rozhození, než aby měla účinek, jelikož v teto fazi je otehotneni temer nemozne.

Myslite si prosim ze je toto pravda a mam byt v klidu i bez pilulky? Pripadne si ji mam jeste vzit?

Moc děkuji

zobrazit odpověď

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy