Inzulínové pero
Těhotenství
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
žádné riziko nákazy z úplně zavřeného inzulínového pera nehrozí. Pokud nebylo nijak porušené nebo potřísněné krví, není infekční. Přenos virů jako je hepatitida B nebo C, by mohl hrozit jen v případě kontaktu s jehlou nebo otevřenou krví. Samotné pero z vnější strany není nijak rizikové – slouží k aplikaci léčiva.
Těhotenství samozřejmě přirozeně zvyšuje opatrnost, ale v tomto případě šlo o naprosto bezpečnou situaci.
S pozdravem
Pavel Horký
Podobné dotazy
Dotaz k podání nouzové antikoncepční pilulky 3 dny před plánovanou menstruací
TěhotenstvíDobrý den,
včera večer, tzn. 4 dny před plánovaným začátkem menstruace se stala chyba s ochranou. Hledala jsem si, jaká pravděpodobnost otěhotnění je v této fazi cyklu, a ze spousty zdrojů mi vyšlo, že pokud mám dlouhodobě pravidelný cyklus, ovulace musela proběhnout již cca. pred 10 dny., tím pádem i kdyby telo zrovna tento mesic bylo vychylene z normálu, napr. ovulace zpozdena o 5 dni, nyní uz je temer nulova sance na otehotneni. Jelikoz plan b pilulka utlumuje ovulaci, ze spousty zdroju dohromady mi vyslo, ze pilulka by pro mé tělo ted byla spis zbytečný šok a hormonální rozhození, než aby měla účinek, jelikož v teto fazi je otehotneni temer nemozne.
Myslite si prosim ze je toto pravda a mam byt v klidu i bez pilulky? Pripadne si ji mam jeste vzit?
Moc děkuji
Nejnovější dotazy
Mám bouli
Vztahy a sexZdraví a prevenceDobrý den mám nějakou bolí v pochvě. Je to strašné bolestivé hlavně při styku mám pocit ,že jsem zevnitř otekla. Používám vibrator a nemůžu se tam ani dostat.Taky i gynekologické vyšetření je bolestivé. Paní dr tvrdí, že je vše v pořádku
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.


