Zpět do poradny
Dotaz z 25. 6. 2026
Dobrý den, mela som nechraneny pohlavny styk, 4 dny pred ovulaci, k penetraci doslo, ale pak sa nandal kondom a pokracovali sme s nim az do ejakulace. Je tu riziko otehotneni. Mala by som si vzit tabletku po. Dekuji
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

určité riziko otěhotnění zde existuje. Pokud těhotenství nechcete za žádných okolností riskovat, je možné užití nouzové antikoncepce (Postinor nebo např. Ella One). Rozhodnutí o užití nouzové antikoncepce tedy závisí především na tom, jak velké riziko jste ochotná přijmout.

Rád bych řekl, že je riziko těhotenství nízké, ale fakticky to není čím přesně podpořit. 

S pozdravem

Pavel Horký

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyDoplňky stravyBolestLékové interakceInfekceŽenské zdravíDuševní zdravíZažíváníKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntikoncepceMagnesiumAntibiotikaTěhotenstvíProbiotikaDětiPohybový systémDermokosmetikaIntimní problémyAlergieMenstruaceHubnutíVztahy a sexOči a ušiVýživaŽíly a cévyKloubyMužské zdravíNervový systémMočové cestyCholesterol a krevní tlakÚsta a zubyDotaz na lékárnyKašelVitamin DIntimní hygienaDiabetesErekcePéče o těloHomeopatieLaktobacilyEkzémOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníKojeníDýchací soustavaNespavostBolest v krkuVitamin CDezinfekceVlasy a nehtyHorečka, zvýšená teplotaNadýmáníCestování a výletyPéče o pleťZácpaDětské nemociMazlíčciRegeneraceAlkoholDetoxikaceSpánekSportSvalyVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveOstropestřecReceptyKrásaPrvní pomocOběhový systémRýmaDětská výživaOpalováníDomácnostProstataNáplastiOparKoronavirusDomácí cvičeníPřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyČlánkyKontraindikaceLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Dotaz z 30. 4. 2025

Vynechání antikoncepce dvakrát po sobě v prvním týdnu dva dny po sexuálním styku

AntikoncepceIntimní problémyLékyTěhotenstvíZdraví a prevence

Dobrý den mám na vás takovou rychlou otázku, minulý týden v pondělí jsem začala brát nové platíčko antikoncepce a v pátek jsem měla s přítelem pohlavní styk při kterém vyvrcholení bylo do mě, V ten den jsem si antikoncepci vzala další den tudíž v sobotu taky a v neděli a v pondělí už jsem zapomněla, Vzala jsem si až dnes tudíž v úterý. Vím že by nechání antikoncepce v prvním týdnu je Nejziskovější A také jsem četla příbalový leták ve kterém je napsané že jestli jsem měla 7 dní před vynecháním pohlavní styl tak se mám poradit s lékařem. Já se jenom chtěla zeptat jak moc velká pravděpodobnost by byla že jsem těhotná, Antikoncepci beru už přes 4 roky stejnou značku a tohle se mi stalo poprvé, předem díky za jakoukoliv odpověď

zobrazit odpověď

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy