Jak pečovat o vlasy? péče o vlasy, pro vlasy, krátké vlasy, dlouhé vlasy, polodlouhé vlasy, bezva vlasy

Co vaše vlasy potřebují?

Neznáme člověka, který by netoužil po krásných a zdravých vlasech. Pokud se máte v úmyslu i vy pyšnit pomyslnou korunou krásy, péče o vlasy by se měla stát vaší každodenní rutinou. Stejně jako každý z nás má své osobité nálady, chutě a potřeby, i různé typy vlasů vyžadují svá specifická ošetření. Ať už máte vlasy jemné, nepoddajné, krátké či dlouhé, za vaší pravidelnou poctivou péči vás odmění zdravým vzhledem a oslnivým leskem. Vytvořili jsme proto přehlednou komplexní nabídku produktů pro spokojenost vaší hřívy.

kvalitní kartáč na vlasy, hřeben na vlasy, česání

Používejte kvalitní kartáče a hřebeny

mytí vlasů, hned po umytí

Nemyjte své vlasy častěji než 2× týdně

přípravky na vlasy, přípravek na růst vlasů

Aplikujte vhodné přípravky na vlasy

hydratační maska, hydratační maska na vlasy

Dodejte svým vlasům potřebnou hydrataci

chyby při péči o vlasy, fen, kulma, žehlička, lupy, jak pečovat o vlasy, zastřižení konečků

Časté chyby při péči o vlasy

– Používáte nadměrné množství šamponu – Nevhodný hřeben může vlasy nevratně poškodit – Vlasy drhnete ručníkem a češete je mokré – Časté stahování vlasů do gumičky je oslabuje a láme – Používáte příliš stylingových přípravků – Vlasy často vystavujete vysokým teplotám při používání fénu, kulmy nebo žehličky na vlasy – Zapomínáte na pravidelné zastřižení konečků

Mytí vlasů mytí vlasů, šampon, balzám, maska, mastné vlasy, technologický postup mytí vlasů, mytí vlasů jednou týdně

Ideální frekvence mytí vlasů je 2× týdně. Častější mytí způsobuje dehydrataci vlasové pokožky a ta se následkem toho brání zvýšením tvorby kožního mazu a vlasy se tak rychleji mastí. Před mytím myslete i na to, že byste z vlasů měli vyčesat stylingové přípravky. Nepřehánějte to ani s množstvím šamponu aplikovaného na vlasy. Příliš velké množství zvyšuje riziko tvorby lupů a suché pokožky. Po důkladném opláchnutí šamponu vlasům dopřejte péči v podobě balzámu nebo masky.

Šampony

Kondicionéry

Balzámy na vlasy

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

Péče o vlasy péče o vlasy, sérum na vlasy, péče o jemné vlasy, kokosový olej, péče o kudrnaté vlasy

Samotným mytím péče o vlasy nekončí. Ba naopak. Dopřejte jim hebkost a lesk ve formě bezoplachových přípravků. V naší nabídce si můžete vybrat z celé škály přírodních vyživujících olejů na vlasy, hydratujících a posilňujících vlasových sér a dalších. Při výběru myslete na specifické potřeby vaší hřívy. Pro požadovaný výsledek při aplikaci začínejte s menším množstvím přípravku a vyzkoušejte, kolik vaše vlasy „unesou“. Kupříkladu porézní vlasy se při aplikaci chovají jako houba a přípravek snadno absorbují, těm jemnějším stačí ke štěstí málo, naopak velmi snadno se zatíží.

Oleje a séra

Masky na vlasy

Keratin

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

Co na padání vlasů řešení problémů s vlasy, lupy mastné, posílení slabých vlasů, lámavé vlasy, vypadávání vlasů

Víme, ze problémy s vlasy a pokožkou hlavy trápí nejednu ženu či muže. Ať už se jedná o nepříjemné lupy, vypadávání vlasů nebo nadměrnou tvorbu kožního mazu, vše lze vyřešit příjemnou a elegantní cestou. Před samotným zakoupením přípravku je důležité zamyslet se nad příčinou vašich trablí. Často za ní mohou stát hormonální změny, stres, přílišná zátěž vlasových folikul či nedostatek vitamínů a minerálů. Sáhněte po přípravku přesně pro vás, co třeba šampon proti lupům nebo vypadávání vlasů?

Proti vypadávání vlasů

Proti lupům

Podpora růstu vlasů

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

Styling péče o vlasy, styling, přípravky na vlasy, úprava vlasů, žehlička na vlasy, kulma, tužidlo

Styling k vlasům patří již od nepaměti. My máme to štěstí, že v současné době můžeme zvolit cestu dlouhotrvající stylizace a péče v jednom. Snadno vyčesatelné laky na vlasy a gely s obsahem UV filtrů i tužidla se schopností udržet ve vlasech požadovanou hydrataci. Není nic jednoduššího než tvorbu šik účesu podpořit vhodnou elektronikou, např. fénem s ionickou technologií, šetrnou kulmou (případně zkuste kulmofén) nebo žehličkou na vlasy.

Laky na vlasy

Gely a tužidla

Žehličky, kulmy, fény

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

Barvy na vlasy barvy na vlasy, přírodní barva na vlasy, šedá barva na vlasy, fialová barva na vlasy, profesionální barvy na vlasy, barvení vlasů, henna

Ať už toužíte po změně, anebo si přejete zakrýt první šediny, máte před sebou volbu mezi přírodními barvami na vlasy, hennou, popřípadě šetrnými dlouhotrvajícími barvami. Před rozhodnutím je důležité tento krok náležitě promyslet, neboť některé metody barvení vlasů mezi sebou nelze účinně kombinovat. V této sekci najdete kvalitní, zákaznicemi ověřené produkty.

Barvy na vlasy

Henna

Spreje na odrosty

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

Kartáče na vlasy kartáče na vlasy, kartáč, iontový klasický, péče o vlasy, česání, ionizační kartáč

Správně zvolený kartáč na vlasy hraje v péči o ně jednu z hlavních rolí. Nevhodná volba této stylingové pomůcky může být původcem neposlušnosti, krepatění, zacuchávání a nevratného polámání vlasů. Rozlišujte kartáče podle jejich využití. Kulatý kartáč se hodí pro styling vlasů, plochý kartáč je dobrým pomocníkem pro šetrné rozčesání. Elektrický kartáč vám vlasy pečlivě rozčeše a krásně uhladí, ionizační kartáč brání vysoušení vlasů, tím pádem účinně eliminuje vznik statické elektřiny. A co takový kulmofén, jenž je kombinací kulatého kartáče a fénu?

Ploché kartáče

Kulaté kartáče

Elektrické a ionizační kartáče

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

Sponky a gumičky do vlasů vlasové doplňky, sponky do vlasů, gumičky do vlasů, vlasové doplňky na drdol

Osvěžte svůj účes pomocí sponek a gumiček šetrných k vlasům. Od mala slýcháme, že bychom svým vlasům měly dávat spíše volnost a co nejméně je stahovat do pevných, avšak pro nás praktických culíků. Právě gumové zakroucené gumičky jsou skvělou alternativou běžné textilní gumičky, která může vlasy snadno narušit nebo polámat. Jsou pevné, drží tvar a z vlasů nesklouzávají. Sametové gumičky jsou zase skvělé pro doplnění stylu VSCO girl.

Plastové gumičky

Sametové a látkové gumičky

Sponky do vlasů

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

Vitamíny na vlasy vitamíny na vlasy, vitamíny na růst vlasů, vitamíny proti padání vlasů, vitamíny na vlasy a nehty

V případě, že vás trápí intenzivní vypadávání vlasů nebo vlasy znatelně slábnou, pravděpodobně vám vlivem nevyvážené stravy mohou scházet důležité vitamíny a minerály. Není nic jednoduššího než jejich absenci „dohnat“ vhodným doplňkem stravy. Výsledky se většinou dostaví velmi brzy. Vypadávání vlasů může také způsobit hormonální změna, jako těhotenství nebo menopauza. I v tomto případě je vhodné užívat vitamíny na vlasy.

Vitamíny proti padání vlasů

Vitamíny na růst vlasů

Vitamíny na hustotu vlasů

Vyzkoušejte třeba tyto produkty:

 

spojovník, vlasy

Autor článku

Klára Hausteinová

Všechny články od autora