
PharmDr. Jana Krejcarová
Dobrý den,
pokud jde o nechtěné těhotenství, bude nejrozumnější se obrátit na Vašeho gynekologa. Do určitého týdne lze vše vyřešit tzv. potratovou pilulkou, kterou je nutné podat pod zdravotnickým dohledem. Veškeré "domácí" pokusy o "přirozený potrat" by mohly být nebezpečné, mít pro Vás zdravotní následky a rozhodně bych Vám to nedoporučovala. Rozumím, že to nemusí být příjemná situace, avšak není třeba se obávat návštěvy odborníka.
Hezký den,
S pozdravem
Jana Krejcarová
Podobné dotazy
Hormonální léčba
AntikoncepceLékové interakceLékyTěhotenstvíŽenské zdravíDobrý den,
V současné době mám hormonální léčbu (egistrozol, Reseligo+Kisqali) a chtěla bych se zeptat, zda je možné, že bych mohla otěhotnět? S manželem nám praskl kondom a já nevím, zda užít antikoncepční pilulku do 72 hodin. Léčím se od ledna a jsem v současné době v umělém přechodu. Děkuji.
Zapomenutá pilulka antikoncepce
AntikoncepceTěhotenstvíZdraví a prevenceŽenské zdravíDobrý den, prosím již 9 měsíců užívám antikoncepci calleto vždy v 9 večer. Po sedmidenní pauze jsem zapomněla užít první pilulku (pátek). Vzala jsem si ji až společně s druhou v sobotu. Během sedmidenní pauzy, v pátek i v sobotu jsme měli s přítelem pohlavní styk. Je vysoké riziko otěhotnění? A kdy si případně mohu udělat těhotenský test? Děkuji
zobrazit odpověďNejnovější dotazy
kombinace medicinálních hub a Cipralexu
Doplňky stravyLékové interakceLékyDobrý den, ráno beru Letrox a 10 mg Cipralexu. Trápí mě nevolnosti, hlen v krku, tlaky nadbřišku, občas hořkost v ústech, škrundání v břiše. Dřive jsem brala inhibitory, ale nepomáhaly s hořkostí a brát je nechci, neb jsem po nich měla zase potíže s trávením jídla a myslím, že kombinace s Cipralexem taky není úplně dobrá. Chtěla bych nasadit vitální houby z Mycomedicy, nejspíš Mystomach nebo Hericium, případně Reishi. Lze tyto houby kombinovat s Cipralexem? Děkuji.
zobrazit odpověďUžívání tebokan 120 mg
Nemoci a příznakyDobrý den, 2 měsíce užívám tebokan. Mám časté bolesti hlavy, tak občas paralen. Teď už podruhé se mi stalo, že jsem měla silné bolesti hlavy a závratě. Což před tím závratě nikdy.Je možné, že to je vedlejší účinek tebokanu?Dekuji za odpověď
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.


