V současné době mám hormonální léčbu (egistrozol, Reseligo+Kisqali) a chtěla bych se zeptat, zda je možné, že bych mohla otěhotnět? S manželem nám praskl kondom a já nevím, zda užít antikoncepční pilulku do 72 hodin. Léčím se od ledna a jsem v současné době v umělém přechodu. Děkuji.

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
při této kombinaci k ovulaci prakticky nedochází a otěhotnění je by nemělo být pravděpodobné. Nouzovou antikoncepci bych osobně spíše nedoporučil - mohla by zbytečně zatížit organismus. Pro jistotu informujte svého lékaře, ale riziko těhotenství je v této situaci opravdu malé.
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené produkty
Doporučené kategorie
Nejnovější dotazy
Perimenopauza u ženy s autismem a postcovid syndromem
BylinkyDobrý večer, jsem autistka a před čtyřmi lety mne postihl postcovid syndrom, který reaktivoval neuroboreliozu a jiné potíže. Beru proto léky, které mi předepsali lékaři: Venlafaxin 150mg, Pregabalin 150mg, při nezvladatelných bolestech pak Doreta prolong 75/650 mg, nebo Skudexa 75/25mg. Dále pak při velké úzkosti Lexaurin 1,5 mg. Poslední jmenované jen při akutních potížích. Jaké bylinky byste mi doporučili, když mám ještě potíže s perimenopauzou? Léky nechci. Hodně se potím, přibrala jsem, padají mi vlasy atd. Děkuji
zobrazit odpověďLék neurotop , motání hlavy
BolestDobrý den, přítel má bolesti na levé straně před uchem , bolest vystřeluje do levého spánku a zubů. Stavá se tak pouze když si lehne. Lékař předepsal neurotop, po kterém se mu motá hlava, ale bolest v leže nepřestává. Kombinuje 2x denně s Nimesilem po kterém se uleví. Dnes Nimesil vysadil a začal ho bolet zub nahoře vlevo. Může být vše od zubu a ne od trojklaneho nervu, na který mu lékař dal lék?
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.










