Doplňky stravy na játra a žlučník - Na žlučník (6 produktů)

Co bychom dělali bez jater? Úloha tohoto orgánu je v našem těle nenahraditelná. Játra mají na starosti filtraci krve po trávení, detoxikaci a také metabolizování tuků. Další jejich funkcí je tvorba žluči, která je nezbytná hlavně při trávení mastných a těžkých jídel.

Zobrazit více

Co bychom dělali bez jater? Úloha tohoto orgánu je v našem těle nenahraditelná. Játra mají na starosti filtraci krve po trávení, detoxikaci a také metabolizování tuků. Další jejich funkcí je tvorba žluči, která je nezbytná hlavně při trávení mastných a těžkých jídel.

Žlučník souvisí právě s tvorbou žluči v játrech. Je to malý orgán ve tvaru hrušky, který se nachází pod játry a slouží právě k uskladnění vytvořené žluči.

Onemocnění jater a žlučníku

Onemocnění jater může být dědičné (genetické) nebo mohou být také způsobeny různými faktory, které játra poškozují. Podmínky, které poškozují játra, mohou časem vést k jizvení (cirhóze), což může vést k selhání jater, jde o život ohrožující stav.

Onemocnění jater a žlučníku

Nejlepší před poškozením jater je zdravý životní styl. Zdravá strava, omezení alkoholu a udržování hmotnosti napomáhají udržovat zdravé játra. Dokázaný pozitivní vliv na játra má i několik přírodních látek. Jejich pozitivní efekt na zdraví jater je založen hlavně na antioxidačním účinku daných látek. Antioxidanty chrání naše buňky před oxidačním poškozením. Játra jsou jeden z orgánů, který je kvůli své funkci nejvíce vystaven volným radikálům a různým toxinům. Antioxidanty tedy chrání jaterní buňky před poškozením.

Které látky pozitivně ovlivňují játra?

  • Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) – Ostropestřec je rostlina vzhledově velmi podobná bodláku. Její semena obsahují látku s názvem silymarin, který je asi nejvíce používanou látkou v doplňcích stravy podporujících funkce a regeneraci jater.
  • Kurkumin – Látka, která dodává kurkumě zářivě žlutou barvu, má mimo jiné silné antioxidační účinky. Díky nim brání poškození různými toxiny.
  • GlutathionAntioxidant, který jsou schopny buňky produkovat i samy ze tří aminokyselin: glutaminu, glycinu a cysteinu. Jeho hladina však klesá s věkem a také kvůli nepříznivým faktorům z prostředí.
  • Chlorella – Je sladkovodní jednobuněčná řasa, která obsahuje několik aktivních látky, např. bílkoviny, vitamin B12, vitamin C, železo, omega3 a antioxidanty. Právě vysoký obsah antioxidantů je prospěšný pro zdraví jater.

Uživatelé si nejvíc oblíbili řady AKH. Nejlépe hodnoceným produktem je AKH Lycopodium 60 tablet.

Doplňky stravy na játra a žlučník - Na žlučník - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Doplňky stravy na játra a žlučník - Na žlučník ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Doplňky stravy na játra a žlučník - Na žlučník lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Energy Cytosan 90 kapslí
5 / 1x
????
Recenze produktu: VitaHarmony Ostropestřec Mariánský - Silymarin 140 mg 70 tobolek
5 / 3x
Výborný detox!!!
Recenze produktu: GymBeam Podpora jater 90 kapslí
5 / 2x
krásne mi reguluje cholesterol
Recenze produktu: Naturtreu Ostropestřec komplex pro játra 120 kapslí
5 / 1x
Doporučuji produkt, dobře se užívá.
Recenze produktu: Allnature Ostropestřec bylinný extrakt 60 kapslí
5 / 6x
Užívam prvý krát.
Recenze produktu: GreenFood Nutrition Berberine Hcl 60 kapslí
5 / 1x
Přesně co jsem očekával
Recenze produktu: YaoMedica Rychlý pulec 50 ml
5 / 1x
S tímto výrobkem zatím nemám zkušenost, ale od této firmy používám jiné preparáty, které opravdu fungují. Jsou opravdu silné, ale hlavně účinné.
Recenze produktu: Dr.Popov Játra-žlučník Bylinné kapky 50 ml
5 / 5x
pomohl mi při udržení váhy
Recenze produktu: GreenFood Nutrition Glutathione 60 kapslí
5 / 1x
Mám 2 balení a super.
Recenze produktu: Salvia Paradise Ostropestřec mletý plod 120 g
5 / 6x
Super

Produkty z kategorie Játra a žlučník jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Játra a žlučník seřazené od těch nejlevnějších. Játra a žlučník jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.