diety

Jak na hubnutí?

Spolu s příchodem nového roku mnoho z nás začíná řešit svoji váhu. Během svátečních dnů jsme se nehlídali a dopřávali si, není tak divu, že nedopneme knoflíky u oblíbených kalhot. Navíc před sebou máme vidinu léta a plavek, do nich se přece nesvlékneme s kily navíc. Jak tedy na to? 
Zjistěte, jak zaručeně zhubnete

Hubnuti

Keto, paleo, raw, nízkosacharidová, nízkotuková, podle krevních skupin, sacharidové vlny, dash, krabičková, Dukanova, hrstková, Atkinsonova, zónová, life choice, dělená strava, bodová dieta a mohla bych pokračovat dál…Tolik druhů různých diet a všechny slibují, že jsou nejúčinější. Která ale je nejvhodnější pro vás a kdy je vůbec dobré začít hubnout?

kalorický deficit

Kalorický deficit

Pokud je vaším cílem shodil skutečně pár kilo a spálit tuk, musíte se dostat do kalorického deficitu, aby vaše tělo při výdeji sáhlo do vlastních „rezerv“, tedy využívalo energii z vašich uložených tuků.

kaloricky deficit
Podívejte se, jak na hubnutí a diety ve videu s naší trenérkou Kačkou, která vám nejen poradí, ale na závěr vám představí EMOM trénink, který si můžete zacvičit doma.
Cvičte s Kačkou z Pilulky a zjistěte více o redukčních dietách
Cvičte s Kačkou z Pilulky a zjistěte více o redukčních dietách

Pečlivě vybírejte zdroje živin

Při redukční dietě je potřeba opravdu pečlivě vybírat. Vybírejte zejména takové potraviny, které mají méně energie a více vlákniny a dalších bioaktivních látek důležitých pro fungování metabolismu.

živiny
Wolfberry Mandle loupané 500 g

Wolfberry Mandle loupané 500 g

Můžete mít zítra
Spalovače tuků

Spalovače tuků

Během redukčních diet můžete podpořit spalování pomocí spalovačů tuků. Při výběru spalovače si musíte uvědomit především to, zda nám jde spíše o zlepšení sportovního výkonu a nabuzení energie před sportovním výkonem, nebo je pro nás primárním cílem snížení podílu tělesného tuku. V tréninkové dny se nejčastěji užívá program ráno na lačno, kdy je organismus připraven vstřebat co nejvíce živin a po celý den pálit přijatou energii s ještě větší intenzitou. Další možností je užívání spalovače vždy 30–60 minut před plánovanou pohybovou aktivitou. To podpoří váš sportovní výkon a zároveň efekt po cvičení, kdy budete ještě nějakou chvíli spalovat více tuků, než normálně. Vždy dodržujte doporučené denní dávkování uvedené na daném spalovači.

GF

JAKÉ REDUKČNÍ DIETY SKUTEČNĚ FUNGUJÍ?

Redukční diety popisují různé speciální účinky na zvýšené spalování tuků, jako ketóza, sacharidové vlny, zvýšení bazálního metabolismu, zrychlení metabolismu půsty a přerušovanou stravou nebo efektivnější spalování díky různým spalovačům. Vypadá to, že každá redukční dieta funguje na základě mnoha různých mechanismů, jakými spalují tuk a přispívají k poklesu hmotnosti. Ve skutečnosti mají ale tyto diety mnoho společného. Přesvědčte se o tom.
Nízkosacharidová dieta

Nízkosacharidová dieta

Dieta založená na sníženém příjmu sacharidů.

Keto dieta

Keto dieta

Téměř úplná absence sacharidů a střední příjem bílkovin.

Přerušovaný půst

Přerušovaný půst

Příjem potravin jen v časově omezeném úseku.

Dukanova dieta

Dukanova dieta

Bílkovinová jídla a větší množství vody a tekutin.

Redukční diety fungují všechny na stejném principu, a to na tvorbě kalorického deficitu, přičemž se mezi sebou jednotlivé diety liší pouze v tom, jakým způsobem je kalorického deficitu dosaženo.
Nízkosacharidová dieta

Nízkosacharidová dieta

Začátky s nízkosacharidovou dietou můžou být opravdu náročné, ale vůbec to není o hladovění. Právě naopak. Součástí nízkosacharidové diety jsou tuky, o kterých si často myslíme, že nemůžou být součástí diet. Naopak je potřeba přehodnotit význam sacharidů, kterých máme ve stravě zbytečně mnoho.

nízkosacharid
oříšky
Wolfberry Mandle loupané 500 g

Wolfberry Mandle loupané 500 g

Můžete mít zítra
Keto

Ketonová (proteinová) dieta

Ketonová dieta je především ze začátku velice náročná. Je založena na principu zvýšeném příjmu bílkovin a tuků a skutečně velmi výrazném omezení sacharidů. Při snížení množství sacharidů nastane zhruba po 2–3 dnech vytoužený stav zvaný Ketóza. Znamená to, že tělo vyčerpá zásoby glykogenu v játrech, z něhož získává energii pro činnost svalů, mozku, srdce a dalších vnitřních orgánů. Tělu pak nezbude nic jiného než vyrábět energii rozkladem tukových buněk.

ketoza

Potýkáte se s nadváhou? Zkuste keto dietu!

Taky patříte mezi ty, kteří poslední dobou zlenivěli a nabrali nějaké to kilo navíc? Chcete zhubnout, ale nevíte, jak na to? Bojíte se jojo efektu? Zatoužili jste po změně stravovacích návyků? Zkuste proteinovou dietu, která si získala nejednoho příznivce z řad sportovců, slavných osobností, ale i nás, obyčejných lidí.

Proč si vybrat KetoDiet?

Ketodiet
přerušovaný půst

Přerušovaný půst

Přerušované hladovění, které v angličtině najdete pod pojmem intermittent fasting, má mnoho způsobů provedení, ale pořád zahrnují to samé: část dne jíst a další část dne hladovět. Přirozeně ho drží každý z nás, pokud se tedy nebudíte v noci tak silným hladem, že vás přiměje vstát z postele a vyplenit ledničku. Jen si možná dáváte poslední jídlo v osm a snídáte už po šesté. Při přerušovaném půstu se ovšem drží delší časová prodleva bez jídla: od nejpopulárnějších 12 až po 36 hodin.

půst
matcha
dukanova

Dukanova dieta

Dukanova dieta spočívá v příjmu produktů s vysokým množstvím bílkovin a s omezeným přísunem sacharidů. v Dukanově dietě je důležité přísně dodržovat tyto makro živiny.

dukanovaa

ZPEVŇUJÍCÍ A ZEŠTÍHLUJÍCÍ KOSMETIKA

KOSMETIKA

ELEKTRONIKA PRO ZDRAVÍ

Sencor