Omega 3 mastné kyseliny - Na mozek (10 produktů)

Omega 3 mastné kyseliny (EPA a DHA) přispívají k normální činnosti srdce a mozku, přispívají k udržení normálního tlaku a stavu zraku a pro vaše zdraví jsou absolutně nepostradatelné. Vaše tělo si je ovšem samo vytvořit nedokáže. Doplňujte je proto pravidelně ze stravy a pomocí doplňků.

Zobrazit více
Omega 3 mastné kyseliny - Na mozek - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Omega 3 mastné kyseliny - Na mozek ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Omega 3 mastné kyseliny - Na mozek lidé hodnotí na 96 %
Recenze produktu: Protopan Omega 3 & 6, 60 tobolek
5 / 1x
na ekzem pomáhá
Recenze produktu: Lysi Tresčí olej 500 mg 80 kapslí
5 / 1x
Firma specializující se na výrobu omega 3, dlouholetá zkušenost, to jsou pojmy které dnes vítězí. 100% benefit pro lidské zdraví.
Recenze produktu: Lysi Olej z tresčích jater citrón 240 ml
5 / 2x
S výrobkem jsem spokojený.
Recenze produktu: Walmark Plus Omega-3 rybí olej 1000mg 180 kapslí
5 / 2x
Spokojenost
Recenze produktu: Möllers Omega 3 Želé rybičky malinová příchuť, žvýkací želé tablety 45 ks
5 / 7x
Synovi vetsinou žádné želé vitaminy nechutnají. Tyto krásně voní i mně a synovi chutnají.
Recenze produktu: Noventis Vitamín D3 1000 IU + Omega-3, 60 kapslí
5 / 5x
Spokojnosť
Recenze produktu: MOVit Energy Omega 3 Premium+K2+D3+E 90 tobolek
5 / 13x
Super výhodne. Najlepšia cena na nete
Recenze produktu: Vegetology Omega-3 - EPA a DHA + vitamín D3 60 kapslí
5 / 2x
Velmi mi vyhovoval spôsob užívania - na rozdiel od oleja alebo iných kapslí (z rýb) nesmrdia a nie je po nich ťažko. Kúpila by som znova, ale sú nedostupné
Recenze produktu: Lysi Tresčí olej pro děti COOL treska 240 ml
5 / 8x
Za nás určitě doporučuji. Malému chuť nevadí a ještě řekne mňam. Užívá už delší dobu a krásně se rozmluvil. Navíc vím, že dostává dávku vitamínů
Recenze produktu: Nom Oils Omega 3 - Čistý prémiový rybí tuk 240 ml
5 / 3x
Ten je super skoro není cítit rybinou.

Omega 3 jsou především 3 různé kyseliny:

  • Kyselina alfa-linolenová (ALA): Nachází se hlavně v rostlinných zdrojích, jako jsou lněné semínko, chia semínka a vlašské ořechy.
  • Kyselina eikosapentaenová (EPA): Tato omega-3 kyselina se nachází hlavně v rybách a mořských plodech, jako jsou losos, makrela a sardinky.
  • Kyselina dokosahexaenová (DHA): Také se nachází v rybách a mořských plodech. DHA je klíčová pro zdraví mozku a oči

 

Hlavní účinky omega 3 mastných kyselin na naše zdraví:

  • Upravují hladinu cholesterolu a pomáhají v boji proti LDL (“špatnému”) cholesterolu
  • Pomáhají k udržení normálního krevního tlaku
  • Pomáhají redukovat tuk v játrech
  • Přispívají k normální funkci imunitního systému
  • Podporují normální fuknci mozku
  • Regulují zánětlivé procesy v těle
  • A mnoho dalšího - zjistěte více ve článku.

 

Omega 3 v těhotenství mohou pomoci správnému vývoji dítěte

Omega 3 mastné kyseliny jsou během těhotenství důležité pro správný vývoj plodu v děloze matky. Důležitou roli hrají především během vývoje očí, mozku a nervové soustavy. 

Doporučená denní dávka DHA pro těhotné a kojící ženy je dle Světové zdravotnické organizace (WHO) minimálně 300 mg DHA. Celkem by těhotné a kojící ženy měly denně konzumovat 450-650 mg EPA+DHA. 

 

Dávkování, předávkování a dlouhodobé užívání omega 3

Doporučená denní dávka pro dospělé je 250-500 mg omega 3 (EPA+DHA). Naše tělo potřebuje omega 3 stále, takže tento doporučený příjem byste měli dodržovat dlouhodobě a kontinuálně (měsíce či roky v kuse nevadí).

Užívat doplňky s omega 3 je většinou nejlepší během jídla či bezprostředně po něm. Omega 3 se tak lépe stráví a vstřebají a zároveň pomohou se vstřebáváním dalších vitamínů z jídla. Vždy se ovšem řiďte konkrétními pokyny výrobce, lékárníka či lékaře. 

Předávkování v případě doplňování omega 3 ze stravy v běžných situacích v podstatě nehrozí. U doplňků stravy může při výrazně nadměrné konzumaci dojít především k zažívacím potížím, pálení žáhy či průjmu. Při užívání doplňků stravy vždy dodržujte pokyny od lékaře či v příbalovém letáku. 

Nedostatek omega 3 se často projevuje sekundárními symptomy jako například častým nachlazením, zažívacími potížemi či problémy s tlakem a srdečními problémy. 

 

Jaké potraviny zařadit do jídelníčku - nejčastější zdroje omega 3

Rybí tuk či jiné doplňky stravy s omega 3 jsou často nejsnadnějším způsobem, jak zvýšit příjem omega 3 kyselin. Pro zdravý život je však vhodné do jídelníčku zařadit to, v čem je nejvíce omega 3 kyselin přirozeně. Jedná se o potraviny jako například:

Negativní účinky jsou většinou spojené s předávkováním či nevhodným zacházením 

I přes nesporné pozitivní účinky, i u omega 3 platí, že všeho moc škodí. Především při překročení doporučených dávek hrozí i některé negativní účinky jako jsou zažívací potíže, zvýšené riziko krvácení u lidí uživajících léky na ředění krve či alergická reakce. Riziko negativních účinků se může zvyšovat při nevhodném skladování doplňků či při překročení jejich doby trvanlivosti. Před užitím / požitím jakéhokoliv doplňku stravy proto pečlivě čtěte příbalový leták. 

 

Podívejte se na produkty z kategorie Omega 3 – Rybí tuk seřazené od těch nejlevnějších. Omega 3 – Rybí tuk jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších. Omega 3 – Rybí tuk jsme pro vás seřadili od nejprodávanějších.