stop kouření
Zlozvyky, každý je máme. Některé jsou ze začátku neškodné a časem můžou přejít v závislost. Kouření je jedním z nic. Začíná to nevině, jedna cigareta jen tak z nudy může přerůst až na hlavní myšlenku dne. Cítíte, že se to dostalo dál než by mělo a že vy v ruce nedržíte cigaretu, ale ona vás? Pokud ano, tak se s námi podívejte jak se účinně a trvale zbavit tohoto zlozvyku.
závislost

První krok – přiznat si závislost

Může se to zdát jednoduché, ale není to tak. Přiznat si, že něco co nás dokáže uklidnit nám zároveň škodí je docela těžké. Kouření je sice chvilkovou úlevou, ale stojí to za dlouhodobé následky na zdraví?

Nicorette

Krok dva – boj začíná

Jak už víte, že máte problém, je potřeba s tím něco dělat. V první řadě je důležité začít postupně a ne najednou. Když začínáte s odvykáním, je možné, že vaše tělo bude pociťovat abstinenční příznaky a v tu chvíli začíná krok 3.

Krok dva - boj začíná
niquitin
Kuřácký kašel
Abstinenční příznaky

Krok tři – překonat abstinenční příznaky

Cítíte se nervózní a máte zlost už na celý svět? Možná právě pociťujete abstinenční příznaky. Aby jste uměli lépe zvládat boj se závislostí, vyberte si svého pomocníka v podobě náplasti nebo žvýkaček a zbavte se jednou pro vždy škodlivého kouření. Dopřejte si zdravý spánek a začněte být závislí na lepším životním style.

Krok čtyři – najít novou, ale zdravou závislost

Když nevíte co s energií, máme pro vás řešení, věnujte se sportu. Začněte žít líp a buďte závislí na pohybu. Překonejte své možnosti, překonejte sebe.

nová závislost

Autor článku

Jiří Hajník

Psaní článků se věnuji od roku 2009, přičemž mi skrz můj repertoár proběhl nespočet různých témat. V současnosti se zaměřuji především na zdraví a nemoci. Mimo profesní sféru často cestuji nebo sportuji. 

Všechny články od autora