Vitamín D pro děti - Standardní uvolňování (4 produktů)

Vitamín D je důležitý pro správný růst a vývoj dětí. Má velkou roli při získávání vápníku a fosforu z potravy a udržuje optimální hladinu těchto látek v krvi. Stará se o správné fungování svalů a tvorbu kostí.

Zobrazit více

Vitamín D je důležitý pro správný růst a vývoj dětí. Má velkou roli při získávání vápníku a fosforu z potravy a udržuje optimální hladinu těchto látek v krvi. Stará se o správné fungování svalů a tvorbu kostí.

Proč se musí vitamín D dávat miminkům? 

Velmi malé děti (do jednoho roku) nemohou být vystavovány slunci, protože ochranné mechanismy v jejich pokožce ještě nejsou zcela vyvinuty a rizika slunění jsou větší než výhody, které by přineslo to, že si jejich tělo tento vitamín vyprodukuje samo. Ani z potravy nejsou miminka schopna přijmout dostatečné množství vitamínu D, proto je nutné jej u nich doplňovat uměle. 

Některé maminky však pozorují, že podávání syntetického vitamínu D působí jejich miminkům trávicí obtíže. Tato souvislost zatím nebyla vědecky prokázána a není v žádném případě vhodné vitamín D svévolně zcela vysazovat! Následky by vaše dítě mohlo pocítit v daleko pozdějším věku. Proto raději zkuste zvolit jiný druh preparátu. 

V jaké formě je vitamín D nejlepší?

Miminkům a malým dětem se tradičně podává v podobě kapek Vigantol, které vám předepíše dětský lékař.  Například v Německu se ale již novorozencům předepisuje vitamín D v tabletách, aby se zabránilo předávkování, které se u kapiček snadno přihodí (především kapete-li děťátku z lahvičky přímo do pusinky nebo současně dáváte např. probiotické kapky na zažívání a hrozí riziko záměny lahviček). Stejně tak u dospělých je na výběr vitamín D v tekuté a pevné verzi

Zdroje vitamínu D

UV záření, tedy slunce, je hlavním zdrojem vitamínu D. Dokážeme z něj získat až 80 % potřebné denní dávky. Pro děti stačí denně 30minutový pobyt na slunci. Je ale důležité doplňovat vitamín D i ze stravy.

  • plnotučné kravské mléko
  • tučné ryby (losos tuňák, sardinky, pstruh, makrela)
  • játra
  • vaječné žloutky
  • hovězí maso
  • vepřové sádlo

Doporučená denní dávka vitamínu D

  • pro děti: 0,01 mg
  • pro dospělé: 0,05-0,10 mg

Uživatelé nejlépe hodnotí značky Jamieson, Immunotrofina a Linex. Nejlépe hodnoceným výrobkem je Aporosa kids Vitamín D3 400 I.U. 100 kapslí.

Vitamín D pro děti - Standardní uvolňování - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Vitamín D pro děti - Standardní uvolňování ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Vitamín D pro děti - Standardní uvolňování lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Doktor Sirup kalciový Čokoláda 100 ml
5 / 5x
Na zapal hrdla a hlasivky aj pre dospelych
Recenze produktu: Vibovit Déčko vitamín D3 500IU sprej 10 ml
5 / 3x
První vitamíny o které si dcera říká sama.
Recenze produktu: NatureVia Vitamin D3-Efekt Kids, cucací tablety 60 ks
5 / 115x
Kupuju pravidelně pro dceru, chuťově jsou moc dobré a jsou bez lepku.
Recenze produktu: Generica Vitamin D 3 800 I.U. 30 kapslí
5 / 3x
Výborné na posilnenie imunity
Recenze produktu: Beggs Kids Vitamin D3 400 IU BIO Olive Oil 30 ml
5 / 1x
Vitamín D v olivovom oleji aplikujem do UM od 2. mesiaca. Je fajn, že nie je nutné skladovanie v chlade ako pri inom vit. D, ktorý bol stuhnutý po vybraní z chladničky. Výhodná veľkosť a cena. Olej kvapkám rovno aj sebe. Malý je bez bolesti bruška v kombinácii s UM Beba Comfort.
Recenze produktu: MOVit Energy Vápník 600 mg + D3 liquid 90 tobolek
5 / 4x
Beru na kosti a svalove křeče a hodně mi pomohl.
Recenze produktu: Generica Vitamin D3 400 I.U. kapky 10 ml
5 / 32x
Perfektny vyrobok pre deti.Tym,ze je to uz v oleji,netreba zapijat,zajedat tukom.Odporucam!
Recenze produktu: Walmark Vápník Hořčík Zinek FORTE 90 tablet
5 / 3x
Vápnik s magnéziom kupujem opakovane. kvoli osteopénii a krčom v svaloch. Pomáha. Ako bonus obsahuje aj zinok, ktorý je dobrý na nechty a vlasy. Za mňa spokojnosť.
Recenze produktu: NatureVia Vitamin D3-Efekt 400 IU kapky 10.8 ml
5 / 115x
Vitamín D užíváme celá rodina na imunitu a obranyschopnost. Značka je kvalitní a kapky kupuju už dlouho.
Recenze produktu: Jamieson Vitamín D3 Kids 400 IU tablety na cucání s příchutí jahody pro děti 100 ks
4.9 / 28x
Bohužel, zkusila sem, ale malá (4roky) je nechtěla, je zvyklá na jinou značku.

Produkty z kategorie Vitamín D pro děti jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Vitamín D pro děti seřazené od těch nejlevnějších. Vitamín D pro děti jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.