Veronika Allister
 

Jak na ženský biohacking? | Veronika Allister

Nový díl podcastu ŽIVOTOZPRÁVY se zakladatelkou projektu Systers a expertkou na ženský biohacking a wellbeing Veronikou Allister. Společně s ní se ponoříme do světa inovativních přístupů k životnímu stylu pro ženy. Nechte se inspirovat a objevte tajemství biohackingu a nových možností, která mohou posílit vaše fyzické a duševní zdraví.

Co je to biohacking?

Biohacking je jakási nadstavba zdravého životního stylu, což je o určitém systematickém pozorování toho, jak funguje naše fyziologie a sledování naší individuální biologie. Já se konkrétně věnuji ženskému biohackingu, tedy věnuji se lidem, který mají ženskou fyziologii, nehledě na to, jak se člověk cítí ve svém těle. O typicky ženských problémech hovoříme i v článcích o ženském zdraví.
Člověk, co praktikuje bi­ohacking tak může opravdu ovlivnit to, jak se cítí v průběhu dne a hlavně jak reaguje na různé situace.

O biohackingu jsme si už v Životozprávách povídali s Liborem Matušem v díle o chronických zánětech.

Co všechno ovlivňuje náš hormonální systém?

Určitě je důležité si optimalizovat krevní cukr, protože to je to, co nám ovlivňuje opravdu hodně naše hormony. Žijeme ve společnosti, která je brutálně závislá na cukrech a na kofeinu, takže máme přestimulovaný nejenom náš nervový systém, ale i náš střevní mikrobiom je přestimulovaný. Právě to způsobuje hormonální disbalance se kterým je třeba pracovat.

Proč mají ženy bolestivou menstruaci?

Menstruace může být velice bolestivá, což je nějaká zpětná vazba, že něco děláme špatně, je je potřeba něco upravit, protože menstruace nemá být bolestivá. Menstruační bolesti představují častý a někdy zapeklitý problém. Uvádí se, že až 75 % žen má menší, nebo větší menstruační obtíže. 
Ve vědě existuje takzvaný gender gap, neboli pohlavní propast, a to je i důvod, proč jsme my ženy hodně odkázané na bio hacking. Různá doporučení jsou navržena pro muže, mužskou populaci, protože právě ve vědě a výzkumu jsou ženy nedostatečně zastoupeny a tím pádem nejsou na spoustu věcí data.

životozprávy

Video rozhovor

Veronika Allister
Jak na ženský biohacking?

Rovnou do uší

Pusťte si Životozprávy na oblíbených podcastových platformách nebo na Youtube.

životozprávy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.