
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
co se týče léčby antidepresivy u dětí - tam je třeba úzce spolupracovat s lékařem, o každé změně/vysazení léčiva se s lékařem rozumně poradit.
Obecně lze říci, že když se antidepresivum vysadí na několik dní, tak se většinou objeví spíše příznaky z vysazení než vzplanutí některého z úzkostných (OCD) nebo depresivních onemocnění. To by nastalo spíše po vysazení na delší dobu (ale nelze přesně kvantifikovat za jak dlouho a zda to skutečně takto je). Popisuji to spíše tak, jak je to typické při dlouhodobém užívání antidepresiv v dospělém věku.
Tedy - pokud nastaly nějaké změny ať už v užívání léčiv nebo se objevily u dítěte psychické potíže, pak bude skutečně nutné lékaře informovat a společně stanovit další postup.
S pozdravem
Pavel Horký
Podobné dotazy
Nespavost poTritticu
Doplňky stravyDuševní zdravíLékyMám předepsané Trittico na nespavost a úzkosti. Beru Trittico 150 už přes rok. Nejdřív třetinu, pak dvě třetiny před spaním. Jednu dobu jsem se opět vrátil na jednu třetinu bez nějakých větších problémů. V poslední době jsem musel řešit některé stresové situace a spal jsem špatně. Navýšil jsem tedy večerní dávku na 150 mg. Asi pět dnů jsem spal skvěle a dlouho, úzkosti zcela zmizely. Pak se nespavost vrátila. Dva dny jsem teď spal jen 2 až 2,5 hodiny. Mám ještě navýšit dávku? Nebo takovéto krátkodobé zhoršení nic neznamená?
zobrazit odpověďVysazování Lexaurinu
Duševní zdravíLékyMagnesiumDobrý den, chtěl bych se vás zeptat, již 6 týdnů užívám lék Escitalopram 10mg , a začal jsem po dohodě s lékařem vysazovat Lexaurin který byl jako podpora v nejhorší době. Užíval jsem 1,5 MG ráno a 1,5 MG večer, poté jsem snížil večerní dávku na 0, 75mg, a teď s odstupem zhruba třech týdnů i ranní dávku na 0,75 mg. Po posledním snížení ranní dávky se u mě začaly objevovat tíha na hrudi nervozita a bolest zad, je to normální u vysazování? Myslel jsem že po šesti týdnech již bude plně fungovat escitalopram. Nebo jsou tyhle změny stavu při snižování lexaurinu normální? Moc děkuji za odpověď
zobrazit odpověďNejnovější dotazy
Pomoc při potížích
ZažíváníZdraví a prevenceDobrý den trápí mě časté vyprazdňování ráno 2x po sobě žádné extra průjmy buď normální stolice nebo ridčí jsem 2 roky po operaci žlučníku. Některé dny se to zhorší na 4 za den je to velmi nepříjemný a je mi špatně. Co by jste mi na to doporučili z vlastní zkušenosti? A ještě se chci zeptat jaké probiotika nebo Laktobacily by jste mi doporučili na to koupit?
Děkuji
Těhotenství
Vztahy a sexZdraví a prevenceDobrý den chtěla bych se zeptat užívala jsem 3 platíčka marvelonu antikoncepci, po 7 dní pauze poslední pilulka. jsem dostala menstruaci 24.5. do 30.5. pohlavní styk byl od 1.6. do 14.6 obden avulace 7.6. 8.6 je šance na otěhotnění 17.6. jsem si dělala těhotenský test s ranní močí ale test negativní menstruace má přijít 21.6 ale obávám se že těhotenství nebude děkuji Němcová
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.









