Únava
S nástupem podzimu a zimy se cítíme víc unavení, především kvůli úbytku světla, což má za následek pokles hormonu melatoninu v těle. Patříte k zimním spáčům a nejraději byste přečkali sezónu v posteli? Dali jsme dohromady pár rad a tipů, jak nabrat energii a zvládnout Vánoce i svátky bez stresu a únavy.
List

Začněte s detoxem

Cítíte se často unavení, skleslí, máte problémy se spaním a pleť se vám zhoršila? Není divu. Našemu tělu dáváme občas pořádně zabrat – letní sezóna se často nese ve jménu bujarých párty, grilovaček a nočního života. To vše má neblahý vliv na náš organismus, který je potřeba zbavit jedů. Začněte s detoxem a očistěte své tělo zevnitř.

Detox
List

Regenerace těla před zimou

Probiotika

Podpořte bojovníky uvnitř

Stejně jako na jaře provádíme detox těla po náročné zimě a období svátků, na podzim naopak připravujeme organismus na nápor zimy. Je potřeba povzbudit zažívání: játra, střeva i žaludek. Podzimní / zimní detox je přizpůsoben hlavně posílení imunity, abychom nastartovali svou obranyschopnost na útok virů, bacilů a sychravého počasí vůbec.

List

Lehkost povznáší

Než začnete s očistou organismu, je dobré odlehčit trávicímu traktu a připravit ho na ozdravnou proceduru. Zhruba dva dny před začátkem detoxu vyškrtněte ze svého jídelníčku těžko stravitelné potraviny: maso a uzeniny, tučná jídla, slané i sladké. Uvidíte, co už tento malý krok s vaším zažíváním udělá. Odlehčená životospráva prospívá nejen tělu, ale pozitivně se podepíše i na psychické kondici.
List
Superpotraviny

Chlorela a spirulina

Duo nabité živinami je významným antioxidantem, posilují imunitu, pomáhají zvyšovat koncentraci a působí proti únavě.

Chlorela
Kokos

Blahodárný kokos - když zdraví chutná

Na hubnutí, pleť, vlasy, proti imunitě i únavě. Kokos je jednoduše zázrak přírody.

Kurkuma neboli indický šafrán

Kurkuma je velmi silný antioxidant a má prokazatelné protizánětlivé účinky. U starších lidí navíc pomáhá s pamětí a podporuje mozkové kognitivní funkce.

Kurkuma
List
Voda

Dodržujte pitný režim

Pitný režim je zásadním pravidlem každého detoxu. Odborníci doporučují vypít alespoň 2,5 – 3 litry tekutin za den. Vyhněte se slazeným nápojům a alkoholu, který do očistného procesu nezapadá. Dostatečné množství tekutin pomáhá vyplavovat toxiny z těla a také se vyhnete nepříjemným bolestem hlavy, kterými je detox často doprovázen.

List

Zelený koktejl

Matcha tea

  • Umí až o 40 % zrychlit spalování
  • Dodá až 6 hodin energie
  • Podporuje soustředění a dobrou náladu
  • 10× silnější než běžný zelený čaj
Matcha tea
List
Alternativní strava

Nutricomp

List
Spánek
Klíčovým faktorem ke zdravému životnímu stylu i psychické pohodě je kvalitní spánek. Dostatečné dlouhý spánek pomáhá k regeneraci mozku a ovlivňuje naše fungování během celého dne.
List
Hořčík

Nezapomínejte na hořčík

Hořčík (magnesium) je důležitým prvkem až pro 300 procesů v lidském těle a pro náš život je nepostradatelný. Častokrát trpíme jeho nedostatkem, i když je poměrně snadno dostupný. A jak může hořčík ovlivnit náš spánek? Tento prvek aktivuje parasympatický nervový systém, který pracuje nejvíce ve spánku, takže jsme díky němu schopni lépe relaxovat a odpočívat.

List
ginko
List