Bolest pod zebry na pravé straně na zadech
Bolest
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
tento typ bolest může mít několik možných příčin.
Bolest může plynout ze špatného spánku nebo z nadměrné fyzické aktivity. Jinou možností mohou být zdravotní problémy (např. potíže se žlučníkem, játry, či plynatost). Někdy může jít dokonce o přenesenou bolest z jiné části těla. Pokud je bolest silná, trvá delší dobu a je bez zřejmé příčiny, pak by bylo vhodné podstoupit vyšetření alespoň u obvodního lékaře, který díky vyšetření stanoví odkud bolesti plynou.
Ledviny se nacházejí blízko dolní části žebrového oblouku, a problémy s nimi, jako jsou ledvinové kameny nebo infekce ledvin, mohou způsobit bolest vpravo pod žebry.
Je důležité sledovat další příznaky jako je např. zvýšená teplota, únava nebo další příznaky a pokud se vyskytnou, tak je řešit ideálně s lékařem.
Těžko v tento moment doporučit nějaký přípravek, který by bolest tlumil, vzhledem k tomu, že nevíme přesně původ bolesti.
Obecně doporučované přípravky na bolest, jako např. Ibalgin nebo Paralen nemusí být v tento moment nejvhodnější variantou, vzhledem k možnosti onemocnění ledvin.
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené produkty
Podobné dotazy
TEP kolene
BolestKloubyLékyDobrý den, jsem po TEP kolene ,která byla v 12/2023,koleno skoro nebolí, určitě je to lepší, ale po delším sezení, ať v práci nebo cestou do práce, z práce mi dělá problémy se rozejít, mám ho ztuhlé. Po operaci jsem byla na intenzivní 14 denní rehabilitaci-akutní a navazující následné. Byla jsem i v lázních, kde se mi povedlo koleno rozhýbat na 95° ,což je málo. Do schodů to jde, ale ze schodů se bojím chodit a tak chodím většinou po jednom ,když jsou schody vyšší. Nyní se stále snažím alespoň večer masírovat, ale bez nějakého efektu. Rehabilitace jsem měla i po lázních ještě půl roku. Na kole to neprotočím úplně , jen když mám propnutou špičku a sedlo hodně nahoře, tzn. že na normálním kole bych to nezvládla.
Děkuji za radu.
Nejnovější dotazy
Antidepresiva
Doplňky stravyDuševní zdravíLékyDobrý den. užívám ráno Argofan a Progabalin stejně mě po nich není líp můžu přestat užívat , když se necítím lépe. Užívám již delší dobu chci to zkusit jestli se mi neudělá lépe. Začala jsem je brát kvůli závislosti na alkohol který jsem dobře zvládla si odepřít.Byla jsem v psychiatrické léčebně ,protože mě nebylo dobře a není mi do dnes. Děkuji za odpověd.
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.


