Doma nejlíp
Letošní dovolená se ponese ve jménu krás malebné české krajiny a místo k moři se mnozí z nás vydají vstříc rybníkům a přehradám. Nebo dáváte přednost pěší turistice? Dobrodružství nemusíte vždy hledat tisíce kilometrů daleko. I tuzemská dovolená skýtá mnohá nádherná místa, která stojí za to objevovat… kouzlo naší přírody a taje památek si navíc můžete užít ještě s přidanou hodnotou: bez návalu zahraničních turistů.

Stále je z čeho vybírat

Česká země nabízí nespočet míst, která stojí za to navštívit a díky letošní situaci máte skvělou možnost je konečně pořádně poznat… Vydejte se na cestu z města… poznávejte staročeské vesničky s historickými roubenkami, odpočiňte si v lázních nebo si raději vyšlápnete kopec nebo naopak vystavíte tělo slunečním paprskům u vody? V ČR můžete všechno. Protože VŠUDE DOBŘE, DOMA NEJLÍP.

Česko
tip na výlet

Nové Mlýny – kaskáda tří vodních nádrží pod Pálavou

Tyto tři nádrže byly vybudovány na řece Dyji a nachází se nedaleko CHKO Pálava. Horní nádrž je hojně využívána pro rekreaci, můžete si zde vyzkoušet různé sportovní aktivity jako windsurfing či wakeboarding nebo si jen užívat zaslouženého volna. Kdo upřednostňuje aktivní odpočinek, může vyrazit na pěší či cyklovýlety po okolí. Milovníci architektury a historie ocení návštěvu nedalekého Lednicko-Valtického areálu, který je zapsaný na seznamu UNESCO.
Oddělovač
Luhy, háje
Česká země

Ta nejkrásnější příroda je doma

Návrat ke kořenům. Odpočinek na chatě, v rodinném kempu nebo klasické stanování mají své kouzlo a zážitky v nás zůstanou po celý život. Připomeňte si, jak trávili dovolenou naši rodiče a prarodiče a předejte tento odkaz i naší nové generaci. Praskání večerních ohňů, procházky lesem, pokořování skalistých hor… Při pobytu v přírodě však nezapomeňte mít vždy po ruce repelent proti klíšťatům a komárům, základní vybavení lékárničky a samozřejmě něco dobrého ke svačině a na osvěžení. A dobrodružství může začít.

Nezapomeňte na ochranu před hmyzem

Opět nastává období, kdy se začínáme potýkat se záplavami otravného hmyzu. Komáři a další potvory nám umí pořádně znepříjemnit krásné jarní a letní období. Obzvláště nepříjemné jsou pak svědivé štípance, které po bodavém hmyzu zůstávají. Pozor i na přemnožená klíšťata, která přinášejí riziko v podobě přenášení zárodků nebezpečných nemocí. Pro ochranu je nezbytné používat repelenty. Pokud se vám již nějaký ten štípanec objevil, zmírnit příznaky vám pomohou přípravky po poštípání.

Hmyz
Zažívání

Vyhněte se zažívacím potížím

Jaká by to byla dovolená bez gastronomického zážitku. Někdo si rád opeče obyčejné buřty na ohni, jiní uznávají domácí stravu či grilování v poklidu chalupaření a další naopak raději ochutnávají speciality lokálních restaurací. V každém případě se vyplatí myslet na možné zažívací potíže, nota bene v parných letních dnech. Přibalte na své cesty probiotika, praktický může být i Hylak nebo Rennie a nenechte si dovolenou zkazit žaludečními problémy, které by vás mohly překvapit.

Oddělovač
Přehrady
Slunění

Opalování s rozUMEM

Slunce sluší… Čas dovolených a opalování se opět blíží. Často čteme o nebezpečném UV záření a s tím spojených rizicích. Slunci se zcela vyhnout nedá a ani by to nebylo rozumné. Antidepresivní účinky slunečního záření a jeho význam při tvorbě vitamínu D jsou pro nás nesmírně důležité. Kvalitní opalovací přípravky jsou jedním ze zásadních způsobů ochrany před spálením pokožky, zvláště pokud víme, že na slunci budeme opravdu dlouho. V dnešní době jsou na trhu dostupné výrobky, které umí ochránit i velmi citlivou, problematickou nebo fotosenzitivní pleť, či výrobky bez chemických filtrů.

Formy opalovacích přípravků

Krémy

Krém nebo mléko na opalování jsou nejčastěji používaným opalovacím přípravkem.

Gely

Gel na opalování je vhodný na citlivou pokožku. Výhodou je rychlé vstřebávání.

Tyčinky

Tyčinka je vhodná na ochranu citlivých partií, jako je okolí očí, rtů či pigmentové skvrny.

Spreje

Sprej na opalování nabízí snadnou a rychlou aplikaci. Vhodné pro děti.

Děti a slunění

Sluníčko a letní teploty lákají děti i dospělé k venkovním aktivitám včetně koupání. Při plánování svých výletů nebo pobytu na zahradě či chalupě určitě nezapomínejte na solární kosmetiku pro děti a chraňte jejich citlivou pokožku před slunečními paprsky. Dětský opalovací krém je možné používat od půl roku věku dítěte.

Slunění děti
Poopal

Co dělat po opalování?

Po opalování dermatologové doporučují použít přípravek určený speciálně po opalování. Nejčastěji se jedná o přípravky s obsahem Panthenolu anebo Aloe Vera. Nejlépe pomáhají pokožku hydratovat a regenerovat. Zároveň se doporučuje dodržovat zvýšený pitný režim, abyste předešli riziku příznaků úpalu či úžehu.

Krásné nohy v sandálkách

Léto a dovolená je čas sandálků, pantoflí, flip-flopů, botiček na klínu… a samozřejmě hezky upravených nohou. Jemnost a krásu vašich nohou zajistí pouze pravidelná péče, pro kterou není třeba vynaložit velké úsilí, ale která podtrhne celkový dojem. S naší nabídkou přípravků na nohy to bude ještě jednodušší.

Sandálky
Dovolenkáře
Dovolenkáři

Aktivní odpočinek

Sport a aktivní dovolená, nebo relax a slastné nicnedělání? Pokud jste si vybrali první možnost, pravděpodobně patříte k lidem, kteří zbožňují pohyb a preferujete cestování spojené s relaxací formou sportu a pohybu. Aktivní dovolenou si každý může představovat různě. Rafting či canyoning po řece? Jízda na kole? Lezecká skála a turistika? Toto všechno jsou možnosti aktivní dovolené.

Energie

Skoncujte s pocením

Pocení je přirozený a pro lidské tělo velmi důležitý proces. Jeho hlavní úlohou je termoregulace. Při nadměrném pocení bez patologické příčiny je nejsnazší použití antiperspirantů v kombinaci s deodoranty. Jaký je mezi nimi rozdíl? Deodoranty obsahují antibakteriální látky omezující působení bakterií, a tím pomáhají předcházet vzniku nepříjemného zápachu. Antiperspiranty snižují tvorbu potu v potních žlázách.

Pocení