Zpět do poradny
Dotaz z 1. 8. 2024
den. Syn (3,5let) ma v ocich zanet, ted uzival par dni Tobrex, nicmene mela.jsem pouze načatou lahvičku, která mi dochází a vzhledem k vypadku tohoto leku nemuzu sehnat dalsi a pokracovat v léčbě timto lekem. Dostala jsem misto toho od lékaře kanamycin, ale nejsem si jista, zda mohu navazat v léčbě jednim druhem ATB hned druhým. Nevadi to?
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

interakce mezi antibiotiky při lokální léčbě se neočekávají. Úplně hypoteticky by se mohly sčítat nežádoucí účinky jednotlivých očních kapek, nicméně i ty jsou zanedbatelné. Tedy pokud jsou nová antibiotika schválena lékařem, není důvod kapky neaplikovat.

Pokud chcete léčbu ještě doplnit proplachem očí, pak lze použít šetrné oční kapky OcuFlash nebo kapky Ophthalmo Septonex.

S pozdravem

Pavel Horký

 

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyDoplňky stravyBolestLékové interakceInfekceŽenské zdravíDuševní zdravíZažíváníKůžeBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntikoncepceMagnesiumAntibiotikaTěhotenstvíProbiotikaIntimní problémyDětiDermokosmetikaPohybový systémAlergieMenstruaceHubnutíVztahy a sexVýživaOči a ušiŽíly a cévyKloubyMužské zdravíNervový systémMočové cestyCholesterol a krevní tlakÚsta a zubyDotaz na lékárnyVitamin DIntimní hygienaKašelDiabetesPéče o těloErekceHomeopatieLaktobacilyEkzémOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníKojeníDýchací soustavaBolest v krkuNespavostVitamin CDezinfekceVlasy a nehtyCestování a výletyPéče o pleťHorečka, zvýšená teplotaNadýmáníDětské nemociZácpaRegeneraceMazlíčciDetoxikaceAlkoholSpánekSportSvalyVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveOstropestřecReceptyKrásaPrvní pomocOběhový systémDětská výživaOpalováníRýmaDomácnostProstataNáplastiOparKoronavirusDomácí cvičeníPřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyČlánkyKontraindikaceLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy