dětská výživa

Dětská výživa

Vhodnou dětskou výživu vybírejte především podle věku vašeho miminka. Některé kojenecké výživy jsou vhodné pro děti již od narození, jiné až od určitých měsíců. První příkrmy jsou určené již dětem od ukončeného 4. měsíce. Vhodnější je začít se zeleninovými příkrmy.

Kojenecká mléka

Kojenecká mléka

Nejpřirozenější výživou pro miminko je kojení, protože mateřské mléko je to nejlepší, co vaše děťátko potřebuje v prvních měsících života a svým složením je nenahraditelné. Obsahuje důležité živiny, minerály i esenciální mastné kyseliny nezbytné pro jeho zdravý růst a vývoj, především mozku. Zároveň obsahuje vysoké množství vitamínů a látek podporujících imunitu dětí.

Počáteční kojenecká mléka
Počáteční kojenecká výživa je určena novorozencům až do 6. měsíce života. Výrobci nejčastěji označují tato mléka číslicí „1“.
Používá se jako náhražka mateřského mléka v případech, kdy maminka nemůže kojit. Kojenecká mléka se svým složením i nutričními hodnotami podobají mateřskému mléku, proto není třeba mít obavy, že kojenec bude strádat. Kojenecká mléka zároveň obsahují nezbytné vitamíny, minerály a probiotické látky, které posilují imunitní systém a přispívají ke zdravému růstu.

kojenecké mléko

Pokračovací kojenecká mléka
Tato kojenecká mléka jsou určena dětem od 6. měsíce. Označována jsou většinou číslicí „2“.
Pokračovací mléko už by nemělo sloužit jako jediný zdroj výživy, nejčastěji je vhodné začít ho podávat společně se zahájením příkrmů. Ovšem není nutností okamžitě přejít s úderem šestého měsíce na mléko pokračovací, vhodnější je ještě nějakou dobu pokračovat s mlékem počátečním. Pokračovací mléka jsou zároveň obohacena o železo, jod a zinek, případně vitaminy A, D, E a C.

Batolecí mléka
Batolecí mléka bývají nejčastěji označena číslicí „3“, popř. „4“, „5“ nebo junior a jsou určena pro děti od 10. nebo 12. měsíce, tedy pro starší kojence a batolata.

Díky vyvážené porci živin, vitamínů a minerálů zajišťuje mléka pro miminka správný vývoj a růst. Mnohá mléka pro novorozence obsahují živé probiotické kultury, podobné těm z mateřského mléka. Tato mléka již mohou být ochucena vanilkovou nebo jinou příchutí.

Juniorská mléka
Juniorská kojenecká mléka jsou určená od 24 měsíců a na obalu značena číslicí „4“ nebo „5“.
Aby byl přechod z batolecího, či mateřského mléka co nejsnazší a vaše miminko novou stravu dobře snášelo, vyberte si kvalitní juniorské mléko s obsahem vitamínů a minerálů, které je přizpůsobeno potřebám mléka pro větší miminko.

hipp combiotik

Děti potřebují pro svůj zdravý růst a vývoj jídelníček, který se od toho „dospěláckého“ liší. Například pro správný růst kostí potřebuje vaše dítě 7× více vitamínu D na kg tělesné hmotnosti než vy.


Vyzkoušejte mléčnou batolecí výživu od 2 let – HiPP 4 Junior Combiotik

 KOUPIT

Mléka se speciální úpravou
Existují speciální mléka, která myslí na děti se specifickými obtížemi, ať už je to časté ublinkávání, sklon k alergiím nebo zácpy.

kendamil

Kendamil – Přírodní a plnohodnotná výživa z Velké Británie v prémiové kvalitě

Kendamil se řadí mezi špičku v kojenecké výživě. Obsahuje plnotučné mléko od volně pasoucích se krav v panenské příroděoblasti Lake District v severozápadní Anglii. Mléko od lokálních farmářů je zpracováváno tradičním způsobem a uchovává si veškeré nutriční hodnoty, jako jsou vitamíny a živiny, včetně vápníku a bílkovin, potřebné pro výživu a správný vývoj dětí. Kromě toho obsahuje i 22 prospěšných aminokyselin potřebných pro fungování zdravého organismu.

Kendamil mléka
Lahve se savičkou

Dětské láhve se savičkou

Láhve pro děti byly navrženy k podávání mateřského mléka kojeným dětem. Umožňují miminku pít jeho vlastním přirozeným způsobem. Dudlíky u lahviček jsou vyrobeny z velmi jemného a odolného silikonu, latexu či kaučuku.

dětské lahve

Většina dětských láhví je uzpůsobených, aby se do bříška miminka nedostával vzduch, a napomáhají tak snižovat výskyt kolik.

Vyzkoušejte lahev Natural od Philips Avent, která umožňuje přirozený způsob krmení z lahve.
KOUPIT

Dětské kaše
kaše

Mléčné kaše

Mléčné dětské kaše jsou bohaté na obiloviny, vitamíny a minerální látky, důležité pro správný vývoj miminka. Při výběru se vždy orientujte podle nejnižšího doporučeného věku dítěte pro konzumaci daného příkrmu.

hami kaše

Na tuto mléčnou kaši bude vaše dítě vstávat s chutí. Obsahuje kvalitní obilniny, které pro malé neposedy představují přirozený zdroj energie na nové zážitky každý den.

Bez přidaného cukru, obsahuje pouze přirozeně se vyskytující cukry.


KOUPIT

Kendamil příkrmy jsou nejlepší způsob, jak poskytnout vašemu dítěti vyváženou stravu, tak aby co nejlépe prospívalo. Sortiment dětských rýžových a cereálních kaší je vyroben z plnotučného mléka, některé jsou obohaceny o ovoce. Dětské kaše jsou bohaté na obsah obilovin, které děťátko zasytí a důležitým faktorem je, že jsou dobře stravitelné. Jsou ideální při ukončeném kojení, mají jemnou texturu a neobsahují vejce.

kendamil , mlecne kase

Dětské BIO a bezlepkové kaše

BIO a bezlepkové kaše jsouideální pro děti s citlivým zažíváním. Tyto kaše jsou z organické přírodní mouky – rýžové, kukuřičné a jáhlové. Jsou nutričně vyvážené obohacené o vitamíny a minerály s obsahem cukrů pouze z ovoce, které je součástí kaše.

Nemléčné kaše

Nemléčné kaše neobsahují kravské mléko, tudíž jsou vhodné i v případě alergií. Jsou lehce stravitelné a obsahují cenné živiny. Mohou sloužit jako chutný oběd nebo vydatná večeře a jsou ideální variantou pro co nejpřirozenější přechod z tekuté stravy na kašičku. Jedná se o vhodný příkrm i při kojení.

Dětské svačinky

Dětské svačinky do ručičky

Menší svačinky v praktickém balení v podobě kapsiček jsou určeny zejména na cesty, ať už na procházky s kočárkem nebo na delší cesty autem. Skvěle padnou do dětské ručičky a vám ušetří spoustu starostí kolem. Navíc jde o zdravé 100% přírodní pyré bez přidaného cukru v mnoha lahodných příchutích.

sunárek
Dětské sušenky

Dětské sušenky a křupky

Stejně jako dospělí, i malé děti od určitého věku chtějí mlsat sladké i slané. Čokoládky, sušenky, křupky a jiné dobroty. Které jim ale dopřát, aby přemíra cukru neměla za následek nadváhu a problémy se zoubky? Myslete na jejich zdraví a dopřejte jim vhodné BIO sušenky, které jsou méně škodlivé a dokonce mohou být i zdravé.

V nabídce naleznete celozrnné keksy pro děti, sušenky z rýžových chlebíčků, ovocných oplatek či z máslových a mléčných sušenek. Všechny dobroty pro vaše děti jsou bohaté na vápník, železo a mnoho vitamínů. Ovšem krom nízkého obsahu tuku, jsou také velmi chutné a pro zdraví dětí prospěšné.

Chcete svým dětem zpestřit jídelníček nebo se chystáte na dětskou párty? Zkuste to s veselými křupkami Sunárek BIO Party mix pro zdravé mlsání a zabodujete na všech frontách. Extrudované křupky vyrobené čistě z přírodních surovin, jako je mrkev, hrášek a čočka skvěle chutnají a vybere si každý dle své chuti. Bez přidaného cukru i soli. 

Tvar i velikost křupek je speciálně přizpůsobena velikosti dětských ručiček. Dítě je snadno uchopí, aby je mohlo chroupat či cumlat a rozvíjí tak svou zručnost i samostatnost při jídle. Chutná a výživná alternativa svačinky.

křupky
Dětské příkrmy
první příkrmy

Dětské příkrmy

Příkrmy a přesnídávky je možné podávat již od ukončeného 4. měsíce věku děťátka, kdy si vytváří vlastní jídelníček. V nabídce naleznete ovocné, zeleninové a masozeleninové, ovšem nejvhodnější je začít s podáváním zeleninových příkrmů a až poté nasadit slaďoučké ovocné. Od dalších měsíců děťátka můžete podávat i masozeleninové příkrmy a různá dětská menu.

Příslušenství pro přípravu dětských jídel

Příslušenství pro přípravu dětských jídel

Příprava pokrmů a přesnídávek pro nejmenší pro vás bude hračka s chytrými pomocníky, kteří usnadní práci každé mamince! Ať už potřebujete připravit přesnídávku, nebo uvařit děťátku oběd, parní hrnce, mixéry a další příslušenství vám s tím hravě pomohou. Navíc chutně, zdravě a rychle.