Maca peruánská (20 produktů)

Maca peruánská (originální název Řeřicha peruánská) je rostlina, která se přirozeně vyskytuje ve středním Peru na vysokých náhorních plošinách And. Vzhledem je podobná ředkvičkám - svým rostlinným příbuzným. V Peru je součástí tradiční stravy, …

Zobrazit více

Maca peruánská (originální název Řeřicha peruánská) je rostlina, která se přirozeně vyskytuje ve středním Peru na vysokých náhorních plošinách And. Vzhledem je podobná ředkvičkám - svým rostlinným příbuzným. V Peru je součástí tradiční stravy, konzumuje se pečená, pražená, jako polévka, kaše, nebo se používá k výrobě fermentovaného nápoje zvaného Maca chicha. Zpracovává se většinou vysušením kořene, protože takto se může skladovat i několik let. Maca byla domestikována nejméně před 1 300 až 2 000 lety a původní andští obyvatelé ji běžně používali jako potravinu kvůli vysoké nutriční hodnotě, ale také pro její léčivé účinky. Prášek z kořene Maca je velmi výživný a je skvělým zdrojem několika důležitých vitamínů a minerálů. Existuje několik odrůd Macy, které se odlišují podle barvy kořene, např. červená, černá, růžová nebo žlutá. Každá odrůda má odlišné složení, a tím pádem i odlišné účinky.

Co obsahuje Maca?

  • Aminokyseliny - Maca obsahuje 10-14 % proteinů, které jsou složeny z 19 aminokyselin, mezi nimi jsou např. arginin, serin, histidin, kyselina asparagová, kyselina glutamová, glycin, valin, fenylalanin, tyrosin a threonin
  • Minerály - bohatá je zejména na vápník, draslík a železo, ale obsahuje také fosfor, měď, mangan, zinek a další stopové prvky
  • Mastné kyseliny - kyselina linolová, palmitová, olejová, laurová
  • Vitamíny - Maca je výborným zdrojem vitamínu C, dále obsahuje vitaminy B3, B2, B, B6, B12, a vitamin E
  • Různé rostlinné sloučeniny - taniny, alkaloidy, saponiny, steroly, glukosinoláty, flavonoidy, isothiokyanáty a aromatické oleje

Jak se užívá Maca?

Doplňky stravy s obsahem kořene Macy peruánské nabízíme ve formě prášků, kapslí a tablet. Prášek je v podstatě rozdrcený sušený kořen, který je možné buď rozpustit ve vodě nebo v jiném nápoji, případně zamíchat do oblíbeného smoothie, kaše nebo jiného jídla. Pro ty, co upřednostňují kapslovou a tabletovou formu jsou dostupné tobolky s obsahem 100% kořene Macy nebo vícesložkové doplňky výživy. Při dávkování, ať prášku nebo tobolky, je nejdůležitější se řídit doporučením výrobce. Doporučená denní dávka nebyla přesně stanovena, ve studiích se obvykle používá dávka od 1,5 do 5 gramů denně. K projevení se účinků je vhodné Macu užívat pravidelně alespoň měsíc.

Má Maca nežádoucí účinky?

Při běžném dávkování nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky ani při delším užívání. Macu však nesmí užívat děti ani těhotné a kojící ženy, a také lidé s onemocněním štítné žlázy a některými nádorovými onemocněními.

Uživatelé si nejvíc oblíbili značky Wolfberry. Nejlépe hodnoceným produktem je Wolfberry Maca extrakt 140 kapslí.

Product image

Advance Maca 90 kapslí

Můžete mít zítra359 Kč

Wolfberry Maca prášek BIO 250 g

Můžete mít zítra199 Kč
Product image

VitaHarmony Maca 530 mg 90 kapslí

Můžete mít zítra319 Kč
Banner
Maca peruánská - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Maca peruánská ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Maca peruánská lidé hodnotí na 94 %
Recenze produktu: Bonitas Bio Maca prášek 100 g
5 / 3x
Super
Recenze produktu: Adiel Maca 100% prášek 400 g
5 / 4x
Dobrý den máte ve vaší lékárně Pilulka adiel macu prášek 400g červenou předem děkuji.
Recenze produktu: Webber Naturals Maca + ženšen 500/200 mg 90 kapslí
5 / 3x
Výborný doplnok stravy. Nadmieru som s ním spokojný.
Recenze produktu: Natu Maca cerná BIO prášek 80 g
5 / 1x
Macu kupují často i různé druhy a když mám pocit vyčerpaní, tak mě doslova nakopne ... Zkusil jsem tuto černou Macu a skvělý, nemůžu si stěžovat... ... Ba dokonce TOP či "the BEST"
Recenze produktu: Advance Maca 90 kapslí
5 / 9x
Produkt hodnotím pozitívne.
Recenze produktu: Allnature Maca bylinný extrakt 60 kapslí
5 / 2x
Čemu věřím, to mi pomůže. Produkt užívám už dlouhou řadu let.
Recenze produktu: Wolfberry Maca prášek BIO 250 g
4.9 / 10x
Nechutná.
Recenze produktu: Nástroje Zdraví Maca extra Bio 120 kapslí
4.8 / 6x
funkcny doplnok vyzivy ktory splnil ocakavania
Recenze produktu: Adiel Maca Negra FORTE 90 kapslí
4.8 / 6x
Náhrada požadovaného
Recenze produktu: Aliver Nutraceutics Doctor´s 1st. choice Maca strong 120 kapslí
4.7 / 53x
Produkt na zlepšenie pohody v rodine.

Produkty z kategorie Maca jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Maca seřazené od těch nejlevnějších. Maca jsme pro vás také poskládali od nejkvalitnějších.