
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
I když je kontryhel považován za bezpečný pro většinu žen, některé zdroje upozorňují na užíváním během kojení, protože může ovlivnit hormonální rovnováhu a tím i tvorbu mléka.
V některých případech může mít stimulační účinky na dělohu, což může být nežádoucí během kojení.
Z tohoto důvodu se některé výrobky s kontryhelem nedoporučují kojícím ženám. Tedy pokud ho budete užívat, je vhodné vědět o výše zmíněných rizikách.
Případné jiné byliny, které by podporovali kojení, jako například pískavice nebo fenykl, bývají považovány za bezpečnější. Lze je nalézt např. v přípravku Organika TrioHerb 60 kapslí, Organika Benedikt lékařský 500 mg 60 kapslí.
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené kategorie
Nejnovější dotazy
Antidepresiva
Doplňky stravyDuševní zdravíLékyDobrý den. užívám ráno Argofan a Progabalin stejně mě po nich není líp můžu přestat užívat , když se necítím lépe. Užívám již delší dobu chci to zkusit jestli se mi neudělá lépe. Začala jsem je brát kvůli závislosti na alkohol který jsem dobře zvládla si odepřít.Byla jsem v psychiatrické léčebně ,protože mě nebylo dobře a není mi do dnes. Děkuji za odpověd.
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.










