Zpět do poradny
Dotaz z 26. 12. 2025

Davkování

HubnutíLéky
Manžel aplikoval Mounharo 2.5 mg, poté přešel na 5mg, pak vysadil
Je možné začít znovu aplikovat 5 mg, nebo je nutné se vrátit k nižší dávce? Doba vysazení je cca 2 měsice
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

po přerušení Mounjara se obecně nedoporučuje začínat rovnou vyšší dávkou. Dávkování by měl ale stanovit lékař. Obecně bezpečnější je vrátit se na 2,5 mg alespoň na 4 týdny a pak znovu přejít na 5 mg, protože po pauze se zvyšuje riziko nevolnosti a dalších trávicích obtíží.

Poraďte se tedy ještě rovněž se svým lékařem.

S pozdravem

Pavel Horký

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyBolestDoplňky stravyLékové interakceInfekceDuševní zdravíŽenské zdravíZažíváníKůžeAntikoncepceBylinkyImunitaVitamíny a minerályAntibiotikaMagnesiumTěhotenstvíPohybový systémProbiotikaDermokosmetikaDětiAlergieIntimní problémyHubnutíMenstruaceVztahy a sexOči a ušiŽíly a cévyVýživaKloubyMužské zdravíMočové cestyNervový systémCholesterol a krevní tlakDotaz na lékárnyÚsta a zubyDiabetesKašelVitamin DIntimní hygienaErekcePéče o těloHomeopatieLaktobacilyEkzémOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníNespavostKojeníDýchací soustavaBolest v krkuNadýmáníVitamin CDezinfekceVlasy a nehtyHorečka, zvýšená teplotaCestování a výletyPéče o pleťZácpaDětské nemociMazlíčciRegeneraceAlkoholDetoxikaceSpánekSportSvalyVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveOstropestřecReceptyKrásaPrvní pomocOběhový systémRýmaDětská výživaOpalováníDomácnostProstataNáplastiOparKoronavirusDomácí cvičeníPřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyČlánkyKontraindikaceLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Dotaz z 11. 10. 2026

weight loss failure at 46 years

HubnutíLéky

Hello,

I tried Mounjaro 0.5 mg for one month, but the clinic administered the injections as they were not provided through a pen device. The doctor advised that, since I did not lose any weight during that month, it was not worth continuing the treatment. However, I feel that one month may not have been enough time to properly assess its effectiveness.

Over the past year, I have gained weight and have found it extremely difficult to lose it. I am wondering whether this could be related to changes in my metabolism, as I am currently going through menopause. I have always been a very active person. In the past, dieting worked well for me, and I typically ate only once or twice a day. Now, nothing seems to make a difference on the scale.

I have tried Mounjaro, Orlistat, and other weight-loss medications without significant results. I am also working with a nutritionist, walking approximately 15,000 steps per day, and exercising regularly, yet I am seeing very little change.

I am becoming increasingly frustrated and discouraged because I do not feel comfortable in my current body, and the situation is starting to affect my mood and mental well-being.

Could you please advise what additional steps I should take or what might be causing this lack of progress?

Kind regards,

zobrazit odpověď

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy