Dobrý den..chtěla bych se zeptat..už asi rok q půl se mě nehoji popraskané q bolestive koutky ust.uz vážně nevím čím to je q jsem bezradna..můžete poradit? Díky za odpoved
ImunitaNemoci a příznakyÚsta a zubyVitamíny a minerályZdraví a prevence
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
popraskané a bolestivé koutky úst, které se dlouhodobě nehojí, jsou nejčastěji způsobeny sníženou imunitou. A jako následek toho jsou často koutky napadeny mykotickou infekcí a to vede ke špatnému a dlouhotrvajícímu hojení.
Doporučuji doplnit vitamíny skupiny B a zinek. Nedostatek těchto vitamínů a minerálů může způsobovat praskání koutků úst. Zařaďte do jídelníčku potraviny bohaté na tyto živiny (vejce, mléčné výrobky, luštěniny, maso, celozrnné obiloviny), ale je nutná i substituce formou doplňků stravy a to B-komplex forte a Zinek forte.
Velmi často jsou koutky napadeny mykotickou infekcí a velmi dobré výsledky přináší lokální léčba mastí Fungicidin, která je volně prodejná. Nanášejte ji třikrát denně minimálně po dobu 14 dní. I přestože se příznaky zlepší dříve, pokračujte stále v aplikaci, aby se mykóza nevrátila. Snažte se dostatečně pít a rty hydratujte balzámy bez parfemace. Nápomocný na oslabenou imunitu dutiny ústní by vám mohl být nápomocný přípravek Bactoral. Můžete kombinovat i s doporučenými vitamíny a minerály.
Pokud by ani tento postup nebyl úspěšný, navštivte lékaře, zda nebude infekce bakteriálního původu, v tomto případě by bylo zapotřebí předepsat mast s obsahem antibiotika.
Na vině může být i více příčin, ale doporučuji nejprve vyzkoušet mnou doporučený postup.
S pozdravem Pavel Horký.
Nejnovější dotazy
Můžu mít perinopauzu?
MenstruaceŽenské zdravíMám 39 a menstruace se dostavila po 70ti dnech až s vyvolàvací injekcí.. Gynekolog je přesvědčen že za to může obezita že že ženy vážící víc než 60Kg nemenstruují.. Doteď jsem mívala zpoždění jen pár dní.. Vyšetření nic neobjevilo,vše je gynekologicky v pořádku.Četla jsem o Perinopauze a sedí to až na to že tam píšou že to je až po čtyřicítce.. Měla jsem brzký začátek první menstruace takže si myslím že proto tak dřív..S gynekologem se o tom nedá vůbec mluvit,ten je přesvědčen o své pravdě..
Otok, brnění a palčivá bolest
Nemoci a příznakyDobrý den už více jak půl roku mě trápí změna barvy rukou hřbet prsty do fialová a jsou ledové bylo mi řečeno že se jedná o Raynauduv fenomén a začalo kolečko po Dr . Vysoké dávky KS nezabraly ani plaquenil nic revmatologie bezradná protože cévní lékař mi řekl že to RS není ležím na zemi a každou noc chladím ruce o zem díky palčivé bolesti (jakoby to někdo spálil) při doteku pravá ruka palec ukazováček i prostředníček brnive bolí a mravenčí při každém pohybu imunologie je také negativní už nevím jak dál čeká mě MR ale bojím se že se tam také nic neukáže a hlavně mám i bolestivé blokační křeče.... Prosím poradíte mi? Už jsem zoufalá
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.









