Dobrý den,
u Mirtazapinu je jeho efekt mnohdy lepší právě v nižších dávkách než ve vyšších (nejlépe spánek upravuje 15 mg tableta, případně i 7.5 mg, tj, polovina tablety). Možná by bylo výhodnější nejprve vyzkoušet právě půlku tablety (7,5 mg) a pokud by stačilo na spánek, pak u této dávky zůstat. Výhodou může být i nižší množství nežádoucích účinků u nižší dávky než u 15 mg tablety. Mirtazapin je v tomto velmi specifický lék - u většiny léků platí, že se jeho efekt zvyšuje se zvyšující se dávkou, u něj toto v kontextu úpravy spánku neplatí, naopak.
Některým pacientům dokonce stačí 1/4 15 mg tablety. Lék působí sedativním účinkem (výhodným právě pro spánek) zhruba za hodinu - hodinu a půl, tedy dle toho je vhodné načasovat užití léku.
Vyzkoušejte půlku 15 mg tablety, mohla by být dostačující, ale samozřejmě je třeba vzít v potaz i co nespavost přesně způsobuje.
S pozdravem
Pavel Horký
Dobry den uz jsem zde psala na kombinaci léků cipralex a xanax mohu k tomu použít i probiotika ?
První dávka cipralexu jsem mela rano a cely den me trápí průjmy a žaludek na vodě xanax jsem si prala asi 2h po pulce cipralexu
Mohu nasadit probiotika od Biopronu Balance
Dobry den brala jsem xanax 0,25mg při potížích na úzkosti
Od včera mi doktor napsal cipralex 10mg pul tablety dene po dobu týdne pote navýšit na 1x tableta dene po dobu 2 mesic
Doktor mi řekl ze můžu zatim to míchat stim Xanaxem 0,25mg než cipralex zabere
Všude čtu že tato kombinace je nebezpečná a nemela by teda probíhat
Myslíte ze se můžou brát teda spolu nez cipralex začne fungovat ?
Dobrý den. Beru neurol 6 měsíců. První 2 měsíce 4x0,25mg, teď další 4 měsíce 4x0,5mg denně. Beru ho kvůli zhoršení GAD a nespavosti. Nyní budu vysazovat. Jak by mohl v tomto případě vypadat postup vysazování? Dekuji
zobrazit odpověďDobrý den, vybírám ochranu proti slunci určitě chci od Biodermy a SPF 50 jen nevím co je účinnější nebo vhodnější prosím o vysvětlení voda nebo mlha či sprej co je lepší jaký je rozdíl co více chrání.... Děkuji
zobrazit odpověďDobry den uz jsem zde psala na kombinaci léků cipralex a xanax mohu k tomu použít i probiotika ?
První dávka cipralexu jsem mela rano a cely den me trápí průjmy a žaludek na vodě xanax jsem si prala asi 2h po pulce cipralexu
Mohu nasadit probiotika od Biopronu Balance
Dobrý den, ráda bych se zeptala o co se jedná. Okolo úst spíše u krajů brady se mi začalo pár let zpět vždy v jarním období dělat místa s vyrážkou ( aalergii ? ) Jsou to malé červené pupínky, trošku svědí,lehce pálí občas jsou i plné vodičky ale zároveň je místo suché. Předem Děkuji za opověď.
zobrazit odpověďOdborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.