Vyrážka začla asi před 14 dny na stehnech, pouze malé flíčky, nesvědivé. Nezvětšovala se.
Poté se syn osypal na zádech, mírná krupička, opět nesvědivé. Po pár dnech se krupička jakoby slévá dohromady. Tento týden se osypal navíc na břiše.
Na zádech má vyrážku již více než týden, na břiše jen jemná krupička, 5 dní.
Od soboty dávám Zodac, dětská lékařka dala synovi 4 tablety Fortecortin, bral je ve středu a ve čtvrtek, navíc mažeme Bepanthenem.
Záda se však horší, vyrážka nesvědí, ale neustupuje.
Syn nemá a neměl horečku, ani rýmu, kašel, streptest negativní. Děkuji za radu

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
dle popisu by mohlo jít o virovou vyrážku, alergickou reakci, kožní infekci nebo třeba i ekzém. Vzhledem k tomu, že vyrážka nesvědí, ale spíše se šíří a mění, virová příčina je možná, zvlášť pokud předtím nebyl v kontaktu s novými látkami, potravinami nebo léky. Fortecortin (kortikoid) měl pomoci zmírnit reakci, ale pokud se stav nelepší, je na místě kontrola u kožního lékaře.
Vhodné bude pokračovat v hydrataci pokožky (používat šetrné mycí přípravky jako je CeraVe Čisticí pěnící gel 473 ml a hydratační krémy - Dexeryl) a dále pak sledovat, zda se vyrážka dál mění – jestli se začne olupovat, tvořit puchýřky nebo se objeví jiné změny. Pokud se zhorší, doporučuji vyhledat dermatologa.
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené produkty
Doporučené kategorie
Podobné dotazy
Pupinek
DermokosmetikaInfekceKůžeDobrý den chtěla bych se zeptat minulý týden se mě uděll pupínek na bradě bílí vystouplý a na druhý den sem přez něj přejela nehtem a začal krvacet a na teď se mě udělal zas stejný na stejným místě nevím co to může být když sem si pupínek fotila do aplikace vision tak mě to našlo že to je komedom tak nevim. Na kožní mám jít az za 2 měsíce. Děkuji
zobrazit odpověďNejnovější dotazy
Bolest po pádu na ledě
Nemoci a příznakyDobrý den,je to už 16den,kdy jsem měla pád na ledě na levé straně hrudníku pod prsem,stále cítím bolest při pohybu, mažu dolgitem na doporučení lékaře beru Novalgin 2×denne, v práci při úklidu cítím stále bolest na rentgenu-narazeni hrudníku.V klidu mě to nebolí,Je teda na místě jít na nemocenskou? Děkuji za odpověď
zobrazit odpověďoči
Oči a ušiDobrý den prosím o radu jestli jsou homeopatické léky na oči .Nemám zánět ale řasy mi začaly růst dovnitř oka . Odběry krve které lékařka chtěla jsou dobré ale mám jít na biopsii oka což odmítam .Prosím jestli je nějaká léčba možná. Oko mi hodně slzí spodní víčko nateklé .Děkuji
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.











