
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
popisované příznaky spíš vypadají jako běžné počáteční nežádoucí účinky antidepresiv než jako serotoninový syndrom. Remood i Trittico sice mají oba serotoninové účinky, ale v praxi lékaři léčiva tohoto typu kombinují.
Motání hlavy, ranní slabost nebo třes jsou většinou přechodné projevy, které postupně ustoupí, jak si tělo na lék zvykne. Serotoninový syndrom by se projevil náhle a velmi výrazně, například vysokou horečkou, zmateností, svalovou ztuhlostí, prudkým pocením a rychlým tepem.
Samozřejmě je vždy, zejm. na začátku léčby, postupovat v úzkém kontaktu s lékařem, ale dovolím si tvrdit, že vám řekne podobný názor.
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené produkty
Doporučené kategorie
Podobné dotazy
INOSITOL
Doplňky stravyDuševní zdravíLékové interakceLékyMagnesiumDobrý deň prajem.Na Wikipedii som čítala,že INOSITOL sa využíva v kombinácii s antidepresívami (SSRI) pre posilnenie ich účinku.Iné články to zas nedoporučujú.Ja užívam už 20 rokov SEROXAT.Mám otázku,môžem ten INOZITOL užívať Vďaka za skorú radu.
zobrazit odpověďVysazení třezalky a nasazení neurolu
Doplňky stravyDuševní zdravíLékové interakceLékyDobrý den, zhruba týden jsem brala na zklidnění neurol 0,25 mg na noc pul prášku. Po týdnu jsem jej vysadila a začala s třezalkou tinkturou, kterou jsem brala zhruba 4 týdny. Náhle my ztuhly svaly na krku a šiju a objevila se úzkost. Vzala jsem si opět neurol 1 celou tabletu 0,25 mg. Jeden den jsem překryla užívání neurolu a třezalky. Poté jsem měla už jen neurol 2 tablety ráno a večer, ale stavy úzkosti, napětí přetrvávají. Mohou to být abstinenční příznaky po třezalce? Brala jsem tinkturu 25 kapek 3 c denně. Dekuji
zobrazit odpověďNejnovější dotazy
Doreta
BolestPohybový systémDobrý den, mám silné bolestí zad ( vyhřezlá plotýnka) a užívám lék Doreta 3x1 tabletu, doporučenou lékařem. Mohu občas při velkých bolestech si vzít více tablet, třeba 3x2. V příbalovém letáku je doporučená maximální dávka 8 tablet, tak se chci zeptat jestli je to možné a pokud ano, jestli mě tento lék neponičí ledviny nebo játra, děkuji.
zobrazit odpověďCosi bileho
Magnesiumzprávě.
Dobry den, jsem hypochonr a dnes me vydesilo kdyz mi sousto zaseklo mezi jazykem a hltanem, tudiz priklopka byla zvednuta a ani vzduch se nemohl dostat dovnitr. Nakonec jsem polkla kazdopadne ted mam pocit tlaku v krku. Mohu dychat i v klidu polykat, ovsem pokud posvitim baterkou do krku, objevi se cosi zvlastniho. Prikladam fotografii. Jsem z toho vystresovana a nevim co to je. Poradite? Fotka sem zrejme zaslad nelze.
Zeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.











