Ostropestřec mariánský - Na srdce (2 produktů)

Zákazníci si nejvíc oblíbili řady MycoMedica. Nejlépe hodnoceným výrobkem je MycoMedica Ostropestřec Vegan 90 kapslí.

Generica Silymarin 140 90 kapslí

Generica Silymarin 140 90 kapslí

Můžete mít za 3 dny v pondělí 22. 7.

Terezia Ostropestřec+Reishi Forte 60 kapslí

Můžete mít za 3 dny v pondělí 22. 7.
Banner
Ostropestřec mariánský - Na srdce - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Ostropestřec mariánský - Na srdce ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Ostropestřec mariánský - Na srdce lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Topvet Ostropestřec mariánský extrakt 100 ml
5 / 1x
Spokojenost.
Recenze produktu: Naturtreu Ostropestřec komplex pro játra 120 kapslí
5 / 1x
Doporučuji produkt, dobře se užívá.
Recenze produktu: Allnature Ostropestřec plod 100 g
5 / 7x
Začala jsem s užíváním a věřím v jeho kladný výsledek
Recenze produktu: Salvia Paradise Ostropestřec mletý plod 120 g
5 / 6x
Super
Recenze produktu: Apotheke Zdravá játra Ostropestřec mletý 180 g
5 / 1x
super
Recenze produktu: VitaHarmony Ostropestřec Mariánský - Silymarin 140 mg 70 tobolek
5 / 3x
Výborný detox!!!
Recenze produktu: Salvia Paradise Ostropestřec mariánský sáčky 20 ks
5 / 6x
Aromatická vůně
Recenze produktu: Pilulka Selection Silymarin (ostropestřec mariánský) 200 mg 75 kapslí
5 / 3x
Už po troch dňoch mi zmizla bolesť v oblasti žlčníka.
Recenze produktu: Virde Ostropestřec 100% olej 200 ml
5 / 5x
Ja nemám rada olej, ale tento sa nezachytáva na podnebí a v pohode ho môžem zapiť aj studeným čajom. Naozaj pol hodinu pred jedlom konzumovať.
Recenze produktu: Nupreme Ostropestřec olej 250 ml
5 / 2x
ok

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je fascinující bylina, vynikající svými fialovo-růžovými květy, která je nejen krásou pro oči, ale především pokladem pro vaše zdraví. Její extrakt, známý jako silymarin, je klíčem k regeneraci jater, podpoře trávicího systému a celkové detoxikaci vašeho těla.

Proč začlenit ostropestřec do vaší každodenní rutiny?

Jeho silné účinky přispívají k udržení normální funkce jater, podporují čistotu organismu a mají pozitivní vliv na řadu dalších orgánů, jako je například žlučník. Ostropestřec neposiluje jen vaše játra a trávicí systém; podporuje rovněž normální hladinu cukru v krvi, přirozenou obranyschopnost těla a normální činnost srdce. Místně aplikovaný, dokáže zmírnit obtíže spojené s hemoroidy, bércovými vředy a křečovými žilami.

Obsahuje bohatou paletu prospěšných látek - od flavonoidů, vitamínů C a K, přes minerální soli, až po vlákninu a bílkoviny, což z něj činí komplexní doplněk stravy pro každého, kdo si cení svého zdraví.

Jaká je nejúčinnější forma ostropestřce?

Nejúčinnější způsob, jak podpořit regeneraci vašich jaterních buněk, je pravidelná konzumace drceného ostropestřce. Tento způsob užívání zaručuje maximální vstřebávání silymarinu, klenotu ukrytého v tvrdé slupce této byliny. Stačí 1 čajová lžička (3-4g) čtyřikrát denně, přibližně 45 minut před jídlem, dobře žvýkaná a zapitá dostatkem vody.

Další formy ostropestřce:

  • Ostropestřec ve formě kapsle: Kapsle s ostropestřcem jsou vaší jaterní ochranou v pohodlí moderního života. Obsahují sibylin, který podporuje obnovu jaterní tkáně a bojuje proti volným radikálům, jež vaše játra denně čelí z důvodu nevhodné stravy, životního stylu a dalších vnějších vlivů
  • Ostropestřec ve formě oleje: Olej z ostropestřce, ačkoli obsahuje méně silymarinu, je bohatý na vitamíny a antioxidanty, což jej činí ideálním pro přípravu zdravých salátů nebo jako luxusní masážní olej, který vaší pokožce dodá výživu a regeneraci
  • Ostropestřec ve formě kapek a tinktury: Kapky a tinktury z ostropestřce jsou esencí přírody v kapce. Díky obsahu bílkovin, rostlinných olejů, vitamínu E a silymarinu jsou ideální pro očistné kúry a podpůrnou léčbu, například při infekční mononukleóze
  • Ostropestřec ve formě čaje: Čaj z ostropestřce je vaším spojencem v detoxikaci a boji proti cukrovce. Přestože vysoké teploty mohou snížit jeho účinnost v regeneraci jaterních buněk, jeho přínosy jsou nezpochybnitelné a jeho toleranci tělem potvrzuje i minimální množství vedlejších účinků

Pro koho je ostropestřec nevhodný?

Pokud se léčíte na vysoký krevní tlak, je důležité konzultovat užívání ostropestřce s vaším lékařem. Těhotným a kojícím ženám se jeho použití rovněž nedoporučuje.

Jak pěstovat a sklízet ostropestřec?

Pro ideální růst vyhledejte pro ostropestřec slunečné a teplé stanoviště s hlinitou půdou, charakteristické pro jeho středomořský původ. Výsev semínek se doporučuje v dubnu, nebo pokud dáváte přednost sazenicím, ty vysazujte v květnu. Nezapomeňte na dostatečný rozestup - alespoň 50 cm mezi rostlinami, protože ostropestřec potřebuje prostor.

Ačkoli ostropestřec nabízí široké spektrum využití, většina pěstitelů se soustředí především na jeho semínka. Ty sklízejte v červenci, kdy se mezi fialovými květy začne objevovat bílé chmýří. Při sklizni si dávejte pozor na ostré trny, rostlině ořízněte hlavu a zbytek odstraňte ze záhonu.

Pro dosušení květenství použijte proutěný košík nebo je rozprostřete na suchém a větraném místě. Semena následně z květů vyklepejte či vymlaťte. Nakonec semena pročistěte a uložte do uzavíratelné sklenice, aby byla připravena kdykoli je budete chtít využít.

Co říkají zákazníci?

  • Zákazníci si chválí nenáročnost produktů a jednoduchost způsobu detoxikace těla a podpory jater
  • Mnozí byli příjemně překvapeni účinky produktu a potvrzují, že splnil jejich očekávání
  • Zákazníci označují produkty s ostropestřcem za nejlepší prevenci na ochranu jater

 

Produkty z kategorie Ostropestřec mariánský jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Podívejte se na produkty z kategorie Ostropestřec mariánský seřazené od těch nejlevnějších. Ostropestřec mariánský jsme pro vás seřadili od nejprodávanějších.