Dotaz z 12. 6. 2024
Dobrý den, včera jsem absolvovala doplnění kosti v čelistní dutině, aby mi mohl být posléze vsazen implantát. Tvář mi dost otekla a ačkoli jsem s tím srozuměna, napadlo mě, zda lze na tvář použít nějakou mast, kterou bych podpořila zmenšení otoku a poté třeba i rychlejší vstřebání modřiny. Zatím dle návodu chladím. Děkuji.

Na dotaz odpovídá:
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
na otoky v akutní fázi je třeba postupovat dle rad lékaře, největší část otoku by měla do pár dní ustoupit. Pokud přetrvává i déle, je možné použít přípravek Aescin Teva. Lze ho užívat v dávce 3x denně 2 tablety s pravidelnými rozestupy.
Masti a gely je také rovněž možné užít (s odstupem by to neměl být problém, v akutní fázi mě měl ale schválit lékař). V tenké vrstvě lze použít přípravky Lioton nebo
S pozdravem
Pavel Horký
Užitečné?
Doporučené produkty
419 Kč
Lioton® gel 100 g
419,00 Kč / 100 g
149 Kč
Heparoid 2mg 30 g
496,67 Kč / 100 g
249 Kč
Aescin Teva 20mg 120 tablet
2,08 Kč / 1 tabletu
Doporučené kategorie
Nejnovější dotazy
Zeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.
