Pekanové ořechy (3 produktů)

Strom, na kterém pekany rostou se jmenuje ořechovec pekanový a jeho velikost je největším důvodem, proč ho lidé běžně nepěstují na svých zahradách. Může dosáhnout výšky až 50 m a šířky až 20 m. A to už je pořádný macek. Je blízce příbuzný ořešáku …

Zobrazit více

Strom, na kterém pekany rostou se jmenuje ořechovec pekanový a jeho velikost je největším důvodem, proč ho lidé běžně nepěstují na svých zahradách. Může dosáhnout výšky až 50 m a šířky až 20 m. A to už je pořádný macek. Je blízce příbuzný ořešáku královskému, který nám dává vlašské ořechy. Pekanový ořech je oproti vlašákům sladší a mají máslovější chuť.

Co pekany obsahují?

  • 70% tvoří tuk, který obsahuje především nenasycené mastné kyseliny, včetně omega 3
  • 10% tvoří bílkoviny
  • 10% tvoří vláknina, která je nezbytná pro naše trávení
  • Zbytek je poskládán z vitamínů a minerálů (A, B1, B5, B9, draslík, vápník, železo, hořčík, fosfor, mangan i zinek).

Pekanové ořechy a jejich účinky na zdraví

Díky již zmíněné vláknině, kterou pekanové ořechy obsahují, působí pozitivně na dobré trávení a správnou činnost střev. Neobsahují žádný cholesterol a podporují zdraví a výživu mozku. Ačkoli jsou to vůbec nejtučnější ořechy, jsou vhodné jako součást redukčních diet. Dokáží rychle zasytit a zrychlují metabolismus. Vysoký obsah hořčíku zároveň úspěšně bojuje proti zánětům.

Jak skladovat pekany?

Způsob skladování je v podstatě stejný jako u vlašských ořechů. Existuje hned několik způsobů, jak je uskladnit, aby vydržely dlouho krásně čerstvé. Seřadili jsme je podle trvanlivosti.

  • v lednici (vydrží až 4 měsíce)
  • zamražení (přibližně rok)
  • zavaření nasucho (několik let)

Uživatelé si nejvíc oblíbili řady Natu. Nejlépe hodnoceným produktem je Natu Pekanové ořechy 100 g.

Pekanové ořechy - recenze a zkušenosti zákazníků
Zajímá vás, jaké zkušenosti mají s produkty Pekanové ořechy ostatní zákazníci? Mrkněte na jejich recenze. Ať nekupujete zajíce v pytli.
Produkty kategorie Pekanové ořechy lidé hodnotí na 98 %
Recenze produktu: Allnature Pekanové ořechy BIO 500 g
5 / 1x
Chutné.
Recenze produktu: Natu Pekanové ořechy 200 g
5 / 1x
Dobrá chuť
Recenze produktu: Allnature Pekanové ořechy se skořicí a mořskou solí 500 g
5 / 1x
výborné
Recenze produktu: Snäksy BIO Směs ořechů 300 g
5 / 2x
chutné a zdravé
Recenze produktu: Allnature Pekanové ořechy 500 g
4.4 / 5x
Sháněla jsem alternativu k vlašským ořechů a narazila jsem právě na pekanové ořechy. Oproti vlašským ořechům jsou pekanové oříšky sladší až jemně karamelové. Na pečení jsou momentálně u mě na prvním místě.

Produkty z kategorie Pekanové ořechy jsme pro vás seřadili od nejlépe hodnocených. Zboží z kategorie Pekanové ořechy jsme pro vás poskládali od nejlevnějších po nejdražší. V kategorii Pekanové ořechy najdete zboží poskládané od nejkvalitnějších kousků.