
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
v návaznosti na předchozí dotaz - Zapařeniny jsou u pacientů s cukrovkou častým problémem, protože vysoká hladina cukru v krvi může vytvářet příznivé prostředí pro růst bakterií a plísní na pokožce. Diabetes může také oslabovat imunitní systém, což vede ke zvýšenému riziku kožních infekcí a pomalejšímu hojení.
V první řadě je nutné zjistit, zda máte cukrovku (většinou postačí vyšetření krve u lékaře, možné využít i glukometr - Glukometr GlucoLab).
Pokud by hodnoty cukru byly pouze mírně zvýšené, pak lze dosáhnout úpravou stravy a zařazením pohybu normálních hodnot krevního cukru (využít lze např. vlákninu Optifibre a doplněk stravy Diamizin).
S pozdravem
Pavel Horký
Doporučené produkty
Doporučené kategorie
Nejnovější dotazy
Antidepresiva
Duševní zdravíDobrý den 6let beru mirtazapin 75mg.Celou dobu bez potíží.Na panicko úzkostnou poruchu.Před měsícem snižena hladina draslíku takže velká únava bušení stdce úzkosti.Po navýšeni drasliku obtíže pretrvávaji tak nasazen pregabalin 75 mg.Po měsici sice velké zlepšeni ale nežádouci učinky jako velká spavost a motáni hlavy .Po dohodě s psychyatrem vysazeni pregabalinu a nasazeni na ráno neurontin 100mg a na noc k mirtazapinu 75 mg ještě trittico prolong 150 mg .Oba léky jsou zase dost tlumici takže se bojím je vzít.Ještě beru lék bisoprolol. 5 mg na aritmii ráno.Takže taky uspávaci.Docela se bojím abych po téhle kombinaci tlumících léku mohla vůbec fungovat.Je ta kombinace leku v poradku?Ještě mi pani doktorka řikala že bych to trittico mohla brát ráno ,ale mě se to nezdá kdyz je to hypnotikum Prosim o radu dekuji .
zobrazit odpověďZeptejte se lékárníka
Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.











