Zpět do poradny
Dotaz z 28. 4. 2025

Siccaprotect oční kapky roztok 10 ml

Oči a ušiOmega 3-6-9Zdraví a prevence
Dobrý den, chci se zeptat jestli tyto kapky Siccaprotect oční kapky roztok 10 ml mohu použít na zvlhčování očí místo kapek ARTELAC CL 10ML.Děkuji za odpověď.
Na dotaz odpovídá:

PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.

Dobrý den,

Siccaprotect oční kapky i Artelac CL jsou oční kapky určené ke zvlhčování suchých očí. Oba přípravky obsahují podobné zvlhčující látky a i fungují velmi podobně – vytvářejí na povrchu oka ochranný film a zvyšují hydrataci rohovky a spojivky.

Artelac CL je v porovnání ještě jemnější a často vhodný i pro uživatele kontaktních čoček.

Pro správné složení slzného filmu a ještě větší úlevu od potíží je možné užívat MedPharma OMEGA 3 rybí olej forte - EPA, DHA 67 kapslí.

S pozdravem

Pavel Horký

Užitečné?

Články

Všechny články

Nejhledanější témata

LékyZdraví a prevenceNemoci a příznakyDoplňky stravyBolestLékové interakceInfekceŽenské zdravíDuševní zdravíZažíváníKůžeBylinkyVitamíny a minerályImunitaAntikoncepceIntimní problémyDermokosmetikaTěhotenstvíAntibiotikaDětiProbiotikaMagnesiumPohybový systémMenstruaceAlergieVýživaVztahy a sexOči a ušiŽíly a cévyKloubyMužské zdravíNervový systémHubnutíIntimní hygienaMočové cestyÚsta a zubyPéče o těloVitamin DCholesterol a krevní tlakErekceEkzémLaktobacilyDiabetesKašelHomeopatieDotaz na lékárnyOmega 3-6-9Chřipka a nachlazeníDýchací soustavaBolest v krkuKojeníVitamin CPéče o pleťHorečka, zvýšená teplotaDezinfekceNadýmáníVlasy a nehtyNespavostDětské nemociCestování a výletyZácpaRegeneraceSpánekDetoxikaceSportSvalyMazlíčciVaginální infekceMateřství a rodinaKřečové žílyŘedění krveAlkoholReceptyKrásaOběhový systémOstropestřecDětská výživaPrvní pomocOpalováníRýmaDomácnostNáplastiOparProstataDomácí cvičeníKoronavirusČlánkyKontraindikacePřírodní kosmetikaInkontinenceSuperpotravinyLepekKosmetika pro mužeVegani a vegetariání

Podobné dotazy

Nejnovější dotazy

Zeptejte se lékárníka

Odborné rady a odpovědi na vaše dotazy, a to z pohodlí vašeho domova.

Všechny dotazy